Обвинувачений у кількох злочинах начальник ДАБІ Рівненщини працює далі: суд відклали

Цього разу судовий розгляд перенесли через відсутність одного із суддів
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні у Рівненському міському суді мав тривати розгляд справи обвинуваченого у кількох злочинах керівника Державної архітектурно-будівельної інспекції в Рівненській області Ігоря Мічуди. З березня засідання переносять: перше через неявку прокурорів, друге і третє через відсутність сторони захисту, а сьогоднішнє перенесли через відсутність одного із суддів.

Справу Ігоря Мічуди розглядає колегія суддів Рівненського міського суду: головуючий суддя Мар’яна Головчак, суддя Святослав Рогозін та суддя Євгеній Сидорук. І сьогодні, зокрема, мали розглянути клопотання прокурорів про відсторонення Ігоря Мічуди від посади, під час якої, за версією слідства, він взяв хабар.

Але не склалось. Судді Сидорука не було, адже він терміново мав обрати міру запобіжного заходу по іншій справі. Через це суд у цій справі перенесли на 9 червня.

Нагадаємо, що процесуальний контроль у справі здійснює група прокурорів військової прокуратури Західного регіону України, яку очолює Руслан Цар. Саме ці прокурори допустили, щоб Ігор Мічуда повернувся на посаду. Вони не подали вчасно клопотання на продовження його відсторонення від посади.

Попереднє засідання у квітні було безуспішним, адже сторона захисту на нього не прийшла, як і на те, що було перед ним, пояснюючи це карантинними заходами.

Через неявку обвинувачених Ігоря Мічуди, його сина Андрія та бухгалтерки фірми «Мека» Олени Кравчук, прокурор заявив про їх привід. Це значить, що якби вони знову вирішили не прийти, то їх мала б доставити поліція.

уу
На сьогоднішній розгляд добровільно прибули всі обвинувачені і їхні адвокати
00
Військові прокурори також прийшли до суду

Поки судові засідання переносять, обвинувачений Ігор Мічуда успішно поновився на посаді та продовжує очолювати ДАБІ Рівненщини. Теоретично він і далі як посадовець має вплив на тих, хто постраждав внаслідок його діяльності.

В архітектурно-будівельній інспекції нам підтвердили, що Ігор Мічуда працює і мав відпустку лише на початку року.

Рік тому начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Рівненської області Ігоря Мічуду затримали за звинуваченням у вимаганні й одержанні 400 тисяч гривень хабара. Слідство вважає Ігорю Мічуду організатором. Його обвинувачують у таких злочинах: 

  • Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом у особливо великих розмірах;
  • Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;
  • Службове підроблення;
  • Погроза насильством або вбивством працівнику поліції (через поведінку Ігоря Мічуди під час затримання, та демонстрацію зброї).

Потерпілим у справі за статтею про погрозу насильством є старший оперуповноважений в особливо-важливих справах Управління захисту економіки в Рівненській області Ігор Копій.

Нагадаємо, 25-го травня 2019 року Ігоря Мічуду затримали у квартирі Лілії Кравець, яку рівненські забудовники називають його громадською дружиною. Слідство стверджує, що посадовець фактично проживає у неї. У суді Мічуда це заперечував. Під час затримання Мічуда вийняв пістолет і вдався до суперечки, через що отримав додаткове обвинувачення у погрозі працівнику поліції.

За версією обвинувачення, Ігор Мічуда вимагав хабар від  заступника директора «Буд Кепітал Менеджмент». Гроші призначалися за нестворення штучних перешкод у підприємницькій діяльності та не проведення перевірок на об'єкті будівництва. Кошти перераховували на розрахунковий рахунок фірми «Мека», а перемовини з забудовником вів син начальника ДАБІ Андрій Мічуда та бухгалтерка фірми Олена Кравчук.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте