Суд дозволив привести Мічуду силою: що відбувалося на засіданні у справі начальника рівненської ДАБІ

Обвинувачений Ігор Мічуда на засідання не з'явився
Джерело
«Четверта влада», фото з архіву

Сьогодні відбулося перше судове засідання у справі керівника рівненської ДАБІ Ігоря Мічуди, якого обвинувачують в трьох злочинах.

Менше року тому начальника управління Державної архітектурно-будівельної інспекції Рівненської області Ігоря Мічуду затримали за звинуваченням у вимаганні й одержанні 400 тисяч гривень хабара.

За версією слідства, під час затримання Мічуда дістав пістолет і погрожував. Тому йому оголосили про підозру у трьох злочинах:

  • одержання хабаря у великому розмірі;
  • опір правоохоронцям;
  • погроза насильством або вбивством працівнику поліції.

Судові засідання попередньо призначалися на 2 та 30 березня 2020 року, однак їх відклали: перше через те, що прокурори проходили професійне тестування у Києві, друге – за клопотанням сторони захисту, зокрема, через коронавірусну інфекцію.

Поки судові засідання переносять, обвинувачений Ігор Мічуда успішно поновився на посаді та продовжує очолювати місцеве ДАБІ. Тобто працювати на тій посаді, на якій, за версією слідства, він вчинив злочин.

Сьогодні, 15-го квітня о 10.30 судове засідання все ж відбулося. Проте сторона захисту не з’явилася, прийшов лише прокурор.

Про це «Четвертій владі» розповіла Людмила Казмиренко. Вона помічниця судді Рівненського міського суду Мар’яна Головчака, який головує у цій справі.

– У судовому засіданні прокурор заявив про привід обвинувачених (окрім Ігоря Мічуди також обвинувачують його сина і бухгалтерку ПП «Мека» Олену Кравчук – ред.) через те, що вони не з'явилися, хоч і були належним чином повідомлені, – говорить Людмила Казмиренко.

Суд задовольнив це клопотання. Це означає, що на наступне засідання батька й сина Мічуд доставлять працівники поліції, якщо обвинувачені не з'являться самі.

Процесуальний контроль у справі здійснює група прокурорів військової прокуратури Західного регіону України, яку очолює Руслан Цар. Саме ці прокурори допустили, щоб Ігор Мічуда повернувся на посаду, в злочині на якій його обвинувачують. Вони не подали вчасно клопотання на продовження його відсторонення від посади.

Також на судовому засіданні розглядали попередньо надіслане клопотання від трьох адвокатів: вони просили перенести судові засідання через епідемію коронавірусної інфекції. Суд клопотання задовольнив і відклав розгляд справи до 25 травня. 

«Четверта влада» поспілкувалася із захисником Мічуди Ігорем Солімчуком. Він розповів, що не прийшов на засідання через поширення коронавірусу.

– Порахуйте, скільки людей має бути у судовому залі. Ми або нехтуємо всіма правилами щодо коронавірусу, або не знаю, як це має бути, – говорить Ігор Солімчук.

Адвокат гадає, що Ігор Мічуда не прийшов з цієї ж причини, але не зміг пояснити, чому не було жодних заяв чи клопотань про його відсутність.

– Якщо не йде адвокат, то який йому сенс іти в суд, – додає захисник.

Ми декілька разів телефонували у рівненську обласну Державну архітектурно-будівельну інспекцію, яку очолює Ігор Мічуда. Після поновлення на посаді він пішов у відпустку. У ДАБІ слухавки не беруть, тому нам не вдалося дізнатися чи вийшов Мічуда з відпустки і чи ходить на роботу, а також його пояснення чому він не прийшов на судове засідання.

Помічниця судді Головчака Людмила Казмиренко каже, що до суду надійшло клопотання прокурора про відсторонення Мічуди посади начальника рівненської ДАБІ, але це клопотання не можна розглядати без участі обвинуваченого.

Наступне засідання заплановане на 25 травня.


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте