Можуть втратити фінансування: які лікарні Рівненщини не виконали вимоги Національної служби здоров'я
Від початку квітня Національна служба України, в рамках програми медичних гарантій, оплачує лікарням деякі медичні послуги. Це значить, що для пацієнтів ці послуги безкоштовні.
Лікарні отримують це фінансування на певних умовах: мають знайти необхідне для лікування тих чи інших хвороб обладнання та фахівців. Ці умови прописані в угоді кожної лікарні з Національною службою здоров’я і через їх невиконання лікарня може втратити гроші.
«Четверта влада» з’ясовувала, які лікарні Рівненщини наразі не виконали те, що пообіцяли, і які наслідки це може мати.
Директорка Західного міжрегіонального департаменту НСЗУ Мар’яна Возниця повідомляє, що деякі лікарні на момент контрактування з Національною службою здоров'я не мали усіх необхідних вимог для укладання договору, проте ці заклади повинні були виконати їх у встановлений термін.
У Західному регіоні є 169 закладів, які до 1 жовтня 2020 року мали виконати ці вимоги.
У цей регіон входять 8 областей, якими опікується Західний міжрегіональний департамент НСЗУ: Львівська, Рівненська, Волинська, Івано-Франківська, Чернівецька, Тернопільська, Хмельницька та Закарпатська.
– Ці лікарні зобов’язалися виконати вимоги протягом 6 місяців, тобто придбати необхідне обладнання та знайти фахівців. Якщо вимоги не виконані вчасно, лікарня не отримає грошей за відповідним пакетом послуг, – повідомляє Мар’яна Возниця.
– Протягом жовтня наш департамент моніторингу перевіряє виконання відкладених вимог: віддалено на основі поданих документів або під час моніторингових візитів. Якщо на момент проведення перевірки лікарня не виконає вимоги, дія договору за відповідним пакетом може бути призупинена, аж поки вимоги не виконають, – повідомила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.
Тетяна Бойко пояснює, що зараз лікарні продовжують надавати безоплатні послуги пацієнтам за програмою медичних гарантій.
Якщо ж заклад не виконає вимог, то втратить фінансування і пацієнтам доведеться звернутися в інші лікарні, які виконали всі вимоги НСЗУ.
На Рівненщині станом на 12 жовтня три лікарні ще не виконали все, що мали:
- Рівненський обласний шкірно-венерологічний диспансер – 6 вимог;
- Клесівська районна лікарня – 2 вимоги;
- Радивилівська районна лікарня – 2 вимоги.
Радивилівська районна лікарня повинна виконати вимоги до 1-го листопада 2020 року за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям». У закладі має бути засіб для переміщення і підняття хворих та помпа для ентерального харчування і витратні матеріали для неї.
Клесівська районна лікарня планувала виконати вимоги до 30-го вересня 2020 року за пакетом «Стаціонарна паліативна медична допомога дорослим і дітям». В закладі повинні бути засіб для переміщення та підняття хворих і функціональне ліжко для кожного пацієнта.
В обох лікарнях все це ще втілюють.
Як пояснила представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик, всі лікарні мали виконати вимоги до 1-го жовтня.
– Керівники лікарень звітують, що планують виконати вимоги пізніше, хоча терміни ні для кого не переносили. У звітах заклади подають статус і очікувану дату виконання, – каже Христина Петрик.
У Рівненському обласному шкірно-венерологічному диспансері до 1 жовтня 2020 року встигли придбати апарат для штучної вентиляції легень та монітор пацієнта.
До 1-го листопада 2020 року у лікарні повинні також з’явитися:
- система централізованого постачання кисню або кисневий концентратор, здатний забезпечувати необхідний потік та тиск кисню в системі для роботи апарата ШВЛ та/або джерело кисню;
- автоматичний дозатор лікувальних речовин;
- портативний дефібрилятор з функцією синхронізації.
Придбати УЗД-апарат з можливістю проведення доплерографії диспансер зобов’язався до 1-го грудня 2020 року.
До 1-го січня 2021 року шкірно-венерологічний диспансер планує виконати вимогу щодо 2 лікарів-анестезіологів, які повинні працювати за основним місцем роботи в лікарні.
Виконання вимоги щодо придбання рентгенівського апарату заклад запланував на 1 грудня 2021 року.
Всі вимоги заклад повинен виконати за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».
Керівниця Рівненського шкірно-венерологічного диспансеру Наталія Маняк каже, що є проблеми, пов'язані з відкладеними вимогами, але над цим працюють.
– Зараз чекаємо рішення обласної ради про передачу рентген-апарата, але ще не вирішене питання з дефібрилятором, УЗД-апаратом та лікарями-анестезіологами, – розповідає Наталія Маняк.
За її інформацією, 23-го жовтня буде рішення обласної ради про передачу рентген-апарата з обласної лікарні до шкірвендиспансеру, а зараз є лише попередня домовленість.
Ці вимоги повинні бути виконані за пакетом «Стаціонарна допомога дорослим і дітям без проведення хірургічних операцій».
Також НСЗУ не підтвердила виконання вимог п’ятьма іншими лікарнями Рівненщини. Йдеться про Сарненську, Острожецьку, Олександрійську та Степанську районні лікарні та Рівненський обласний диспансер радіаційного захисту населення.
– Коли перший раз у НСЗУ проглядали документи, їх було недостатньою для підтвердження виконання вимог. Скоріше за все, закладам повідомили про це та попросили дослати документи. Можливо, медзаклад їх дослав, але в НСЗУ їх ще не перевірили. Також лікарня могла дослати, проте їх все ще недостатньо, або ще не дослали нічого, – пояснила директорка департаменту комунікацій НСЗУ Тетяна Бойко.
Про результати перевірки, в тому числі про імовірне призупинення фінансування лікарень, Національна служба здоров’я має повідомити, коли перевірка закінчиться.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти