Назад до тюрми: волинянина, який спричинив смертельну ДТП, рівненський суд повернув у виправний центр

Суд залишив у виправному центрі винуватця смертельної ДТП із загиблою дитиною у Луцьку
Джерело
Фото «Четвертої влади», Валерія Хомич

13 червня Рівненський районний суд відмовив Городоцькому виправному центру, який просив звільнити від подальшого відбування покарання Артема Приходька. Чоловік вчинив ДТП, в якій загинула дев’ятирічна дитина, та отримав вирок – шість років позбавлення волі. Крім позбавлення волі, Приходька позбавили права керувати транспортними засобами на три роки, також він мав виплатити сім’ї два мільйони гривень.

Проте як з’ясували журналісти, з минулого року Артем був не у в’язниці, а вдома. Розповідаємо детальніше про рішення Рівненського районного суду, який повернув волинянина за ґрати.

Нагадаємо, що ДТП трапилася 6 червня 2021 року на вулиці Ковельській у Луцьку. Артем Приходько на пішохідному переході збив батька з двома дітьми. Дев’ятирічний Богдан Позняковський через два тижні після ДТП, так і не прийшовши до тями, помер.

У вересні 2021 року Луцький міськрайонний суд виніс вирок винуватцю ДТП. Спочатку Приходько перебував у Луцькому слідчому ізоляторі, а з 24 лютого 2023 року повинен був відбувати покарання у Городоцькому виправному центрі №131 на Рівненщині.

Засуджені за нетяжкі злочини, в тому числі за вбивство з необережності, мають право на виїзд за межі колонії на 14 діб протягом року.

У таку відпустку 11 жовтня 2023 року пішов і Приходько. Але більше не повернувся в Городоцький виправний центр. Журналісти «Сили правди» виявили, що Артем спокійно жив у Луцьку та навіть їздив на авто у комендантську годину.

Приходько, поки був у «відпустці», звернувся у Ківерцівську центральну районну лікарню, де йому діагностували кардіологічне тяжке захворювання.

На підставі висновку лікарської комісії Городоцький виправний центр і подав до Рівненського районного суду клопотання про звільнення Приходька від подальшого відбування покарання.

Клопотання розглядав суддя Михайло Таргоній.

Засуджений Артем Приходько на засідання 12-го і 13-го червня виходив по відеозв'язку із Городоцького виправного центру

Рівненська лікарка сказала, що можна лікуватися і у колонії

20 травня суд постановив залучити до справи спеціаліста – лікарку-кардіологиню Рівненської обласної клінічної лікарні імені Юрія Семенюка Ларису Черначук. Їй надали висновок Ківерцівської центральної районної лікарні.

12 червня на засіданні лікарка сказала, що наданої інформації з медичних документів Приходька, а також проведеного огляду засудженого недостатньо, щоб встановити нинішній стан його здоров’я.

Лікарка Лариса Черначук на засідання сказала, що їй надали замало інформації. Надати більше засуджений не захотів.

Наступного дня на засіданні між лікаркою-кардіологинею та прокурором Роман Шрамовичем відбувся діалог.

– Ви досліджували медичні висновки, що наявні у справі, медичні документи. Чи є підстави для звільнення засудженого за статтею 84 Кримінального кодексу України, а саме внаслідок тяжкої хвороби? – прокурор.

– Ті документи, які надавали для медичної комісії, там є відповідь. Але я – тільки лікарка-консультантка. І чи може бути звільнений, чи ні, зауважте, я не ухвалюю такі рішення. Це ухвалює спеціальна лікарська комісія.

– Який вид лікування вказаної тяжкої хвороби може забезпечити підтримку належного стану здоров’я засудженого?

– Першочергово це спостереження, регулярний прийом медикаментів і контроль стану пацієнта з дотриманням всіх рекомендацій щодо способу життя.

– Чи можливе амбулаторне лікування засудженого?

– У нього хронічна хвороба серцево-судинної системи, яка потребує тривалого, постійного лікування.

– А якого саме лікування постійного? Амбулаторного чи стаціонарного?

– Першочергово амбулаторного, а при загостренні – стаціонарного, якщо є якісь кризові ситуації.

– Скажіть, чим вказане тяжке захворювання може перешкоджати відбуванню покарання?

– Якщо установа, де перебуває пацієнт, може забезпечити регулярний прийом медикаментів, спостереження пацієнта спеціалістами, то може бути там, де й перебуває.

Після короткої перерви того ж дня, 13 червня, суд постановив відмовити у задоволенні подання начальника Городоцького виправного центру № 131 щодо засудженого Артема Приходька. Його, нагадаємо, просили звільнити від відбування покарання через тяжку хворобу.

Сторони можуть оскаржити ухвалу у Рівненському апеляційному суді протягом семи днів.


Долучайтеся до збору на FPV-дрони для рівненських дроноводів із 38-ї бригади морської піхоти.

Волонтерська монобанка:

https://send.monobank.ua/jar/6hpeyQsBSk

Картка благодійного фонду, прив'язана до рахунку в «Приватбанку»: 5169 3305 3931 4184

Рахунок: КБ «Приватбанк»
IBAN UA663052990000026006000707203
БФ «Скарбниця Надії»
ЄДРПОУ 37685693

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канали «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуцітвітерітіктоці. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте