Сина та невістку медичної директорки онкодиспансеру Тетяни Щегловської викрили на хабарі

За обіцянку оформити звільнення від служби в ЗСУ

Іван Щегловський придумав та скеровував, а його дружина Вікторія брала гроші у пацієнта. На той час обидвоє працювали під керівництвом матері Івана та свекрухи Вікторії – Тетяни Щегловської
Джерело
Колаж Влада Мартинчука на основі фото зі сторінки Вікторії Щегловської у «Вконтакті», фото «Четвертої влади» та із сайту Рівненського обласного протипухлинного центру

У червні 2023 року подружжя Івана та Вікторії Щегловських, які працюють у Рівненському обласному протипухлинному центрі, визнали, що вони – корупціонери. Їх затримали на хабарі у п’ять тисяч доларів, за які вони обіцяли оформити звільнення від служби в ЗСУ.

Суд присудив їм мінімальне покарання – штрафи по 35 тисяч 700 гривень. Іван та Вікторія потрапили до реєстру корупціонерів і продовжили працювати далі.

Розповідаємо подробиці цієї справи. Про злочин молодого подружжя Щегловських «під крилом» мами Тетяни, яка отримала церковний орден, про брехню директора протипухлинного центру, про те, як працівники центру і прокуратура уникали журналістів.

Хто такі Щегловські

Іван – 28-річний син медичної директорки та завідувачки Центру клінічної онкології протипухлинного центру Тетяни Щегловської.

«Четверта влада» у 2017 році, після скарг про побори в Рівненському онкодиспансері, досліджувала, чи дійсно керівник та медичні працівники диспансеру живуть на одну заробітну плату.

Помітили у Білій Криниці, що біля Рівного, недешеві будинки Григорія Максим’яка, директора закладу, та його сусіда Сергія Щегловського – колишнього чоловіка Тетяни Щегловської, яка на той момент керувала Центром променевої терапії онкодиспансеру.

У той же день журналістка «Четвертої влади» Катерина Романік зустріла сина Тетяни Щегловської Івана, який «приїхав на автомобілі мами у хату тата». Тетяна Щегловська відмовилась коментувати статки свої та колишнього чоловіка.

3 квітня 2023-го невістка Вікторія Щегловська возила пацієнта робити комп'ютерну томографію, яка ймовірно, мала лягти в основу неправдивого висновку. А вже через два дні, 5-го квітня, Тетяну Щегловську підвищили: вона стала медичною директоркою з клінічної онкології у протипухлинному центрі. Фото із сайту «Рівняни»
Вікторія та Іван Щегловські у 2017 році. Фото із сторінки Вікторії Щегловської у «Вконтакті»

Син Іван у травні 2021 року став лікарем-онкологом, а його дружина – рентгенлаборанткою Центру клінічної онкології, яким завідує Тетяна Щегловська.

Прийшов з болем у спині – пішов з пропозицією отримати довідку з психлікарні

У вироці Рівненського міського суду від 20 червня 2023 року описані деталі отримання хабаря.

8 березня 2023 року до Івана Щегловського звернувся пацієнт зі скаргами на біль у спині. Попросив надати консультацію щодо лікування. А лікар йому запропонував послугу з оформлення звільнення від військової служби. За послугу попросив 5 тисяч доларів.

Як йдеться у справі, правоохоронці встановили, що Іван Щегловський мав звернутися до директора Острозької обласної психіатричної лікарні та службових осіб закладу, які мали допомогти отримати пацієнтові документи з неправдивими відомостями про його діагноз.

На підставі цих документів ВЛК мала визнати останнього непридатним для військової служби з виключенням з військового обліку.

Відповідно до «Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», непридатними для мобілізації вважаються особи, які страждають на стійкі розлади психіки (шизофренія, шизотипові, маячні або афективні розлади з загостреннями, що часто повторюються), особи з важкою формою розумової відсталості.

Пацієнт написав заяву в поліцію

Пацієнт, йдеться у вироку, розумів, що пропозиція лікаря є незаконною, а за надання хабаря є відповідальність. А тому написав заяву органам правопорядку про те, що Іван Щегловський пропонує таку платну послугу.

9-го березня поліція відкрила кримінальне провадження.

20 березня лікар зателефонував пацієнтові і повідомив, що потрібно принести одну тисячу доларів, щоб він вже почав вирішувати «питання виготовлення медичних документів» для визнання пацієнта непридатним для військової служби.

22-го березня пацієнт передав Щегловському одну тисячу доларів в приміщенні протипухлинного центру, йдеться у вироку.

Злочинна змова з дружиною

Ще однією фігуранткою корупційного правопорушення є 24-річна Вікторія Вікторівна Щегловська. Вона почала працювати у центрі своєї свекрухи старшою рентгенлаборанткою 28 грудня 2021 року.

Вікторія та Іван Щегловські, 2017 рік. Фото зі сторінки Вікторії Щегловської у «Вконтакті»

Як вказано у вироку, лікар Щегловський «вступив у злочинну змову зі своєю дружиною Вікторією».

Він, за версією слідства, відправив пацієнта до Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру для того, щоб останньому зробили там комп’ютерну томографію головного мозку.

3 квітня пацієнта відвезла в діагностичний та супроводжувала Вікторія Щегловська, якій чоловік Іван дав настанови, що потрібно і як робити.

За інформацією з вироку, Вікторія провела пацієнта на другий поверх до кабінету «Комп'ютерна томографія», де йому зробили обстеження, а вона забрала результати.

Після цього Вікторія двічі зустрічалася з пацієнтом. Віддала, зокрема, назад тисячу доларів, яку він давав її чоловікові, і повідомила, що потрібно дати одразу всю суму – п’ять тисяч доларів США.

Зустріч 30-го квітня, як вказано у вироку, була на вулиці Волинської Дивізії, 31. У сусідньому будинку у Тетяни Щегловської є квартира.

4-го травня Вікторія відправляла повідомлення на номер пацієнта, щоб поцікавитись, чи він буде давати гроші.

5 тисяч доларів хабаря та визнання вини

18-го травня у протипухлинному центрі було подвійне свято: День вишиванки та продовження контракту з директором центру Григорієм Максим’яком за рішенням голови Рівненської обласної ради Андрія Карауша. На фото крайня ліворуч у нижньому ряду – Тетяна Щегловська, її дітей не видно. На наступний день, 19-го травня її невістка Вікторія у змові із її сином Іваном візьме хабар – 5 тисяч доларів. Фото – фейсбук-сторінка Рівненського обласного протипухлинного центру

Зранку 19 травня 2023 року у службовому кабінеті №5, що на першому поверсі протипухлинного центру Вікторія Щегловська одержала для себе та Івана Щегловського неправомірну вигоду у розмірі 5 тисяч доларів США, що згідно з офіційним курсом НБУ на той момент – 182 тисячі 843 гривні.

А вже 7-го червня прокурор Рівненської обласної прокуратури та підозрюване подружжя Щегловських уклали угоду про визнання винуватості.

Іван та Вікторія визнали себе винними за ч. 2 ст. 369-2 КК України – в одержанні неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

20 червня суддя Рівненського міського суду Наталія Діонісьєва затвердила вказану угоду. Визнала Щегловських винуватими та наклала на них штраф у розмірі двох тисяч ста гривень неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – по 35 тисяч 700 гривень на кожного.

Санкція частини другої статті 369-2 Кримінального кодексу України, за якою судили Щегловських, передбачає штраф від двох до п’яти з половиною тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34-93,5 тисяч) або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

Фактично, Щегловським обрали майже мінімальне покарання.

Суд також повернув мобільні телефони марки iPhone XR та iPhone 14 Pro Max засудженим Івану та Вікторії Щегловським.

Засуджені, щоправда, потрапили до реєстру корупціонерів.

Скриншот із Реєстру корупціонерів на сайті НАЗК 
Скриншот із Реєстру корупціонерів на сайті НАЗК 

Невловимий Іван: то працює, то хворіє, то у відпустці, то звільнився

Журналісти «Четвертої влади» тричі приходили у Рівненський обласний протипухлинний центр, щоб поспілкуватися з Іваном та Вікторією Щегловськими, а також із Тетяною Щегловською, яка, керуючи Центром клінічної онкології, була безпосередньою начальницею свого сина Івана та невістки Вікторії.

2-го листопада ми помітили Івана Щегловського у коридорі протипухлинного центру. Він стояв у лікарському халаті біля ліфта.

Проте поспілкуватися з ним не вдалося.

Одна із працівниць протипухлинного демонстративно знімала журналістів на камеру свого смартфону, а також ішла слідом за ними до ординаторської на четвертому поверсі, де працює Щегловський.

Кілька разів підходили інші працівники і намагалися довідатися, навіщо нам потрібен Щегловський.

В ординаторській ми Щегловського не застали. Працівниця, яка на той час була там, відповіла, що він вийшов. Проте прочекавши близько години, так і не дочекалися його повернення.

8-го листопада в ординаторській журналістці спочатку сказали, щоб вона почекала, бо Іван Щегловський вийшов.

А приблизно через пів години вже інша працівниця, вийшовши з ординаторської, повідомила, що Щегловський – на лікарняному і коли вийде на роботу – не відомо.

Наступного разу ми прийшли 20-го листопада і зіткнулися із дружиною Івана Вікторією Щегловською – співучасницею злочину.

– Я – журналістка з «Четвертої влади», це також журналістка. Мене звати Анна Хіночик. Це – Валерія Хомич. Ми до вас прийшли у зв’язку з тим, що вас притягали до кримінальної відповідальності разом з вашим чоловіком. 

– Без коментарів.

– Чому?

– Без коментарів.

В ординаторській на четвертому поверсі, де робоче місце Івана Щегловського, знову сказали, що його немає. Додали, що не знають, коли він буде.

Через якийсь час з ординаторської вийшла інша працівниця і, запитавши, кого ми шукаємо, відповіла, що Щегловський звільнився.

– Він розрахувався? А коли розрахувався? – журналістка. 

– Я не знаю.

– Але я ж його бачила десь два тижні тому. 

– Ну, то, може, він два тижні тому і розрахувався.

Ми намагалися дотелефонуватися до Івана Щегловського, проте жоден із двох його мобільних номерів, які ми знайшли, були не у мережі.

До слова, у гетконтакті Івана Щегловського підписали «Ваня Госпіталь», «Ваня ЗСУ» та «Іван Кеш».

«Професіоналізм Вікторії переміг»

Директор протипухлинного центру Григорій Максим’як 20-го листопада нам заявив, що Іван Щегловський звільнився – «місяць чи два тому».

Хоча, нагадаємо, троє журналістів «Четвертої влади» помітили Івана Щегловського, одягненого в лікарський халат, у протипухлинному центрі за три тижні до цього – 2-го листопада. А того 8-го листопада працівниці казали, що він нібито був на роботі, а потім на лікарняному.

– Тобто я так розумію, що ви вирішили, що не варто його звільняти, а він сам вирішив звільнитися, так? Тобто він до цього часу спокійно собі працював після цього випадку? – журналістка. 

– Ні, він не працював. Я ж вам кажу, що ви дайте мені запит, я вам все дам, я ж не можу…

– Ну, ви ж кажете, кілька місяців тому звільнився, так?  

– Місяць. Він був у відпустці за свій рахунок. Ви дайте мені письмовий запит, і я вам відповім все на письмовий запит. Тому що я зараз не володію. От бачте, зараз мене збили. Ми дамо вам.

– А пані Вікторія?

– Пані Вікторія працює.

– А чому вона ще досі працює, оскільки її також притягали до кримінальної відповідальності, вона допомагала чоловікові… 

– У судовому рішенні нема абсолютно ніяких обмежень щодо її роботи, – перебиває Григорій Максим’як.

– Але ж ви розумієте, що це дуже моральне, етичне питання, коли люди вимагали хабар, вони зізналися у цьому, пішли на угоду…

– Є судове рішення. Ми живемо у правовій державі.

– Так, але ви, як керівник, маєте право ухвалювати ще й свої рішення.

– Безумовно. У цьому випадку переважило інше.

– Що?

– Професіоналізм. Вона (Вікторія Щегловська. – Авт.) немає ніякого стосунку до матеріальних цінностей, вона просто рентгенлаборантка. Тому якщо є якісь питання, які ви хочете, то, будь ласка, надішліть запит.

– Тобто ви вважаєте, що професіоналізм Вікторії Щегловської переважує той вчинок, який вона зробила разом зі своїм чоловіком?

– Немає в судовому рішенні якихось обмежень.

– Обмежень немає. Але вона визнала той факт, що вона разом з чоловіком вимагали хабар.

– Я не володію ситуацією. Якщо ви дасте запит, я вам відповім.

– Скажіть, будь ласка, як так сталося, що у вашому закладі сталася така історія, коли лікар, ваш підлеглий, вимагав хабар і якось ту схему прокручував…

– Ну, по-перше, я навіть не знаю, як це було. Тому що він у той час був у відпустці. Так що я не володію ситуацією і просто коментувати її не можу. Він був на той час у відпустці.

– Тобто ви про це нічого не знаєте?

– Ні.

– І ви в цьому участь брали чи не брали?

– Ха-ха, ви що, смієтеся? Звісно, ні.

– Бо ще таке питання. Його мати, Тетяна Щегловська, – керівниця Центру клінічної онкології.

– Зараз медичний директор.

– Медичний директор, так, і невістка тут працює, і син працював, а ви не вважаєте, що вони якось усі троє…

– Я думаю, що ні.

– А проводили якесь службове розслідування?

– Безумовно.

– І що виявило це службове розслідування?

– Абсолютно до нашої установи ця ситуація не має стосунку.

– Тобто? Як це не мала стосунку?

– Ну, так.

– Це не у вашій установі відбувалося?

– Він не працював. І обстежень, нічого в наших умовах не було.

– А те, що він вимагав у людини, в пацієнта оплату за те, щоби…

– Уже після цього він взяв відпустку за свій рахунок, був довгий час у відпустці за свій рахунок, – перебив пан Максим’як.      

Нагадаємо, що по лікарську консультацію пацієнт приходив до Щегловського у протипухлинний центр.

І передача «завдатку» – 1000 доларів – відбувалася також у протипухлинному, на четвертому поверсі. На цьому поверсі розміщена ординаторська, де робоче місце Щегловського.

Пізніше всі 5 тисяч доларів хабаря Вікторія Щегловська отримала на першому поверсі протипухлинного центру, у службовому кабінеті №5. Так вказано у вироку.

Директор протипухлинного центру Максим'як нагороджує Вікторію Щегловську до дня медичного працівника 15-го травня. До дня, коли Вікторія візьме у пацієнта 5 тисяч доларів залишається чотири дні. Фото із фейсбук сторінки Рівненського обласного протипухлинного центру

Про брехню директора протипухлинного центру

На запит «Четверта влада» отримала наказ про звільнення Івана Щегловського за угодою сторін. Григорій Максим’як підписав його 9-го листопада.

Тобто на наступний день після приходу журналістки «Четвертої влади», коли їй спочатку казали, що Іван Щегловський вийшов з кабінету, а пізніше повідомили, що він – на лікарняному.

Проте насправді у той день Щегловський на лікарняному не був. Бо і про це ми запитали у протипухлинного центру. І у відповіді вказано, що жодних лікарняних у листопаді у Щегловського не було.

У протипухлинному також відповіли, що наразі Іван Щегловський не займає у медичному закладі жодної іншої посади.

Але «звільнений» Щегловський 23-24 листопада разом з директором протипухлинного центру Григорієм Максим᾽яком та медичною директоркою з клінічної онкології Тетяною Щегловською брав участь в онкологічному конгресі «UPTODATE 4.0+ молекулярні зустрічі».

«Фахівці КП «Рівненський обласний протипухлинний центр» РОР, у складі 17 чоловік [...] прийняли участь у цій важливій для онкології події», – написав 28 листопада Рівненський обласний протипухлинний центр на своїй фейсбук-сторінці. З огляду на фото, які опублікував центр, у склад увійшов і нібито звільнений ще 9-го листопада Іван Щегловський (перший ліворуч) і його матір Тетяна Щегловська (у центрі). Фото із фейсбук-сторінки Рівненського обласного протипухлинного центру

Також у відповіді на запит, протипухлинний центр повідомив, що у день, коли Вікторія Щегловська брала 5 тисяч доларів у пацієнта, вона не була у відпустці.

А от Іван Щегловський пішов у відпустку за кілька тижнів до того.

Загалом Щегловський, після викриття на корупції, брав кілька довготривалих відпусток без збереження заробітної плати.

Загалом він не працював із 3 травня до 20 жовтня, якщо не враховувати, що на початку жовтня перервав відпустку на два тижні.

Не надав Рівненський протипухлинний центр результатів службового розслідування, про яке нам у коментарі сказав Максим’як.

Вже письмово директор протипухлинного центру відповів, що його не проводили.

Мовляв, він не знав, що подружжя Щегловських вимагало хабар, взяло його, а потім зізналося у злочині і отримало вирок. А дізнався про це, пише Григорій Максим’як, лише після того, як журналістка надіслала запит.

Тобто директор Рівненського обласного протипухлинного центру вирішив «забути» про розмову із журналісткою, яка відбулася перед запитом, і під час якої він усвідомлював, про що мова і чітко знав, що у вироку не зазначено обмежень щодо роботи «хабарників».

Також Максим’як стверджує, що органи досудового розслідування не повідомляли протипухлинний центр про корупційний злочин подружжя Щегловських та не зверталися до медзакладу із запитами чи зверненнями під час розслідування. І що суд також не надсилав жодних ухвал щодо цього.

Тетяна Щегловська ховається

З початку листопада ми намагалися поспілкуватися з Тетяною Щегловською про ситуацію, що склалася з її підлеглими та дітьми.

3 листопада перед візитом того ж дня до протипухлинного центру ми зателефонували і уточнили, чи буде завідувачка на робочому місці. Оскільки повідомили, що вона є, але може відлучитись у хірургічне відділення, журналіст прочекав її близько чотирьох годин.

Журналіст через приймальне відділення записався до Тетяни Щегловської на прийом на 7 листопада, але за день до прийому йому перетелефонували і повідомили, що Щегловська пішла у відпустку на два тижні.

20-го листопада нам повідомили, що Тетяна Щегловська ще у відпустці. І, можливо, вийде на роботу 22-го листопада.

Ми намагалися дотелефонуватися до неї, але було постійно зайнято.

На наш запит Григорій Максим’як відповів 29-го листопада, що Тетяна Щегловська востаннє була у відпустці наприкінці липня.

Отже в період, коли журналіст «Четвертої влади» намагався взяти у неї коментар та потрапити до неї на прийом, працівники протипухлинного центру казали неправду.

У квітні 2023 року, якраз коли син та невістка прокручували справу з хабарем, Тетяну Щегловську «за жертовну любов та віддану працю на благо Помісної Української Православної Церкви і побожного народу» митрополит Рівненський і Острозький Іларіон відзначив Орденом святої рівноапостольної княгині Ольги. Фото із сайту «Рівненська Православна Церква (Православна Церква України) Рівненська єпархія»

Іван та Вікторія Щегловські спостерігали за цією подією нагородження їхньої мами та керівниці.

Вікторія Щегловська (друга ліворуч) знімає нагородження свекрухи. А за кілька днів до цього вона возила пацієнта, якого разом з чоловіком обіцяла зробити непридатним для військової служби у Рівненський обласний діагностичний центр робити комп'ютерну томографію. Ймовірно, результати КТ збиралися використати для отримання неправдивого висновку у психлікарні. У вироку суду взаємозв'язок Щегловських, діагностичного центру та Острозької психлікарні не описаний. Чи розслідував це прокурор – «Четвертій владі» у прокуратурі не відповіли. Фото із сайту «Рівненська Православна Церква (Православна Церква України) Рівненська єпархія»

В психлікарні і діагностичному центрі про справу Щегловських нічого не знають

Оскільки, як йдеться у вироку суду, подружжя Щегловських мало вплинути на директора Острозької обласної психіатричної лікарні, а для реалізації свого умислу водило пацієнта у діагностичний центр, щоб зробити КТ головного мозку, ми не могли не поспілкуватися з представниками цих установ.

Керівник психлікарні Вадим Бондарчук, який на посаді з червня 2021 року,  каже, що «не перетинався і не має телефонів» Вікторії та Івана Щегловських. І що Щегловські «зверталися не до нього»:

– Перше, я є директором підприємства, у мене є медичний директор. Так що медичною частиною займається медична служба. Ніяких коментарів щодо цього давати не буду, бо до цього не причетний, не володію ніякою інформацією. І взагалі про таких людей вперше чую. Є в нас компетентні органи, слідство, хай приїжджають, розбираються, з ким вони спілкувалися, щодо яких питань.

– Тобто до вашого закладу поліція чи прокуратура не зверталися, щоб з’ясувати, з ким саме Щегловські мали домовлятися про фальшиві документи у вашому закладі? – журналістка.

– Ні. До мене ніяких надходжень – і неофіційних – не було. Інформацією я не володію.

Вадим Бондарчук каже, що вперше чує, що Іван та Вікторія Щегловські збиралися якось впливати на нього. Фото із сайту Рівненської обласної ради

Керівник Рівненського обласного клінічного лікувально-діагностичного центру імені Поліщука Роман Шустик також каже, що не знайомий з Іваном та Вікторією Щегловськими та вперше чує, що була така кримінальна справа і що до неї причетний діагностичний центр.

Додав, що слідчі та прокуратура до нього не зверталися:

– Знаю Тетяну Щегловську, яка заввідділенням. А ці… не спілкувався.

– А з пані Тетяною спілкувалися? – журналістка.

– Ну, по роботі, якщо треба. Там в мене були знайомі, яким треба була променева терапія. Я питав, розпитував, як і де це…Чисто так, професійно по роботі і все. 

– Тобто у квітні цього року пані Тетяна не зверталася, не казала, що якийсь пацієнт до вас приїде, щоб зробили йому КТ?

– Ви хочете, щоб я вам сказав те, що ви хочете почути?

– Я вам просто ставлю запитання.

– Я про цю ситуацію вперше чую. Тим більше, я всім своїм суворо заборонив, сказав: якщо хтось щось, то я перший здам у поліцію.

Директор Рівненського обласного діагностичного центру Роман Шустик, як і директор Острозької психлікарні Бондарчук, заперечує причетність діагностичного до корупційної справи подружжя Щегловських. Фото із сайту Рівненської обласної ради

Прокуратура відмовилася будь-що пояснювати

Вів справу Щегловських прокурор відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування Рівненської обласної прокуратури Віталій Юдкін.

Ми запитали у нього: чому, укладаючи угоду про визнання винуватості, призначили мінімальне покарання та чому прокуратура вирішила, що воно достатнє.

А також чи вивчало слідство причетність до справи керівництва Острозької психлікарні та Рівненського обласного діагностичного центру, Тетяни Щегловської, яка була безпосередньою начальницею Івана та Вікторії Щегловських, та керівника протипухлинного центру Григорія Максим'яка.

Спочатку по телефону 23 листопада він сказав, що подумає, чи відповість на наші запитання і в якій формі це буде.

Також сказав, щоб журналістка зателефонувала йому за кілька днів, 27 листопада, бо він буде у відрядженні і буде зайнятий. 

27-го листопада Віталій Юдкін не брав слухавку протягом дня, а на повідомлення у телеграмі відписав, що він «сьогодні зайнятий» і щоб журналістка передала запитання пресслужбі.

Проте на момент публікації ми так і не отримали відповіді.

Речниця Рівненської обласної прокуратури Оксана Жужельська 1-го грудня відповіла, що вона «точно так само чекає», що «не зацікавлена щось приховувати», але поки що відповідей не має:

– Юдкін каже: я маю порадитися з начальником відділу, як правильно відповідати. 

Прокурор Віталій Юдкін уникнув розповіді чому уклав угоду з обвинуваченими на умовах майже мінімального покарання

А 8-го грудня Оксана Жужельська надіслала таку відповідь:

«Після ухвалення вироку усі матеріали кримінального провадження залишаються в суді. Оскільки з того часу минуло вже майже пів року – ми, на жаль, дати відповіді на такі детальні запитання, що стосуються обставин досудового розслідування, не можемо.

Крім того, рішення вже набрало законної сили, а відтак прокурору заборонено публічні висловлювання щодо правосудності таких рішень поза межами процедури їх оскарження у порядку, передбаченому процесуальним кодексом».

До слова, Віталій Юдкін один із десяти «таємних прокурорів», яким у червні 2022 року погодили виділення комунального службового житла.

Їхні імена приховували в Рівненській міській раді та обласній прокуратурі.

Крім того, Юдкін наразі веде справу колишнього начальника управління капітального будівництва Рівненської міської ради Сергія Кушніра.

І ця справа може розвалитися, бо Юдкін порушив процедуру і вручив обвинувальний акт Кушніру під час підготовчого засідання. Хоча повинен був зробити це до того, як справа потрапить у суд.

«По місцю роботи та проживання характеризуються позитивно»

Суддя, обґрунтовуючи застосування покарання, у вироці написала, що злочин, у вчинені якого обвинувачені визнали себе винуватими, віднесений до нетяжких, підозрювані раніше не були судимі, на обліку у лікаря нарколога та психіатра не перебувають, по місцю проживання та роботи характеризується позитивно.

Разом з тим, коли ми вивчали інформацію з відкритих джерел, то помітили, що особу з іменем Іван Щегловський неодноразово суд і поліція штрафували за порушення правил дорожнього руху та керування у стані алкогольного сп’яніння.

Зокрема, востаннє – постановою Дубенського міськрайонного суду від 27.05.2022 року. За водіння в стані алкогольного сп’яніння Івана Щегловського позбавили водійських прав на рік.

У реєстрі боржників Іван Щегловський має два десятки виконавчих проваджень, пов’язаних зі стягненням штрафів за порушення правил дорожнього руху та судового збору.

У Дубенському міськрайонному суді також є позов до Івана від ТОВ «Фінансова компанія «Ріальто» про стягнення коштів за кредитним договором.

Ми не знайшли даних у відкритих реєстрах про майно Івана та Вікторії Щегловських.

Сергій Щегловський, батько Івана, має у власності будинок у Білій Криниці, ділянку там, а також дві земельні ділянки в Обарові Рівненського району та по одній у селах Верба та Крупець Дубенського району. Підприємця з таким іменем у Рівненській області немає.

Тетяна Щегловська має у власності дві квартири: на вулицях Волинської Дивізії, 29 та на вулиці Коновальця, 15, а ще одну ділянку в Обарові.

Щойно нагороджена Вікторія Щегловська (перша ліворуч) з директором протипухлинного центру Григорієм Максим'яком та свекрухою Тетяною Щегловською (перша праворуч), 15-го травня 2023 року. Фото із фейсбук-сторінки Рівненського обласного протипухлинного центру

Невістка Щегловської – донька головної податковиці Хотина

Вікторія Щегловська (а в дівоцтві – Заньковська) має, як мінімум, один штраф за порушення правил дорожнього руху.

Мати Вікторії – Заньковська Наталія Олександрівна – працює начальницею Хотинської Державної податкової інспекції Головного управління Державної податкової служби у Чернівецькій області.

Батько Вікторії – Заньковський Віктор Іванович – був підприємцем (діяльність із забезпечення фізичного комфорту, посередництво в торгівлі товарами широкого асортименту).

Зарплати Щегловських

Середня заробітна плата Івана Щегловського у 2023 році була 23 тисячі 936 гривень (до оподаткування) на місяць.

Щегловський отримував премію двічі – у березні та у червні, по 5 тисяч гривень.

У червні він був у відпустці і, нагадаємо, саме у червні Рівненський міський суд оголосив йому вирок. Разом з відпускними та премією у тому місяці йому нарахували 22 тисячі 153 гривні.

Найбільше Іван Щегловський заробив у травні – 38 тисяч 407 гривень (у цьому місяці його дружина Вікторія під його керівництвом отримала 5 тисяч доларів хабаря).

Найменше Щегловському нарахували у січні – 7 тисяч 954 гривні. Бо у січні він працював усього 9 днів.

Середня заробітна плата Вікторії Щегловської за 10 місяців 2023 року – 30 тисяч 445 гривень.

Найбільше їй нарахували у вересні – 44 тисячі 690 гривень. Та у жовтні – 41 тисячу 765 гривень.

До складу цієї заробітної плати входять премії, які Вікторія Щегловська отримувала щомісяця.

Наприклад, у травні, коли вона вчинила корупційний злочин, їй нарахували 8 тисяч 365 гривень премії.

А у червні, коли вона визнала свою вину і їй та її чоловіку оголосили вирок, премія склала 7 тисяч 345 гривень.

Найбільшу премію Щегловська отримала у вересні – 18 тисяч 264 гривні.

Середня заробітна плата Тетяни Щегловської56 тисяч 152 гривні.

Щегловська-старша отримувала премії чотири рази, по 10 тисяч гривень щоразу – у березні, червні, липні та вересні. А також 40 тисяч гривень матеріальної допомоги у квітні.

Найменшу зарплату Тетяні Щегловській нарахували у жовтні – 40 тисяч гривень. Найбільшу у квітні – 92 тисячі 140 гривень.


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте