Наразі шістьох місцевих прокурорів на Рівненщині звільнили через неуспішну переатестацію

Так відбувалася переатестація для прокурорів. Проходила вона в Києві
Джерело
Фото з сайту Офісу генпрокурора

З жовтня 2020 року прокурори місцевих прокуратур почали складати тести та проходити співбесіду, щоб переатестуватися. Переатестація – частина реформи прокуратури – розпочалася в жовтні 2019-го з працівників колишньої Генеральної прокуратури, яку ліквідували і створили натомість Офіс генпрокурора.

Згодом переатестовуватися почали працівники регіональних (обласні і прокуратура міста Києва) прокуратур і врешті – місцевих. Провалена переатестація є підставою для звільнення.

Серед прокурорів, яких уже звільнили за підсумками переатестації, є працівники Рівненської місцевої, Сарненської та Здолбунівської прокуратур. Розповідаємо, про кого саме йдеться.

Дивіться також: Близько третини прокурорів Рівненської обласної прокуратури звільняють: кого і за що

Загалом переатестовуватися хотіли 130 прокурорів місцевих прокуратур Рівненщини. Таких прокуратур в області чотири – Рівненська, Дубенська, Здолбунівська, Сарненська.

Наразі 21 прокурор ще не пройшов переатестацію через «тимчасову непрацездатність», ще дев’ятеро взагалі не взяли участь, бо зараз у декреті. Трьох прокурорів звільнили ще до переатестації, а ще двох перевели в прокуратури інших областей.

Про це нам повідомила начальниця відділу організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Рівненської обласної прокуратури Віроніка Мікула.

Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова писала, що атестація вже завершена, але у лютому її проходять ті прокурори, що не могли зробити цього раніше з поважних причин.

У пресслужбі Офісу генпрокурора дат доскладання атестації в лютому назвати не змогли.

Станом на 8 лютого Рівненська обласна прокуратура отримала лише шість рішень кадрових комісій про неуспішну переатестацію прокурорів. Про решту прокурорів, які брали участь в переатестації, ще невідомо, успішно вони її склали, чи ні.

Прокурори місцевих прокуратур, про яких наразі відомо, що вони неуспішно склали атестацію і яких мають звільнити:

  • Калюжний Роман – Здолбунівська місцева прокуратура;
  • Ігор Бородавка – Рівненська місцева прокуратура;
  • Олег Соботюк – Рівненська місцева прокуратура;
  • Кирило Гавриленко – Сарненська місцева прокуратура;
  • Юрій Мізюк – Сарненська місцева прокуратура;
  • Федір Полюхович – Сарненська місцева прокуратура.

За інформацією Рівненської обласної прокуратури, керівник обласної прокуратури виніс накази про звільнення цих прокурорів.

Інші рішення кадрових комісій до Рівненської обласної прокуратури ще не надходили.

Наразі також звільнили 28 із 29 прокурорів Рівненської обласної прокуратури, які неуспішно пройшли атестацію.

Одну прокурорку не звільнили, бо стаття 184 Кодексу законів про працю забороняє звільняти вагітних жінок і жінок, які мають дітей.

Інфографіка Офісу генерального прокурора

Матеріали на цю тему:

Звільнили заступника прокурора Рівненщини: як пройшла переатестація прокурорів

«Ніхто не знає, в чому вона полягає»: куди рухається реформа прокуратури


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте