НАБУ, мічені купюри, підозра хабарництва: як у Володимирецькому суді проводили обшуки

На фото – судді Володимирецького суду. Віталій Поровський – крайній праворуч. Поруч із ним – голова суду Леонід Закревський. Саме щодо них і проводилися обшуки
Джерело
polissya.net

Обшуки були не лише у суді, але й у помешканні голови Володимирецького районного суду Леоніда Закревського. Що шукали правоохоронці і що знайшли – у матеріалі «Четвертої влади».

«Вчора в кінці робочого дня і до пізньої ночі у Володимирецькому районному суді НАБУ спільно із СБУ проводили обшуки стосовно діяльності голови суду Л. Закревського та судді В. Поровського», – пише на своїй сторінці у фейсбук володимирецький адвокат Олександр Печончик.

У Національному антикорупційному бюро України наразі ще не відповіли на запит «Четвертої влади» і не підтвердили факту обшуків та в межах якого провадження вони проводилися.

Проте із власних достовірних джерел журналістам «Четвертої влади» вдалося дізнатися, що окрім суддів Леоніда Закревського та Віталія Поровського обшуки були і в одного з місцевих адвокатів.

«Тут у нас район, тут за кожну справу вимагають гроші»

В кінці грудня минулого року один із мешканців Володимиреччини написав заяву, що у місцевому суді з нього вимагають гроші.

Відтак, над цією справою НАБУ та СБУ працювали два місяці, проводячи негласні слідчо-розшукові дії: стежили за суддями, фіксували розмови, періодично давали гроші, аби заявник передавав їх суддям, які нібито їх вимагають.

– З. брав гроші і казав, що треба частину грошей дати судді П., – розповідає людина, обізнана у цій справі, яка побажала залишитися анонімною.

– Там порушили по одній заяві, але по ходу виявились ще інші справи, де вони просили гроші.

Нібито в одного із заявників судді вимагали близько тридцяти тисяч гривень: приблизно по 10 тисяч гривень за кожну справу.

– Там з однієї справи декілька справ зробили. Справи по арешту автомобіля і по арешту майна, і третя – адмінка за п'янку. Ну, можна сказати, що тридцять тисяч в загальному. За одну вимагали 10, за іншу близько восьми тисяч...

Гроші під час негласних слідчих дій суддям передавали частинами

Наразі жодному із двох суддів не вручили підозри і не затримали. Продовжуються слідчі дії.

– СБУ в неділю мають ще цілий ряд слідчих дій проводити. Бо там багато епізодів. Будуть їх документувати, – каже джерело.

Також з’явилася інформація, що вдома у одного із суддів знайшли мічені купюри. Проте наразі це не вдалося ні підтвердити, ні спростувати.

13-го лютого суддя Віталія Поровський подав у відставку.

Наше джерело називає реальною причиною його звільнення не обшуки, а те, що він ще рік тому не зміг підтвердити свою профпридатність під час оцінювання Вищою кваліфікаційною комісією суддів.

– То він там тянув, то «на больнічку падав». А його звільнили б не залежно від того, – повідомляє джерело.

«Четверта влада» намагалася зв'язатися із суддями, щоб почути їхню версію подій і підтвердити чи спростувати інформацію нашого джерела. За жодним номером телефону суду нам не відповіли. Пізніше інформацію про обшуки в суді нам підтвердило ще одне джерело із Володимирця.

Застереження. Згідно із частиною першою статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте