На Рівненщині – восьмеро хворих на коронавірусну інфекцію і одна жінка померла

Ще в лютому Сарненська райлікарня, разом з Рівненською міською готувалися до прийому людей, в яких може бути підозра на коронавірус
Джерело
Фото «Суспільне Рівне»

У Рівненській області, станом на 8 ранку 27 березня підтвердили дев'ять випадків захворювання на COVID-19, повідомляють в Рівненській ОДА.

Рівненський обласний лабораторний центр провів дослідження ПЛР-методом біоматеріалу двох жінок із Сарненського району, які попередньо мали позитивний результат за експрес-тестами.

Також перевірили шістьох інших пацієнтів, які лежали в інфекційному відділенні Сарненської ЦРЛ, а також померлу матір однієї із вищезгаданих жінок. Коронавірус підтвердився у всіх дев'яти випадках. 

Усі хворі – з одного села Тинне Сарненського району. Хворі ізольовані. Стан стабільний.

– На виїзді з села встановили пости патрульної поліції та ДСНС, – розповідає голова Рівненської ОДА Віталій Коваль. – До з'ясування обставин  заборонено залишати село. Рух габаритного транспорту пустили в обхід села.

Віталій Коваль каже що в сарненську райлікарню направили додаткові тести та маски. 

А головний санітарний лікар Рівненщини Роман Сафонов розповів що зросла кількість звернень до лабораторного центру стосовно підозр на коронавірусну інфекцію. За минулу добу таких звернень було 19. Більшість з них не підтвердилися.

– Хвору, яка, на жаль, померла, госпіталізували 19-го березня до реанімаційного відділення, – каже Роман Сафонов. – Діагноз був – двобічна негоспітальна пневмонія. Вона захворіла 13-го березня.

Лікар додає що наразі встановлюють контакти хворих:

– Більшість інфікованих відвідували зібрання та богослужіння, тому роботи в епідеміологів буде багато. Це сотні контактів, які потрібно відстежити, робота не одного дня.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на 10:00 27 березня в Україні 218 лабораторно підтверджених випадків  COVID-19, з них 5 летальних (з огляду на інформацію від Рівненської ОДА – вже 6 таких випадків), 4 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 62 нові випадки.

Оновлено о 20.30

За інформацією Рівненської ОДА хворі на COVID-19 – пацієнти від 40 до 75 років. Шість жінок і три чоловіки. Один випадок – летальний. В реанімації померла жінка.

На сьогодні в районних лікарнях області експрес-тестами протестовано 24 особи, ще 9 зразків біоматеріалу відправлено на ПРЛ-аналіз в Рівненський обласний лабораторний центр.

Почуваєтеся добре, але повернулися з регіону, де зафіксовані випадки COVID-19? Або ж почуваєтеся НЕдобре і не знаєте що робити? Всесвітня організація охорони здоров'я розробила поради, як поводитися у найбільш поширених ситуаціях, пов'язаних із коронавірусом: що робити щоб убезпечити себе та близьких від вірусу.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)