Мама хабарників: чим багата завідувачка рівненського центру клінічної онкології

Завідувачка рівненського центру клінічної онкології Тетяна Щегловська в комунальному підприємстві отримує зарплату більше двох мільйонів
Джерело
Колаж «Четвертої влади» (Дмитро Домащук) на основі фото із сайту «Рівняни» та із фейсбук-сторінки Рівненського обласного протипухлинного центру

Медична директорка та завідувачка Центру клінічної онкології Рівненського обласного протипухлинного центру Тетяна Щегловська подала декларацію про майно та доходи.

Офіційно заробляє вона більше за директора центру Григорія Максим’яка. А після вироку у справі про хабарництво її сина та невістки купила новеньку «Toyota RAV-4 Hybrid» за майже 1 мільйон 755 тисяч гривень. Детальніше про статки Щегловської та справу її дітей – у цьому матеріалі.

Декларація – без родичів

Тетяна Щегловська подала декларацію за 2023 рік 29 березня 2024 року – як членкиня лікарської консультативної комісії Рівненського обласного протипухлинного центру.

Щегловська задекларувала лише одну квартиру у Рівному на 66 квадратів, яку вона придбала у 2021 році за 685 тисяч 300 гривень.

Хоча, за даними аналітичної системи «YouControl» та державного реєстру нерухомості, на особі з іменем «Щегловська Тетяна Дмитрівна» дві квартири: на вулицях Волинської Дивізії та на вулиці Коновальця.

Також у Тетяни Щегловської, відповідно до даних з «YouControl» та Державного земельного кадастру, з 2014 року є ділянка в Обарові. Фактично, земля розташована за спорткомплексом, що зводять на вулиці Кулика-Гудачека (колишній Макарова) у Рівному. У цьому районі будують житловий масив «Тихий».

Членів сім’ї Щегловська у декларації не вказала. Водночас, досліджуючи її фейсбук-сторінку, ми помітили чимало фотографій із Сергієм Щегловським – її колишнім чоловіком – ще навіть у 2022 році.

Тетяна Щегловська (на передньому плані в окулярах) у 2022 році вітає з днем народженням свою куму та колегу Дану Бокій (зліва позаду Щегловської) у фейсбуці. На фото також присутній Сергій Щегловський (позаду Тетяни Щегловської). Фото із фейсбук-сторінки Тетяни Щегловської.

Сергій Щегловський має у власності будинок у Білій Криниці, ділянку там, по ділянці у селах Вербі та Крупці Дубенського району, а також дві земельні ділянки в Обарові Рівненського району. Останні – по сусідству з ділянкою Тетяни Щегловської.

У 2017 році журналісти «Четвертої влади» у розслідуванні показали будинок в Білій Криниці, який належав Сергію Щегловському. Тоді ж в будинку був Іван Щегловський, який приїхав на маминому авто.

Колишній чоловік Тетяни Щегловської Сергій. Фото з його фейсбук-сторінки.

Кросовер із салону

Тетяна Щегловська у декларації вказала, що в серпні 2023 року придбала за 1 мільйон 755 тисяч гривень авто «Toyota RAV-4 Hybrid».

За даними з сайту офіційного дилера «Toyota», такий кросовер, залежно від комплектації, коштує від 1 мільйона 400 тисяч до 1 мільйона 900 тисяч гривень.

Такого типу «Toyota RAV-4 Hybrid» 2023 року випуску вказала в декларації Тетяна Щегловська. Ілюстративне зображення із сайту офіційного дилера «Toyota»

Заробітна плата за 2022-2023 роки

У декларації Щегловська вказує, що заробила у 2023 році 2 мільйони 179 тисяч 653 гривні. Крім того, представництво «Пфайзер Експорт БІ.ВІ.» надало лікарці додаткове благо у розмірі 45 тисяч гривень.

Нарахована зарплата за 2022 рік склала 2 мільйони 22 тисячі 500 гривень або в середньому по 168 з половиною тисяч гривень на місяць.

«На руки» працівники після відрахування податків отримують менше на 19,5%. У випадку зі Щегловської це в середньому по 135 тисяч 640 гривень на місяць.

До слова, нарахована зарплата Григорія Максим’яка за 2023 рік, за даними його декларації, склала 1 мільйон 485 тисяч 131 гривню. Крім того, він отримує пенсію. За 2023 року сумарно йому виплатили 162 тисячі 860 гривень пенсії.

Чи є у Тетяни Щегловської ще одна квартира та ділянка, чому вона їх не задекларувала, про куплене авто ми намагалися запитати у неї особисто. Але на наші дзвінки та повідомлення лікарка не відповідає.

«Мамині корупціонери»

Іван Щегловський придумав та скеровував, а його дружина Вікторія брала гроші у пацієнта. На той час обоє працювали під керівництвом матері Івана та свекрухи Вікторії – Тетяни Щегловської

«Четверта влада» ще у 2017 році почала аналізувати скарги на побори, хамство, жорстокість у тоді ще Рівненському онкологічному диспансері.

Журналісти одразу помітили, що спосіб життя завідувачки відділення променевої терапії Тетяни Щегловської, на яку найчастіше нарікали пацієнти, та незмінного керівника диспансеру Григорія Максим’яка не відповідають їхнім заробітним платам.

У грудні 2023 року ми вже писали, що син та невістка Тетяни Щегловської, які працювали у протипухлинному центрі, вимагали хабар за звільнення від військової служби. Корупціонерів спіймали «на гарячому».

У червні 2023 року обвинувачені Іван та Вікторія Щегловські уклали угоду з прокурором, визнали свою вину, і суддя Наталія Діонісьєва засудила подружжя до штрафу у розмірі 35 тисяч 700 гривень.

Вікторія залишилась працювати під керівництвом свекрухи Тетяни Щегловської, а Іван довго перебував у відпустці за свій рахунок і лише 9 листопада 2023 року з’явився наказ про його звільнення. Водночас це не заважало Івану у складі делегації Центру взяти участь в онкологічному конгресі «UPTODATE 4.0+ молекулярні зустрічі» в кінці листопада.

На початку грудня молоде подружжя Щегловських розірвало шлюб через суд.

Корупція та порука – найбільші проблеми у медицині, на думку українців

Найвагомішою проблемою, яку треба вирішувати в медичній сфері, українці вважають боротьбу з корупцією та круговою порукою серед керівників медичних закладів.

Про це йдеться у результатах дослідження, яке проводив Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно із соціологічною службою Центру Разумкова та Київським міжнародним інститутом соціології у липні та серпні 2023 року.

Відповідаючи на запитання про проблеми у сфері охорони здоров’я, які потребують першочергового розв’язання, найчастіше (60%) опитувані називали корупцію та кругову поруку серед керівників медичних закладів.

Друге місце посіла вимога зменшити вартість ліків (54%). Третє місце розділили потреба забезпечити лікарні та поліклініки обладнанням для лікування і діагностики (52%) та відповідальність лікарів за здоров’я пацієнтів та результати лікування (51%).

Корупція та кругова порука серед керівників медичних закладів – перша проблема, які слід вирішувати на  думку опитаних українців. Скриншот із сайту Фонд «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва»

Долучайтеся до збору на FPV дрони для рівненських дроноводів з 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA66 305299 00000 26006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте