«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user dolhanov
історик, політолог

Сарненські комунальники відмовляються виконувати запит на інформацію

У межах проекту «Публічні закупівлі комунальних підприємств Рівненської області» ми проводимо моніторинг прозорості роботи комунальних підприємств, підпорядкованих Рівненській, Сарненській та Вараській міським радам.

Завершальним етапом аналізу стали сарненські комунальники. В окремій публікації ми опишемо публічні закупівлі сарненських КП.

Однак, крім закупівель, ми перевіряли електронні декларації директорів трьох комунальних підприємств, підпорядкованих Сарненській міській раді, які здійснюють закупівлі через ProZorro. 

До таких належать КП «Трудівник», КП «Екосервіс» та КП «Житлосервіс».

Електронні декларації директорів КП

ПІП Назва КП Розмір заробітної плати у 2017 р. Зарплата у 2016 р. Виявлені порушення
Микосянчик Олександр Степанович КП «Екосерсіс» (директор)

КП «Трудівник» (Голова комісії з реорганізації (припинення)
93 438,00 74 913,00 Доступ до декларації за 2017 рік.
У декларації не вказана вартість автомобіля Рено, набутого у 2017 році.
Доступ до декларації за 2016 рік.

Відмова виконати запит на інформацію.
Місько Олександр Олександрович КП «Житлосервіс» 84 857,00 56 752,00 Доступ до декларації за 2017 рік.

Доступ до декларації за 2016 рік.
У декларації не вказана вартість земельної ділянки, набутої у 2015 році.

За результатами вивчення декларацій очільників цих сарненських комунальних підприємств, захмарних зарплат ми не виявили. Серед встановлених неточностей при заповненні ними декларацій – не вказування вартості всього майна, набутого у 2015–2018 рр.

У випадку ж очільника КП «Екосервіс» Олександра Микосянчика – до фактів, що можуть свідчити про порушення додається ще й відмова виконати запит на інформацію.

Діючи як директор КП «Екосервіс» та голова комісії з реорганізації КП «Трудівник», він відмовився надати нам копії наказів про преміювання працівників за 2017–2018 рр.

Ми вже писали про те, що частина вараських комунальників також відмовила нам у наданні цієї інформації. Зате всі рівненські КП надали запитувані копії документів.

У відповідь, ми надіслали звернення до Сарненської міської ради із проханням:

1. Провести перевірку на предмет порушення посадовими особами КП «Екосервіс» та КП «Трудівник» Сарненської міської ради ЗУ «Про доступ до публічної інформації» у зв’язку з ненаданням запитуваних документів.

2. Направити до КП «Екосервіс» та КП «Трудівник» Сарненської міської ради акт реагування на вищезазначені порушення права на доступ до публічної інформації з метою їх усунення та надання запитуваних відомостей/документів.

Повний текст звернення доступний за посиланням. Ми надіслали його ще 19-го серпня 2018 року. Пройшло майже 2 місяці, але жодної відповіді так і не надійшло.

Тому, нещодавно ми звернулися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (переглянути текст звернення: 1, 2) з проханням забезпечити право на інформацію та притягнути до адміністративної відповідальності посадових осіб Комунального підприємства «Екосервіс» та Комунального підприємства «Трудівник» Сарненської міської ради.

Насамкінець зазначимо, що ненадання запитуваної нами інформації є порушенням прав усієї громади.

Саме вона є власником комунального майна. Отже, всі представники громади мають право знати про те, як очільники комунальних підприємств розпоряджаються її майном.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте