«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user Aleksievych
маркетолог

Мораторій на рекламу в Рівному

«Мораторій на рекламу в Рівному»! Вже декілька людей мене запитали що це таке, навіщо воно та як вплине на місто. Опишу коротко моє бачення.

В Рішенні виконкому це звучить так: «Встановити мораторій на видачу нових дозволів на розміщення зовнішньої реклами». Тобто до 15 квітня 2019 року не будуть видавати нові дозволи на розміщення білбордів, сітілайтів будь-яких інших рекламних конструкцій. Але все ще МОЖНА буде розміщувати свою рекламу на існуючих конструкціях.

«Нові дозволи» будуть видаватись тільки у випадку коли буде переоформлення вже існуючих конструкції з одних власників на інших та коли в існуючі конструкції будуть вносити зміни (я до кінця цей момент не розумію, теоретично може бути «лазєйка» де в опорі з одним білбордом може з’явитись другий білборд на тій самій опорі).

Далі є дуже класна штука: аналіз регуляторного впливу. В ньому бачимо, що варіант «лишити все без змін» відкидається по такий причині: «На сьогоднішній день місто Рівне, потребує нового формування рекламно-інформаційного простору, в якому зовнішня реклама, як складова частина системи візуальних комунікацій та навколишнє середовище об’єднані в єдиний гармонійний ансамбль». Особисто мені дуже подобається усвідомлення такої ситуації.

Був ще розглянутий варіант «застосування ринкових механізмів», але його відкинули через аргумент «неможливо використати для досягнення цілей регулювання, оскільки ринкові механізми базуються на принципах диспозитивності та повинні враховувати, в першу чергу, інтереси суб’єктів підприємницької діяльності розповсюджувачів зовнішньої реклами, а не суб’єкта владних повноважень – управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Рівненської міської ради, яке планує сформувати єдину міську політику у сфері зовнішньої реклами та налагодити взаємодію органів місцевого самоврядування та операторів рекламного ринку у напрямі рекламних засобів.».

Я до кінця не зрозумів деталі. Можу лише здогадуватись, що не можна змусити існуючих підприємців відмовитись від існуючих дозвілів та почати заново за них «торгуватись ціною» (можливо фахові юристи мене поправлять).

За період мораторія планується виконати такі заходи:

1) провести інвентаризацію існуючих рекламних засобів та визначити відповідність їх розміщення згідно з наданими дозволами на розміщення зовнішньої реклами;

2) визначити перелік місць, що потребують невідкладного упорядкування та реконструкції розміщених засобів зовнішньої реклами;

3) розробка та затвердження по вуличних план-схем розташування рекламо носіїв;

4) зменшення чисельності самовільно встановлених рекламних конструкцій;

5) створення системи моніторингу якості зовнішнього рекламно-інформаційного середовища м.Рівного.

Буде чудесно, якщо це все реалізують.

Є ще розділ: «Визначення очікуваних результатів прийняття акта». І там є крутезні пункти «розробити схеми розміщення рекламних конструкцій» та «демонтаж незаконно розміщених конструкцій». Ура-Ура!

І додатково є розписані КРІ у вигляді пункту «Показником результативності акта стане: кількість рекламних засобів, розміщених на території міста; кількість відмов у наданні дозволів на розміщення рекламних засобів».

Тому давайте разом порадіємо за ініціативу, подякуємо Рівненській міській раді та її виконавчому комітету за ініціативу та будемо чекати на обіцяні результати.

Від себе додам ще аналіз ринку реклами: 

1) швидше за все ціни на рекламу можуть зрости. Я бачу в цьому лише плюс: ринок себе зарегулює та компанії будуть краще обдумувати рекламні кампанії та ефективніше інвестувати бюджети;

2) в світлі ініціативи впорядкування вивісок – в нас буде ще більше шансів створити гарне обличча міста, впорядкувати фасади, зняти всю незаконну рекламу та покращити візуальние сприйняття Рівного.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте