Одинадцять укриттів Рівного, які ДСНС вважає готовими для перебування людей: фото

Найбільш відремонтоване укриття, зі списку готових, у фірми «Реноме»
Джерело
Четверта влада

За офіційними даними Державної служби надзвичайних ситуацій, у Рівному зі 161 укриттів готові лише 11, не готові – 57, обмежено готові – 93. Цю інформацію ми опублікували 15 лютого. Після того вирішили обійти ті 11 нібито готових сховищ і подивитися, як вони виглядають. Фото і коментарі про кожне з них – далі.

Дубенська, 35

Протирадіаційне укриття № 66778 розташоване у підвалі гуртожитку для хлопців Рівненського фахового коледжу Національного університету біоресурсів і природокористування України по вулиці Дубенська, 35. Балансоутримувач – коледж. Це укриття розраховане на 400 людей.

Позаду гуртожитку у внутрішньому дворі коледжу коричневі двері з вказівником «Сховище».

– Розраховано для укриття студентів на особливий період. Тут можна буде перебувати добу, але не більше. Якби це було сховище, то були б передбачені вентиляційні системи, і автономна подача електроенергії (генератори), водопостачання (цистерни). У нас такого немає, – розповідає спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії Володимир Христянович.

– Ми можемо забезпечити себе свічками, гасовою лампою, також є умивальник, щоб набрати води або помити руки. Є можливість використання виносних туалетів, які треба виливати у каналізацію. І тут маємо проблему, бо каналізація, тобто зливна труба, вище цього приміщення, а тому зробити цього неможливо, – розповідає Володимир Христянович.

Приміщення, де мають перебувати люди, переважно сухі, теплі, доглянуті та чисті. Вони розташовані по обидва боки довгого коридору. Біля сходинок є кімната з умивальником та виведеними трубами водовідведення та каналізування. Вона потребує ремонту та розхламлення.

Петра Дорошенка, 55а

Протирадіаційне укриття №66914 розташоване по вулиці Петра Дорошенка, 55а на території Комунального підприємства «Міськсвітло». Балансоутримувач – підприємство.

Керівника Міськсвітла не було на роботі, а крім нього, сховище ніхто відкрити не зміг.

Будівельників, 7

Протирадіаційне укриття № 66921 розташоване по вулиці Будівельників, 7 у підвальному приміщенні Товариства з обмеженою відповідальністю «Рівнеагроспецмонтаж». Балансоутримувач – «Рівнеагроспецмонтаж».

На випадок надзвичайної ситуації в укритті можуть перебувати до 300 людей – працівники та жителі мікрорайону.

Керівник розповідає, що отримали це приміщення в спадок від міського тресту зеленого господарства занедбаним і нині його повністю реконструюють.

– Осінню в підвалі заливати стяжки та пошпаклювали. Почали ремонт осінню, а нині з коштами не склалося. Після зими планували продовжити, але з огляду на події в Україні зараз, швидко приводимо до ладу. Нещодавно замовили вікна,– розповідає директор Роман Мельник.

Фабрична, 4

Протирадіаційне укриття № 66921 розташоване на території Рівненської фабрики нетканих матеріалів на вулиці Фабрична, 4. Балансоутримувач – фабрика нетканих матеріалів.

Укриття розташоване у підвальному приміщенні під одним зі складів підприємства. Приміщення розраховане на 420 осіб.

Укриття передбачене для наших працівників, але в разі надзвичайного стану, сюди можуть йти люди з мікрорайону.

Тут є чотири резервуари з водою та повітроочисники, які можна запускати як за допомогою електрики, так і у ручному режимі прокручуючи по колу ручку.

Приміщення великі та просторі, але вогкі з легким запахом цвілі. Нам пояснили, що це через підземні води, які стоять під будівлею і їх постійно потрібно відкачувати насосом.

Небесної сотні, 24

Протирадіаційне укриття №66924 розташоване у підвальному приміщенні житлового будинку по вулиці Небесної Сотні, 24. Балансоутримувач –Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради.

На вказівнику зазначено, що ключі знаходяться в кафе «Добрий шубін». Працівниця на барі розповіла, що ніякого стосунку до укриття кафе не має. У відкритих джерелах шукаємо ОСББ та набираємо голову. Чоловік підтвердив, що ключі від укриття має, але показати його стан відмовився, бо нібито сам був тоді за містом.

Костромська, 25а

Протирадіаційне укриття №66930 розташоване у підвальному приміщенні Рівненське управління магістральних газопроводів «Львівтрансгаз» ПАТ «Укртрансгаз» по вулиці Костромська, 25а. Балансоутримувач – це ж управління.

На охороні нам пояснили, що можливо потрапити і побачити укриття нам вдасться, якщо ми звернемося з запитом у формі паперового листа у Київ до служби безпеки, мовляв, це підприємство – стратегічний об’єкт. Нам підтвердили, що укриття розраховане лише на працівників.

Біла, 16

Протирадіаційне укриття №67752 розташоване всередині наземного приміщення у одному із складів Товариства з обмеженою відповідальністю Високовольтний союз – РЗВА по вулиці Біла,16.Протирадіаційне укриття №67752 вбудованого типу. Балансоутримувач – РЗВА.

Укриття розраховане на 500 людей.

Споруда розташована на території підприємства у напрямку вказівників, які вказують шлях кожних 100 метрів.

Це велике складське приміщення з великими вікнами, всередині якого розташоване ще одне приміщення з товстими стінами.

Туди ведуть металеві двері. З укриття є вихід у вбиральню та душ. Приміщення сухе, чисте і доглянуте. Нині його використовують за договірними умовами, як склад, ТОВ «Торговий дім «Любисток».

Нам розповіли, що це вбудоване укриття розраховане на працівників підриємства, захищає лише від опромінення. Тут є вода, світло, туалет, телефон. На підприємстві є ланка з обслуговування протирадіаційного укриття, яка, за потреби, має допомогти орендарям протягом доби звільнити приміщення.

Відінська, 35

Протирадіаційне укриття №66778 розташоване на вулиці Відінська, 35 у підвальному приміщенні будівлі Рівненського автотранспортного коледжу Національного університету водного господарства та природокористування. Балансоутримувач – коледж. Сховище розраховане до 1000 людей.

У приміщенні три великі кімнати, дві з яких використовують для гардероб та тир. У третій щойно побілили. Ще одна невелика кімната – навчальна зі стільцями. Сховище сухе без цвілі.

– Ці приміщення в мирний час використовуються як склади, тир, гардероб, так передбачено нашим планом. Нам дається 12 годин, щоб привести їх у відповідність для захисту людей. Це відбувається по відповідній командні – в особливий період.

Сховище ми вже підготували, винесли все лишнє. Сховище передбачене для працівників коледжу та студентів, але є нюанс. Якщо в мирний час у нас тут навчання, то у особливий період ми зупиняємо навчання, студенти їдуть додому і тут залишаються люди, які підтримують життєдіяльність коледжу. І тут будуть вільні місця, де містяни можуть сховатися, – розповів начальник штабу цивільного захисту коледжу Сергій Омельчук.

У коледжі є військова мініелектростанція на бензині, яка у надзвичайних ситуаціях може працювати автономно.

Соборна, 17

Протирадіаційне укриття №67802 розташоване по вулиці Соборна,17. Балансоутримувач – Рівненський центральний універмаг. Ми звернулися до адміністратора універмагу з проханням побачити укриття, та жінка сказала, що відповідальної людини немає на робочому місці і що нам перетелефонують. Наступного дня на наші дзвінки не брали слухавку. Довкола будівлі універмагу немає жодного вказівника.

У частині підвального приміщення облаштовані торгові зоні, де здані в оренду площі. Ймовірно, це частина протирадіаційного укриття.

Кавказька, 15

Сховище № 67087 розташоване по вулиці Кавказька, 15 у підвалі житлового будинку. Балансоутримувач – Управління комунальною власністю виконавчого комітету Рівненської міської ради, утримувач – ФОП Ярослав Ткачук.

У ньому можуть перебувати до 300 людей. На вказівнику зазначено, що ключі знаходяться у підприємця Ярослава Ткачука. Ми зателефонували і чоловік без зайвих питань запропонував нам зустріч.

Сітни до входу у сховище обшиті пластиком. Перші двері на нашому шляху – дерев’яні двері з обох боків захищені металевими листами, другі – важкі металеві. У сховищі кілька кімнат: три великі та просторі, кухня, санвузол, кімната де працює насос та ще один вихід/вихід з приміщення.

– Більше 20 років на умовах договору я його утримую. Ми облаштували тут студію фітодизайну, щоб не пустувало. Постійно провітрюємо, слідкуємо, щоб все працювало. Ремонт у сховищі та встановлення насоса, який викачує ґрунтові води, робив за власний кошт. Тут є столи, стільці та дерев’яні стелажі, які за потреби можна положити на землю щоб сидіти або лежати, – розповідає Ярослав Ткачук.

Ярослав Ткачук додав, що з ОСББ та ініціативною групою постійно контактує і у випадку надзвичайної ситуації буде присутній у сховищі.

Костромська, 25

Протирадіаційне укриття №66928 розташоване у підвальному приміщенні групи компаній «Реноме» за адресою Костромська 25. Балансоутримувач – «Реноме». Укриття розраховане до 400 людей. Тут можуть перебувати як працівники, так і мешканці мікрорайону. Капітальний ремонт підвалу був зроблений фірмою.

Керівник навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Рівненської області Сергій Вовчук радить озирнутися довкола себе у пошуках споруд подвійного значення.

– Сховища – призначені для того, щоб сховати населення, яке буде залишатися працювати в особливий період. А для укриття населення можуть бути використанні споруди подвійного призначення – це гардероби (підвальні приміщення) як у театрі або органному залі. Це «Злата Плаза», підземка, спортивні зали. Вони повинні за певний час приводитись у готовність і бути обладнанні за вимогами, щоб люди могли певний час там перебувати, – каже Сергій Вовчук. 


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте