Майно громади на квартири для своїх: як господарюють депутати облради

На місці старої будівлі мають звести багатофункціональний комплекс. Після звершення будівництва працівники облради отримають квартири
Джерело
«Четверта влада»

Дехто з причетних до рівненської обласної влади безкоштовно отримає квартири. Про це розповів голова обласної ради Олександр Данильчук. Землю виділили на Кавказькій, 32-Б поруч з приміщенням Рівненської обласної ради.

На місці старої будівлі, яка належить обласні раді, має вирости тринадцятиповерхівка. Хто отримав будівництво і чому, а також хто можe отримати квартири, і скільки всього житла отримає облрада – у матеріалі «Четвертої влади» 

Ми вам землю, ви нам квартири

Кавказька, 32-Б, раніше на цьому місці працювали «Рівневідеокіно» та кіноклуб «Гонзо».

Нинішній вигляд будівлі, на місці якої планують звести багатоповерхівку

Навесні депутати розпочали шукати інвестора, який побудував би на місці старої будівлі багатоповерхівку. Взамін обласні обранці отримають частину квартир та нежитлової площі. На обласній сесії мали вирішити – укладати угоду з інвестором чи ні. 

У інтерв’ю журналістці Аллі Садовник голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук розповів, що житлову площу, яку надасть забудовник виділять під квартири для працівників облради.

За словами Олександра Данильчука, обласній раді потрібні квартири

– Людям квартири будуть. В нас є і АТОвці і черга в обласній раді, в нас є багатодітні і переселенці, поділим всім по чучуть там, – каже Олександр Данильчук.

Ми надіслали запит в обласну раду, щоб дізнатися, хто ж є у черзі на квартири, та чи є в структурі працівники, які були в АТО.

Серед працівників облради Ірина Федорівна Слопачук – консультант відділу організаційної роботи виконавчого апарату обласної ради має право першочергового отримання житла.

А консультант відділу з питань спільної власності територіальних громад та економічного розвитку виконавчого апарату обласної ради Сергій Сергійович Бернацький є учасником бойових дій. 

Окрім цих двох осіб є ще дев’ятеро, які в списку на отримання житла. 

  1. Атаманчук Ольга Андріївна – консультант відділу забезпечення діяльності керівництва обласної ради виконавчого апарату обласної ради.
  2. Акопян Наталія Петрівна – консультант відділу правової, кадрової роботи та комунального відділу виконавчого апарату обласної ради.
  3. Бецко Світлана Олексіївна – головний спеціаліст фінансово-господарського відділу виконавчого апарату обласної ради.
  4. Криворученко Сергій Олександрович – начальник відділу забезпечення діяльності керівництва обласної ради виконавчого апарату обласної ради.
  5. Малиновський Юрій Васильович – консультант фінансово-господарського відділу виконавчого апарату обласної ради.
  6. Шевчук Василь Євгенійович – консультант відділу аналітично-інформаційної роботи та контролю виконавчого апарату обласної ради.
  7. Савіна Ірина Анатоліївна – консультант відділу забезпечення діяльності керівництва обласної ради виконавчого апарату обласної ради.
  8. Дроздик Юрій Семенович – консультант відділу організаційної роботи виконавчого апарату обласної ради.
  9. Безушко Володимир Павлович – водій.

Кому дісталася земля

Ніякого публічного конкурсу, жодного прозорого земельного аукціону, все вирішувалось традиційно для облради – в кулуарах.

Після кількох пропозицій, Рівненська обласна рада обрала забудовником ТОВ «БК Інтер-буд». Адже фірма запропонувала більшу житлову площу ніж інші. 

Компанія займається будівництвом житлових та нежитлових приміщень. Вони пропонують звести багатофункціональний комплекс комерційно-ділової активності з готелем та житловими приміщеннями.

В інвестиційній пропозиції, яку подали ТОВ «БК Інтер-Буд» є 10 поверхів. Перші два поверхи призначені для комерційної площі, з 3 по 9 поверхи – апартаменти. Десятий поверх – пентхаус.

Натомість на сесії облради мова була про будівництво 13-ти поверхової будівлі. 

Начальник управління КП «Управління майновим комплексом» Валентин Кирилюк каже, що проблеми не буде, якщо збудують менше. 

– Вони можуть будувати хоч два поверхи вони всеодно віддають, що записано в інвестиційну угоду. Головне, щоб не більше 13. А якщо вони хочуть побудувати 10, то це їхні проблеми, – говорить Валентин Кирилюк.

Ось таку будівлю пропонують звести ТОВ «БК Інтер-Буд»

Інвестиційну пропозицію, яку фірма подала на конкурс в обласну раду можна переглянути ТУТ.

Керівником фірми є Максим Денисюк. ТОВ «БК Інтер-Буд» співпрацює із Інтер-Бетоном, власником якого є Юрій Чаборай. За його словами, Інтер Бетон та ТОВ «БК Інтер-Буд» партнери.

– Я не можу сказати, що вони прямо від нас залежать. У нас партнерські зв’язки. Вони функціонують самостійно, він сам себе окуповує, – каже Юрій Чаборай.

Окрім того на оголошений конкурс також подавало свою пропозицію ТОВ «Ажур ЛТД».

Вони володіють складськими приміщеннями поблизу «Рівневідеокіно» та кіноклубу «Гонзо». Керівником цього підприємства є В’ячеслав Кочубей. Його пов’язують із «Набережним кварталом», який відомий низкою протиправних будівництв. 

ТОВ «НВП Шляхбуд» також зацікавилися конкурсом. Однак, в обласній раді повідомили, що пропозицій фірма ніяких не надсилала. 

Два роки тому ТОВ «Ажур ЛТД» хотіло забрати у мешканців Кавказької, 6 подвір’я з клумбами та дитячим майданчиком. Тоді ж забудовник планував звести одинадцятиповерхівку, але мешканці через суд не дозволили будуватися по-сусідству.

Інша фірма В’ячеслава Кочубея ТОВ «Інтер-Девелопмент» у 2016 році хотіла отримати ласий шмат землі у парку Шевченка

В’ячеслав Кочубей також є директором ТОВ «БК Інтер Буд». Назва фірми майже повністю співпадає із назвою фірми Максима Денисюка, який співпрацює з Інтер Бетоном. Назви фірм відрізняються лише дефісом. 

– В моїй групі компаній є приставка «інтер», розумієте чому, бо це маркетинг, чому у них з’явилася схожа компанія я не знаю. Може це випадково, може ні, може вони хотіли підмазатись під нашу марку я не знаю, – каже власник Інтер Бетону Юрій Чаборай.

Окрім того, Юрій Чаборай вважає проект на Кавказькій, 32-Б вдалим. Каже, фірма працювала над ним майже рік. 

Багатоповерхівка на болоті

Не згодні із будівництвом мешканці п'ятиповерхівки Кавказька, 6, що розташована поруч. 

За словами однієї із мешканок будинку, юристки Оксани Гервазюк, перед обласною сесією, Олександру Данильчуку, надіслали лист від управління містобудування та архітектури. У листі зазначається, що земельна ділянка за адресою Кавказька, 32-Б не прилаштована для будівництва. 

На думку Оксани Гервазюк, депутати не розглядали лист, який їм надійшов

– У листі сказано, що земля розташована на території громадських забудов та знаходиться в зоні високого залягання ґрунтових вод до 1 метру, – розповідає вона. 

Окрім того від такого «великого» сусіда може постраждати п'ятиповерхівка поруч. Це визначила незалежна експертиза, каже один із мешканців Кавказької, 6, адвокат Володимир Шаховський.

Адвокат Володимир Шаховський каже, що внаслідок таких дій вони можуть залишитися без житла

– Наш будинок знаходиться неподалік буквально декілька метрів, будинок збудований в 76-му році і далеко в не найкращому стані, оскільки є тріщина і є висновок експертизи яка це підтверджує, – каже Володимир Шахманський. 

За його словами, мешканці рішуче налаштовані завадити будівництву.

– Це хаотична безконтрольна забудова центру міста. Для чого таке робити в центрі міста і купа порушень законодавства і порушень державних будівельних норм, – обурюється адвокат. 

Слухати не захотіли і швиденько проголосували

Однак ні про ґрунтові води, ні прохання зупинитися, депутати навіть слухати не захотіли. Швиденько відмовили у виступі мешканців Кавказької, 6 та проголосували за спорудження багатоповерхівки.

Як депутати не надали слова мешканцям Кавказької 6, дивіться у відео:

Мешканці п'ятиповерхівки поруч обурені такими діями депутатів. Кажуть, подаватимуть до суду. 

– Сьогодні, як це передбачено регламентом, записались на виступ, – розповідає Володимир Шаховський.

– Однак депутати обласної ради в порушення вимог чинного законодавства України і регламенту нам слова не надали. Ми ж так само є частиною територіальної громади і так само мали право висловити свою думку.

– Ми однозначно будемо звертатись із позовом до суду, мешканці налаштовані на боротьбу, – додав адвокат. 

Поіменне голосування депутатів, які проголосували за надання згоди КП «Управління майновим комплексом» на укладання інвестиційного договору з ТОВ «БК Інтер-буд» щодо будівництва багатофункціонального комплексу комерційно-ділової активності з готелем та житловими приміщеннями за адресою: м. Рівне, вул. Кавказька, 32-Б

Депутат Фракція Як голосував
1 Крока В.І БПП «Солідарність» За
2 Корнійчук О.В. БПП «Солідарність» за
3 Чугунніков В.С БПП «Солідарність» за
4 Павловська К.С. ВО «Батьківщина» за
5 Караїмчук І.В ВО «Батьківщина» за
6 Мартинюк П.С ВО «Батьківщина» за
7 Мисько О.С. БПП «Солідарність» за
8 Ундір В.О БПП «Солідарність» за
9 Потапчук Р. В БПП «Солідарність» за
10 Благодир Ю.А. БПП «Солідарність» не голосував
11 Ткач О.О ВО «Батьківщина» не голосував
12 Королюк В.А ВО «Батьківщина» за
13 Нестеренко О.Л ВО «Батьківщина» не голосував
14 Драганчук М.М. ВО «Батьківщина» за
15 Мельник М.П БПП «Солідарність» за
16 Лобчук М.І БПП «Солідарність» за
17 Бойко В.Я БПП «Солідарність» утримався
18 Козак О.Б. ВО «Батьківщина» за
19 Сухляк В.О. ВО «Батьківщина» за
20 Черній А.Л ВО «Батьківщина» за
21 Богатирчук-Кривко С.К Політична партія «Конкретних справ» не голосувала
22 Крук М.А БПП «Солідарність» за
23 Охремчук В.П БПП «Солідарність» не голосував
24 Шарманський Ю.А. БПП «Солідарність» за
25 Файфура Б.М Політична партія «Конкретних справ» за
26 Кучерук М.Г ВО «Батьківщина» за
27 Муляр В.С. ВО «Свобода» за
28 Савчук І.Г. ВО «Свобода» за
29 Гомон О.О. ВО «Свобода» за
30 Кльоп В.Ф. Політична партія «Конкретних справ» за
31 Грисюк А.І Політична партія «Конкретних справ» за
32 Кириллов М.М БПП «Солідарність» за
33 Валявка В.Я ВО «Свобода» за
34 Алексейчук А.А ВО «Свобода» не голосував
35 Бортнік А.А ВО «Свобода» за
36 Савчук О.І ВО «Свобода» за
37 Юзепчук В.І Радикальна партія за
38 Женевський С.Ю. Радикальна партія за
39 Воронко Т.Д Радикальна партія за
40 Лозова О.В. Радикальна партія за
41 Гордійчук Д.Ю. «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» не голосував
42 Гусарук В.М «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» не голосував
43 Бірук Б.І. «Українське об'єднання патріотів – УКРОП» не голосував
44 Білик Ю.Р Радикальна партія за
45 Сайчук А.О Радикальна партія за
46 Ширяєв О.С Радикальна партія за
47 Васильєв О.А Радикальна партія не голосував
48 Ковальчук В.О. Радикальна партія за
49 Свисталюк С.А Радикальна партія за
50 Данильчук О. Ю БПП «Солідарність» за
51 Бучинський О.А ВО «Свобода» за

«За» проголосували 40 депутатів, не голосували десять, один утримався. 

Тринадцятиповерхівка за два роки

Тепер забудовник має звести багатофункціональний комплекс та здати його в експлуатацію за два з половиною роки. Про це розповів 
начальник КП «Управління майновим комплексом» Валентин Кирилюк.

За його словами, забудовник надасть у користування обласній раді 1250 кв.м. житлової площі. 

Валентин Кирилюк каже, що коли будинок здаватиметься в експлуатацію будуть зовсім інші депутати в обласній раді. Тому він впевнений, що ніхто із ставлеників політичних партій квартир у будинку не отримає. 

На запитання, чи отримають квартири депутати, він відповів:

– Ні для яких депутатів, можливо для працівників, якщо є хтось в черзі. Наскільки я знаю питання стояло, щоб виділити житло для воїнів АТО, – каже він. – Скажу чесно такого навіть в кулуарах не чув, якби в кулуарах таке обговорювалось, то я б знав.

Окрім того, каже, що мешканці приходили до нього раніше. Він впевнений, акція на минулій сесії обласної ради була проплачена. 

– Я думаю, що їм хтось платить, щоб вони ходили, – впевнений він.

Однак мешканці будинку, яких Валентин Королюк вважає проплаченими, вже раз захистили своє житло і двір від недобросовісного забудовника.

На докази про заболоченість цієї ділянки, говорить наступне:

– В нас уже технології, що будуються прямо на воді, прямо серед болота. Я не можу зрозуміти супротиву громади. Поїдьте на Басів кут і подивіться як там шести і семи поверхові будинки стоять на воді, порівнює чиновник.

Якщо ж поділити обіцяну забудовником квадратуру на середню площу однокімнатної квартири (тобто 1250 кв.м. поділити на 44 кв.м) виходить 28 безкоштовних однокімнатних квартир. І не всі ці квартири, за словами голови облради, отримають АТОвці або ж багатодітні.  

Ми порівняли, вартість однокімнатних квартир у нових забудовах Рівного. 

Для цього обрали квартри у трьох житлових комплексах Рівного. Зокрема, «Spectrum», «Басів Схил» та «На Щасливому». В середньому вартість однокімнатної квартири – 700 тисяч гривень.

Тобто після здачі будівлі в експлуатацію, Рівненська обласна рада матиме житлової площі приблизно на 22 мільйони. І кількість квартир можe бути значно більшою ніж кількість працівників облради, які в чeрзі на житло.


Матеріал підготовлений за підтримки та сприяння міжнародної організації IREX / Програми Партнерства у галузі мас-медіа в Україні (UMPP)

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте