Латки та іржа: в якому стані рівненські маршрутки (37 фото)

Стан рівненських маршруток далекий не лише від ідеалу, а й від санітарних вимог, але є й винятки
Джерело
«Четверта влада»

З грудня 2022-го у транспортній інфраструктурі Рівного відбулися зміни: закрили вісім міських маршрутів, деякі скорегували, а на нових напрямках замість звичних жовтих «Богданів» з’явилися кілька білосніжних автобусів «MAN».

Проте новіших і великих автобусів досі небагато. Ми вирішили пофотографувати, який вигляд нині мають маршрутки міста, та дізнатися, хто відповідальний за їхній технічний стан і куди можна скаржитися на це.

Дірки та іржа

Перші фото ми зробили у лютому 2023 року, зокрема у маршрутці №57 (Коновальця-ПМК-100). Двері та металеві частини салону були частково поржавілі, оббивка сидінь потріскала. Під заднім вікном виднілася величезна латка: вона вже почала розсипатися і на неї наклали ще одну – металеву.

Під заднім вікном внутрішня оббивка мікроавтобуса залатана мелалевою пластиною. Металева латка на попередній латці з фанери. Обшивка крісел більше нагадує перестиглі потріскані кавуни

Інші фото з маршрутки №57 (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

На маршруті №47 (Вересневе-Льонокомбінат) ми натрапили на автобус, де можна було з легкістю травмуватись. Деякі поламані сидіння приварювали іншим шматком заліза – його ніхто не зашліфував чи не сховав у оббивку.

Під одним з вікон – величезна та страшна латка з ДСП, підлога також у латках. Двері знизу почали ржавіти.

Латка з фанери, якою залагодили внутрішню оббивку салону під заднім склом  маршрутки, здулась та поцвіла

Ми хотіли зателефонувати до підприємця, що обслуговує цей маршрут, але ні даних про нього, ні контактів на інформаційному стенді у маршрутці не знайшли.

Інші фото з маршрутки №47 (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

У маршрутці № 64 (Залізничний вокзал-Рівненська) дірок, іржі чи поламаних деталей не було, але вздовж стінок виднілися дроти.

Яку функцію в салоні авто відіграють дроти, знає лише водій та власник транспорту, але склалося враження, що все ремонтують та скручують дротами

Інші фото з маршрутки №64 (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

У маршрутці № 38А (Агроресурс-Коновальця) частини дверей та корпусу почали відламувати від іржі.

Покриття підлоги зіпсоване з великими тріщинами

Інші фото з з маршрутки №38А (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

Маршрутка № 39 (Коновальця-Ювілейне) виглядала ошатно.

Значна частина міського транспорту Рівного виглядає, як маршрутка №39

Інші фото з маршрутки №39 (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

Покриття на підлозі у маршрутці № 45 (Князя Володимира-школа №19) витерте, у деяких частинах з’явились невеликі дірки. Шви на верхніх панелях – чорні, покриття почало здуватись. Оббивка на нижній частині затерта.

Загалом, ця маршрутка не найгірша з тих, які ми бачили, але вона потребує ремонту в середині салону

Інші фото з маршрутки №45 (гортайте в бік свайпом або мишкою, не використовуючи стрілочки):

Хто відповідальний

В управлінні транспорту і зв’язку кажуть, що можуть здійснювати нагляд лише за комунальним майном, тобто за міськими тролейбусами. Слідкувати за станом маршруток та автобусів мають самі власники.

Начальник управління транспорту і зв'язку Рівного Василь Сливка розповідає, що перевізники, які нині обслуговують місто, зобов'язані організувати щоденну перевірку технічного стану маршруток та автобусів.

Механік, який робить цю перевірку, повинен не допустити на маршрут транспортний засіб з технічними несправностями. Також перевізники зобов’язані утримувати транспорт у належному санітарному стані.

– Перед виїздом на маршрут механік підприємства має перевірити транспортний засіб на стан справності, а водій пройти передрейсовий медичний огляд. Цей пункт обов’язково має виконуватися перед кожним виїздом. Без штампа механіка і медика ніхто на лінію немає права вийти, – розповідає Василь Сливка.

Попри те, що за станом рухомого складу мають слідкувати перевізники, зі слів Василя Сливки, управління намагається також бути задіяним у цьому процесі: 

– За можливістю ми намагаємось провести технічні перевірки самостійно. Зранку ми приїжджаємо на місця стоянок і там робимо огляди. Такий огляд ми робили до Великодня, наприклад. Тоді трішки покращили стан в автобусах. А ще Укртрансбезпека проводить постійні та вибіркові перевірки. Зазвичай вони заходять в місто і перевіряють всі автобуси.

Як скаржитися

Якщо вас не задовольняє стан маршрутки, якою ви їхали, варто занотувати чи сфотографувати її номерні знаки та поскаржитися до міської ради.

– Якщо є звернення від містян, то ми звертаємось до власника чи до відповідальної особи, кажемо, що є скарга, і чекаємо на повідомлення про усунення недоліків. Для звернень у нас є служба 1553. Звернутись також зі скаргою можна поштою та на сайті міської ради, –  пояснює Василь Сливка і продовжує: 

– Після звернення ми викликаємо до себе перевізника і з ним проводимо бесіди. До кого доходить, ті виконують відразу. До кого не доходить, потім реагуємо по-іншому. Поясню: вони будуть далі йти на конкурс і, в принципі, у нас буде інформація, яку ми у себе зберігаємо, і під час конкурсу вони однозначно втрачатимуть бали і можливість працювати.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте