Як суди карають тих, хто під час карантину не має із собою документів
У постанові Кабміну за 9 грудня 2020 року є підпункт 2 пункту 2-2. Він забороняє людям бути на вулиці «без документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство чи її спеціальний статус...». Ця заборона для того, щоб люди ходили з документами на випадок якщо поліцейські вбачатимуть порушення карантину і візьмуться складати протокол про адмінправопорушення.
Ми проаналізували за жовтень-листопад 73 постанови Рівненського міського суду і побачили, що до відповідальності через це не притягнули жодного рівнянина. Хоча один все ж отримав штраф за шарпання поліцейського.
Для порівняння ми також подивилися протоколи за порушення карантину у жовтні-листопаді в Сарненському районному суді. І там більшості присудили штраф.
Подробиці про те, чому одні справи закривають, а в інших штрафують, а також як слід поводитися, щоб справу закрили читайте далі в матеріалі.
Читайте також: «Святкували хрестини та весілля: як на Рівненщині складають протоколи через відсутність ковід-сертифікатів і що вирішують суди»
Обмежились усним зауваженням
26 жовтня чоловік у приміщенні залізничного вокзалу був без документів. За це поліція склала на нього протокол.
До суду обвинувачений не прийшов. Однак суддя Володимир Доля звільнив його від відповідальності через малозначність правопорушення і обмежився усним зауваженням.
Не з'явився до суду і чоловік, що 10 жовтня пив пиво на вулиці Генерала Безручка. Документів при собі не мав. Тому на нього склали два протоколи: за порушення правил карантину людей і розпивання спиртних напоїв. Їх на суді об’єднали в одне провадження і через малозначність закрили.
Читайте також: «Чому в судах не карають за відсутність ковід-сертифікатів»
Не дали протокол під розписку
Також поліція склала протокол на чоловіка, який 26 жовтня був на вулиці Чорновола без документів. Однак суд визнав, що «матеріали справи не містять достатніх доказів вчинення адміністративного правопорушення». Там не було відомостей, що другий примірник протоколу обвинуваченому вручили під розписку, тому суддя не визнав протокол доказом. Також у матеріалах не було показів обвинуваченого, свідків чи очевидців.
Тому провадження закрили через відсутність подій і складу правопорушення.
За аналогічних обставин закрили провадження і на чоловіка, що натрапив на поліцейських на вулиці Соборній 10 вересня. Однак там ще була заувага, що патрульні не зняли спілкування з чоловіком на відео.
Загалом – за період жовтня-листопада – ми знайшли 73 постанови, які розглядав Рівненський міський суд. 68 з них закрили через малозначність, а 4 – через відсутність подій і складу правопорушення.
У ще одній справі чоловіка визнали винним через порушення правил карантину людей, проте суд оштрафував його на 119 гривень за іншою статтею – дрібне хуліганство. Обвинувачений чіплявся до поліцейського і нецензурно його облаяв – саме за це він отримав штраф.
Сарненський районний суд
Однак у Сарненському районному суді людей здебільшого штрафують.
Так сталося із чоловіком, що 21 жовтня був без документів на вулиці Белгородській. На нього склали протокол. І в суді, на який він не прийшов, присудили 17 тисяч гривень штрафу. Також він має заплатити 454 гривні судового збору.
Проте інший чоловік до суду прийшов. Його 28 жовтня зупинили без документів на вулиці Княгині Ольги. У суді він щиро покаявся – і його звільнили від відповідальності за малозначністю правопорушення.
Ми знайшли, що загалом у цьому суді у жовтні та листопаді розглянули 25 таких протоколів. Одне провадження закрили через закінчення строку притягнення до відповідальності. П’ять – за малозначністю правопорушення.
19-м обвинуваченим присудили штраф.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти