Навіщо підприємці і суддя скинулись на оренду футбольного стадіону у Рівному

Державний стадіон, який роками був закинутий, взяли в оренду на 5 років
Джерело
Стоп-кадр з агітаційного відео Віталія Коваля

У Рівному, на вулиці Данила Галицького, 13 є стадіон «Форт». Він належить державному Рівненському вищому професійному училищу ресторанного сервісу і торгівлі. Понад десять років стадіон був занедбаним і виглядав, як хащі і смітник. Тепер тут планують збудувати два футбольні поля. Стадіон узяла в оренду громадська організація «Спортивний клуб “Омега Рівне”».

Ми поспілкувалися із керівником цієї організації і запитали навіщо їм стадіон і скільки на це піде грошей. А також дізналися яким чином організація виграла аукціон оренди, будучи єдиним його учасником.

Футболіст, суддя, бізнесмени – «Омега Рівне»

Цю громадську організацію зареєстрували у лютому 2021-го.

Її засновники – Сергій Понурко – рівненський бізнесмен, раніше мав «Стадіо-паб», а тепер нічний клуб «Колізей» (після виходу публікації Сергій Понурко уточнив, що більше не займається цим проєктом, – ред.);

В’ячеслав Пугайко – бізнесмен у сфері будівництва;

Євген Сидорук – суддя Рівненського міського суду;

Олег Шандрук – футболіст, нині тренер футбольного клубу «Одек» в Оржеві;

Олександр Петров – власник мережі мотузкових парків, хостелу «Хостел Рівне», співвласник станції техобслуговування машин «Тачки».

Останній є і керівником громадської організації.

У розмові Олександр Петров розповів нам, що 10 років працював у Москві – займався промисловим альпінізмом: спочатку сам був альпіністом, а згодом заснував свою компанію. Коли почалася Революція гідності, каже, що повернувся в Україну і всі зароблені гроші почав вкладати у свої ідеї.

– Два моїх сини – футболісти. Спочатку вони ходити у дитячо-юнацьку спортивну школу №4, потім в «Олімп», а далі у Здолбунів. Ми почали їздити на змагання у Харків, Львів, Смигу. Це затратно.

– Я запитав, чому не граємо у Рівному, і мені відповіли, що в нас немає жодного поля. Над розвитком футболу я задумався п'ять років тому. За цей час познайомився з людьми, чиї діти теж займаються футболом і які вболівають за розвиток цього спорту в місті. Вирішив спробувати втілити свою ідею з футбольною академією «Імпульс» та полем, – розповідає Олександр.

– Наші інвестори – це батьки дітей, які займаються футболом. Їх чотири. Я не знаю, чи всі до кінця підуть, бо це немалі гроші і ми нічого заробляти не будемо, адже громадська організація неприбуткова. Діти платитимуть членські внески, вони йтимуть на зарплати тренерів та утримання поля.

На наше уточнення Олександр додав, що потрібно орієнтовно 15 мільйонів гривень і що планують «залучати спонсорів, меценатів, владу».

– За стадіон площею 10 тисяч 128 квадратних метрів ми щомісяця будемо платити 5 тисяч 180 гривень 28 копійок та 1 тисячу 700 гривень податку на землю. Через рік плануємо запустити сучасну спортивну академію, в яку буде ходити 400-500 дітей. В майбутньому плануємо тісно співпрацювати з Рівненським вищим професійним училищем ресторанного сервісу і торгівлі (біля якого розташований стадіон і в якого він на балансі – ред.).

Директор Державного навчального закладу «Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі» Віктор Рудик каже, що потенційна співпраця зі спортивним клубом – це можливість працювати у готельно- ресторанному напрямку та заробляти гроші:

– Ми на це розраховуємо. Ми можемо організувати харчування, адже у нас є потужності та людський ресурс.

– А от з проживанням поки проблема. Але ми потрапили в один європейський проєкт, завдяки якому у будівлях наших майстерень на 200 квадратних метрів облаштовуємо міні-готель. Будемо його використовувати для поселення команд, які приїжджатимуть на змагання. Нам дуже вигідно мати спортивну споруду під боком.

Що відомо про стадіон «Форт»

Його відкрили у 1985 році разом із училищем.

– У 1996 році на три роки, за угодою спільного користування, цей стадіон став навчальним полігоном для тодішньої патрульно-постової служби міліції.

– Там були деякі змонтовані снаряди, вириті рови, перепони. Як навчальний полігон. Звідки і пішла назва «Форт», – розповідає Віктор Рудик.

Так стадіон виглядав 9-го вересня 2021 року

– Наприкінці 90-х він два роки на зимовий період використовувався як каток. У 2009 році стадіоном зацікавилось котеджне містечко в районі Радіозаводу. Вони його хотіли реставрувати і відновити. Вже був проєкт погоджений з міською архітектурою. Потім все зупинилось і років шість тому сюди завезли ґрунт, бо тут були рови та яма від ковзанки. Навезли з надлишком та різним будівельним мотлохом і так залишили. В такому стані стадіон простояв донині, – розповідає директор училища Віктор Рудик.

– Ще на території 15 соток розташована напівзруйнована будівля. Вона на балансі поліції. Колись належала радіотехнічному заводу (у 2014-му суд визнав завод банкрутом – ред.).

Справа – порослий травою стадіон, зліва – закинута будівля

Як проходив аукціон 

– Це був звичайний електронний аукціон на право передачі в оренду державного майна, – каже начальниця Управління орендних відносин та оціночної діяльності регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській та Житомирській областях Жанна Жакун.

– В аукціоні взяв участь один претендент, він же ж і переміг – ГО «Спортивний клуб “Омега Рівне”». Він відбувся 10 серпня і орендар запропонував двічі вищу орендну ставку.

Аукціон вважається таким що відбувся, якщо учасник подав свою пропозицію щодо оренди, у випадку стадіону, яка дорівнює сумі оренди або є вищою.

– 17 серпня уклали договір оренди, який підписали три сторони: регіональне відділення, громадська організація і балансоутримувач стадіону – Рівненське вище професійне училище ресторанного сервісу і торгівлі. ГО отримала право користування державним майном на п’ять років.

– За законом, через п’ять років орендар має право продовжити договір оренди без проведення аукціону.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте