На Рівненщині одна лікарня втратила державне фінансування на окремі послуги, ще дві – отримали менше запланованого

Щоб поновити фінансування, лікарня має виконати вимоги Національної служби здоров’я

В багатьох медзакладах, попри фінансування від НСЗУ, продовжують брати гроші з пацієнтів за оплачені державою послуги
Джерело
Ілюстраційне фото «Четверта влада», архів

Від початку квітня деякі послуги для пацієнтів стали безкоштовними, тому що їх оплачує Національна служба здоров'я України (НСЗУ).

Угода зі службою здоров'я передбачає, що в обмін на фінансування лікарні мають виконати певні умови: зокрема, мати необхідне обладнання та фахівців.

Проте одна лікарня ці умови не виконала, а дві виконали несвоєчасно. Лікарні, які несвоєчасно виконали умови, отримають менше коштів за окремими пакетами послуг. А медзаклад, який їх не виконав, наразі не отримає оплату від НСЗУ за окремим пакетом.

На початку року понад 500 українських лікарень уклали договори з Національною службою здоров’я. Власники та керівники лікарень зобов’язувалися протягом пів року докупити у свої заклади необхідне обладнання та запросити на роботу потрібних фахівців.

За інформацією директорки департаменту комунікацій НСЗУ Тетяни Бойко, 30-го вересня сплив термін, до якого лікарні мали це зробити. Невиконання вимог НСЗУ є підставою для розірвання договору з лікарнею. Це значить, що вона не отримає фінансування, про яке домовлялася ще на початку року.

Станом на 19 листопада Національна служба здоров’я України зупинила виплати 89-м українським лікарням за окремими пакетами медичних послуг. Ще 40 лікарень отримають за жовтень та листопад 2020 року менше коштів, ніж планували, через несвоєчасне виконання вимог, повідомляє директорка департаменту комунікацій НСЗУ.

Найбільше медичних закладів не виконали або виконали не вчасно вимоги за пакетом послуг «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій».

Одні з основних причин невідповідності вимогам НСЗУ – відсутність медичного обладнання, зокрема, апарата ШВЛ, монітора пацієнта, портативного дефібрилятора, УЗД апарата тощо, нестача необхідної кількості медичних фахівців, зокрема анестезіологів, для надання цілодобової медичної допомоги, а також відсутність ліцензії щодо обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів.

Раніше ми писали про те, що станом на 12 жовтня три лікарні Рівненщини не виконали відкладених вимог.

Клесівська районна лікарня мала придбати засіб для переміщення та підняття хворих і функціональне ліжко для кожного пацієнта.

Здолбунівська ЦРЛ мала облаштувати засіб для переміщення і підняття хворих та мати помпу для ентерального харчування і витратні матеріали для неї.

Рівненський обласний шкірвендиспансер не виконав відкладені вимоги за пакетом «Стаціонарна допомога». На початку жовтня керівниця диспансеру Наталія Маняк казала: «Зараз чекаємо рішення обласної ради про передачу рентген-апарата, але ще не вирішене питання з дефібрилятором, УЗД-апаратом та лікарями-анестезіологами».

– Без виконання цих вимог лікарні не можуть забезпечити стаціонарну допомогу пацієнту цілодобово, а також належно діагностувати людину, знеболити та допомогти, якщо її стан погіршується, – пояснює Тетяна Бойко.

Наразі без фінансування залишився Рівненський обласний шкірвендиспансер (за пакетом «Стаціонарна допомога»). Клесівська районна лікарня не отримає оплати за жовтень і частково – за листопад (за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога»), а Здолбунівська (за пакетом «Стаціонарна паліативна допомога») отримала менше грошей від НСЗУ у жовтні.

Клесівська та Здолбунівська районні лікарні виконали вимоги несвоєчасно. Здолбунівська лікарня виконала вимоги 6 жовтня, а Клесівська – 2 та 11 листопада. Тому НСЗУ не оплатить їм пакет «Стаціонарна паліативна допомога» за період, на який вони затримали виконання відкладених вимог.

Рівненський обласний шкірвендиспансер, який не виконав вимог, наразі втрачає фінансування від НСЗУ за окремим пакетом медпослуг. Коли заклад виконає всі вимоги, НСЗУ відразу ж відновить фінансування.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте