Затяжний суд над головою суду, якого обвинувачують в корупції

Тим часом суддя не працює і отримує зарплату

Другий справа – Леонід Закревський, якого судять за зловживання впливом. Зараз Закревський не працює, але продовжує отримувати зарплату
Джерело
polissya.net

Скоро два роки, звідколи у голови Володимирецького суду Леоніда Закревського знайшли мічені гроші. Їх суддя взяв нібито за те, що посприяє у закритті справи проти місцевої підприємиці.

Скоро півтора року, як Закревського відсторонили від роботи (але й далі платять йому зарплатню).

І ось уже рік, як його справу передали до суду. За цей рік вона зрушила з місця приблизно ні на скільки.

Чому все рухається так повільно і чи сильно збіднів суддя за цей рік, розповідаємо далі.

Що сталося

Наприкінці 2019 року у Володимирецькому суді арештували авто місцевої підприємиці, в якому перевозили дошки з хвойних дерев. Адвокат підприємиці був знайомий із головою суду Леонідом Закревським, і той сказав, що може за гроші допомогти підприємиці уникнути відповідальності.

Закревський попросив 20 тисяч гривень – 10 за зняття арешту з автомобіля і ще 10 – за те, щоб водій цього авто, який був за кермом нетверезий, уникнув відповідальності. 

12 лютого 2020 року у будинку Закревського Національне антикорупційне буро та Служба безпеки провели обшук і знайшли мічені купюри.

Під час обшуку в помешканні Закревського. Новина про це і фото на сайті СБУ наразі видалені

20 лютого Леоніду Закревському оголосили про підозру і хотіли взяти під варту, але Вища рада правосуддя відмовила.

6 березня Вищий антикорупційний суд посадив Закревського під цілодобовий домашній арешт і зобов'язав носити електронний браслет.

27 травня, на прохання адвоката Павла Шкоди, Закревському пом’якшили запобіжний захід на нічний домашній арешт, тобто протягом дня він міг вільно виходити з дому.

У вересні 2020-го запобіжний захід змінили на особисте зобов’язання, зняли із Закревського електронний браслет та дозволили йому виїжджати за межі Вараського району. Закордонні паспорти не повернули і зобов’язали з’являтися до суду на першу вимогу.

У листопаді 2020-го почали розглядати справу по суті.

Як повідомила журналістам «Четвертої влади» прессекретарка Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк, після закінчення досудового розслідування відбулося кілька судових засідань щодо судді Закревського.

Судячи зі судового реєстру, засідань було три: підготовче та ще два із різницею майже в рік.

На решту засідань у 2021-му році (31-го березня, 7-го квітня, 12-го травня, 1-го травня та 8-го вересня) не приходив адвокат Закревського Павло Шкода.

Тому 13 вересня суд постановив доручити Регіональному центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в місті Києві надати Закревському безоплатну правову допомогу та призначити адвоката у кримінальному провадженні.

Засідання, призначене на 18 листопада 2021 року, теж не відбулося, бо не з'явилися свідки.

У чому підозрюють Закревського

Від початку Закревському повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу: зловживання впливом та отримання хабаря службовцем. 

За першою йому загрожує штраф від 34 тисяч до 93 тисяч 500 гривень або позбавлення волі від двох до п'яти років.

За другою статтею він міг отримати від п'яти до десяти років ув’язнення, конфіскацію майна та заборону на три роки займатися суддівством.

У березні 2020-го Вищий антикорупційний суд арештував майно Закревського: будинок у Рокитному на 68 квадратних метрів, ділянку на 8 соток у Рокитному та авто Volkswagen Golf.

Це авто Закревський продав своїй тещі 14 лютого, тобто за кілька днів після того, як його зловили з хабарем, і за кілька тижнів до арешту майна. Однак суд сказав, що арешт з авта на прохання Закревського не зніматиме, а нова власниця машини може звернутися до суду самостійно.

Арештовані будинок і ділянку Закревський не вказував у деклараціях, тому його запідозрили ще й у недостовірному декларуванні. Проте цю справу закрили, коли Конституційний суд створив для цього зручну шпарину.

У листопаді 2020-го, коли завершилося досудове розслідування, в обвинуваченні лишилася стаття лише про зловживання впливом.

Чому так сталося, ми запитали Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру (САП), надіславши туди запит.

Нам відповіли, що, за результатами досудового розслідування, дії Закревського визначили лише як зловживання впливом, а не отримання хабаря службовцем, бо він взяв хабар не за свою роботу, а за обіцянку повпливати на рішення іншого судді.

Чи зняли арешт із майна Закревського, у САП не відповіли, бо «не вбачають за можливе» це зробити. Але оскільки його більше не обвинувачують за статтею, яка передбачала арешт майна, можна припустити, що таки зняли.

В історію з хабарем були залучені ще двоє людей: адвокат-посередник та суддя Віталій Поровський, якому нібито призначалася частина хабаря.

З відповіді САП нам відомо, що адвокат визнав себе винним і уклав угоду із слідчими. Його обвинуватили у незаконному впливі, визнали пособником та оштрафували на 25 тисяч 500 гривень.

Віталій Поровський після обшуків на початку 2020-го звільнився із суду за власним бажанням, але чи оголошували йому про підозру і на якому стані зараз розслідування чи судовий процес, у САП нам не відповіли.

Рано чи пізно його б і так звільнили, оскільки ще наприкінці 2018-го року він не склав кваліфікаційне оцінювання і не відповідав своїй посаді. А протримався у суді тому, що часто брав лікарняні, розповідало нам власне джерело ще в лютому 2020-го.

Статки особисті та сімейні

Уже понад рік тому (конкретно 9 червня 2020-го року) у зв’язку зі слідством та розглядом кримінального провадження Вища рада правосуддя відсторонила Закревського від роботи.

Суддя-спікерка Володимирецького районного суду Олена Іванків каже, що відсторонення триватиме, аж поки не буде рішення суду чи поки не закриють кримінальне провадження.

Втім у 2020 році Закревський і далі продовжував отримувати зарплату. Зокрема, за той рік він задекларував 1 мільйон 10 тисяч гривень зарплати. Це на 440 тисяч менше, ніж у 2019-му.

Також отримав Закревський у 2020-му 100 тисяч гривень пенсії і має готівку – 10 тисяч доларів, яку вперше задекларував у 2019-му.

Також він задекларував автомобіль Volkswagen Golf 2015 року випуску, який, як ми писали вище, у лютому того ж року продав тещі.

А також безкоштовно користується на рік старішим Volkswagen Passat, вартість якого невідома і власником якого є Федір Бортнік. Покористуватися своїм авто Бортнік дозволив Закревському через два дні після оголошення про підозру.

Також Леонід Закревський декларує земельну ділянку у селі Стара Рафалівка – чверть сотки.

Свою дружину Оксану Закревську в декларації за 2020 рік Закревський почав вписувати в категорію «Інший зв’язок». А в ухвалі суду за квітень 2020-го процитовано, що Закревський називав дружину колишньою.

В Оксани Закревської, згідно з декларацією її ексчоловіка, у Вараші є квартира площею 81 квадрат, будинок у понад 300 метрів квадратних та 15 соток землі.

Власницею будинку та земельної ділянки Оксана Закревська стала у 2019-му, а до того це майно належало її батьку Степану Каразії.

Будинок у Вараші тестя судді Закревського Степана Казарії. Скриншот з гугл-карти 2015 року. У 2019 році цей будинок стає власністю дружини Закревського – Людмили

Зарплата дружини Закревського за 2020 рік – 132 тисячі 588 гривень. Її вона заробила, працюючи у Вараській лікарні.

Дочку Катерину та сина Віталія, які навчаються в Києві, у своїй останній декларації Леонід Закревський уже не вказує.

За всіма попередніми деклараціями у дітей Закревського не було жодного майна, він декларував лише їхні стипендії. 

У 2019-му, за декларацією, Закревський та його тоді ще дружина отримали від родичів подарунків на понад два мільйони гривень.

Що каже сам Закревський

Ми намагалися поспілкуватися з Володимиром Закревським, проте він відмовився говорити із журналістами «Четвертої влади» по телефону.

– Я пропрацював у правоохоронних органах 24 роки, і в суді – 10. Ви порахуйте, як ви в школу ходили, – разом 34. І вилили стільки бруду, зробили мене злочинцем, то кому я повинен довіряти? Я тільки своїй мамі довіряю.

На уточнення журналістки, що у своїх матеріалах «Четверта влада» називала його не злочинцем, а підозрюваним, відповів, що це одне і те ж, тільки «обливали більш толерантними словами».

– Але ж ви і є підозрюваний, – журналістка.

– Обливали брудом. Яка різниця? Толерантними словами можна будь-яку людину довести до самогубства, знаєте. І я просто не бажаю по телефону говорити, – Закревський.

Після запитання, чи могли б ми зустрітися для цієї розмови – кинув слухавку.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте