Осіпчук Юрій Юрійович

Джерело
«Четверта влада»

Начальник Управління охорони здоров'я у Рівненській області (з 7 травня 2014 року по 24 березня 2020 року). Депутат Рівненської міської ради (2015-2020), член ВО «Свобода».

Біографія

Громадянин України. Народився 4 серпня 1974 року в Новоград-Волинському Житомирської області.

Освіта:

У 1997 році закінчив Івано-Франківську державну медичну академію за спеціальністю «стоматологія», кваліфікація − лікар-стоматолог;

У 2019 році вступив до Національної Академії державного управління при Президентові України.

Робота:

1993-1994 – фельдшер станції швидкої медичної допомоги Новоград-Волинського міського територіального медичного об'єднання.

1994-1997 – студент Івано-Франківської державної медичної академії.

1999-2001 – лікар-інтерн зі стоматології Володимирецької центральної районної лікарні.

2001-2008 – фізична особа-підприємець. Основний вид діяльності: дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки.

2009-2012 – директор ТОВ «Телерадіокомпанія «Для вас».

Засновники фірми: Сергій Паладійчук – секретар Рівненської міської ради 7 скликання, є власником телерадіокомпанії «Ритм», наразі засновник цієї компанії. Другим засновником на той час був ексголова бюджеткої комісії Рівнеоблради (2011-2015), помічник екснардепа Віктора Матчука (2010 рік) Олексій Кособуцький (Ми писали про те, як його фірма ошукувала бізнесменів-підрядників і освоювала бюджетні кошти, – авт.) Наразі Кособуцький є директором компанії.

2005-2012 – лікар-стоматолог у ФОП Сухляк А.О.

2012-2014 – директор ТОВ «РМК «Неомарк».

2013-2014 – помічник-консультант народного депутата України Олега Осуховського.

З 7 травня 2014 року по 24 березня 2020 року – начальник управління охорони здоров’я Рівненської облдержадміністрації.

З квітня 2016-го є керівником Рівненської міської організації ВО «Свобода» та Рівненської територіальної обласної організації громадянської партії «ПОРА».

З 2016-го по березень 2019-го вказаний в реєстрі власником газети «Медичний вісник плюс».

аа
Юрій Осіпчук на сесії Рівнеради. Фото з архіву

Політична кар'єра:

2010 – Рівненська обласна рада 6-го скликання – список Фронту змін (не обрано);

2012 – Верховна Рада 7-го скликання – №129 у списку ВО «Свобода» (не обрано);

2014 – Верховна Рада 8-го скликання – №93 у списку ВО «Свобода» (не обрано);

2015 – Рівненська обласна рада 7-го скликання – мажоритарка, кандидат від ВО «Свобода» (не обрано);

2015 – Рівненська міська рада 7-го скликання – №1 у списку ВО «Свобода» (обрано).

2019 –  №83 у списку ВО «Свобода» на парламентських виборах.

Був помічником нардепа Олега Осуховського на платній основі та на громадських засадах.

Є головою постійної комісії Рівненської міської ради з питань охорони здоров’я, материнства і дитинства та соціального захисту населення. Помічники Юрія Осіпчука у Рівнераді: Косюк Олександр Васильович, Шлапак Павло Валентинович.

Депутатські звіти Юрія Осіпчука за 2016 рік, за 2017 рік, за 2018 рік, за 2019 рік

Скандал зі звільненням

24 березня 2020 року телеканал «Рівне 1» повідомив, посилаючись на власні джерела, про звільнення Юрія Осіпчука з посади начальника Управління охорони здоров'я відповідним розпорядженням голови Рівненської ОДА Віталія Коваля. За інформацією телеканалу, його звільнили через неналежну підготовку до боротьби з коронавірусом.

Згодом «Суспільному» підтвердили цю інформацію в ОДА і додали, що причиною звільнення є неналежне виконання службових обов’язків, зокрема і в частині готовності Рівненщини до коронавірусу.

Напередодні, 17 березня 2020 року, відбулася позачергова закрита сесія Рівненської облради. Тоді депутати нарікали на поганий стан медицини області, яку, на їхню думку, контролює ВО «Свобода».

Звітував перед депутатами заступник начальника Управління Олег Вівсянник, адже, за словами голови ОДА Віталія Коваля, Юрій Осіпчук саме вийшов з відпустки і не володів усією ситуацією.

Пізніше до трибуни вийшов Юрій Осіпчук і закликав підтримати програму діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19, заходи якої, за підрахунками Управління, потребують 99,3 мільйони гривень. В результаті виділили 25,4 мільйони гривень. Депутати захотіли детально ознайомитися з програмою, перш ніж виділяти такі кошти.

Юрій Осіпчук на сесії Рівнеоблради 11 березня. Скріншот з онлайн трансляції засідання

Рівненська обласна організація ВО «Свобода» заявила, що Юрія Осіпчука звільнили з політичних мотивів.

Юрій Осіпчук не коментував своє звільнення. Втім першого квітня в Єдиному реєстрі судових рішень з'явилася інформація про позов Юрія Осіпчука до Рівненської ОДА. Він вимагає визнати протиправним та скасувати наказ про звільнення, поновити його на посаді та стягнути середній заробіток за час вимушеного прогулу.

Родина

Батьки: Осіпчук Юрій Опанасович та Осіпчук Олена Тихонівна (15 лютого 1942 р.н.).

Дружина Осіпчук Ольга Володимирівна (дівоче прізвище Катаєва). З 2013 року є фізичною особою-підприємцем, надає послуги з реклами. У 2014 році стала співзасновницею рекламно-маркетингової компанії «Неомарк», замінивши в складі співвласників Юрія Осіпчука.

Ольга Осіпчук. Фото з сайту МЕГУ

Також Ольга Осіпчук викладає на кафедрі іноземних мов приватного Міжнародного економіко-гуманітерний університету імені Степана Дем'янчука в Рівному.

вв
Ольга Осіпчук. Фото із месенджера Viber

У подружжя є малолітня донька Ніка Осіпчук.

Нерухомість

7 травня 2014 року, коли в Україні відбувався перерозподіл влади після Революції Гідності, обласне управління охорони здоров'я очолив лікар-стоматолог Юрій Осіпчук. Призначав його на цю посаду голова ОДА теж свободівець Сергій РибачокНезадовго до цього Рибачок і Осіпчук були помічниками нардепа Олега Осуховського.

На той час, як видно з декларацій Юрія Осіпчука, в його власності була ділянка в Городищі: 9,93 сотки, отримана у 2012 році (вартість не вказана). Єдине помешкання – квартира матері Осіпчука у Рівному 36,4 кв.м. придбана в 2012 році за 14 тисяч гривень (1 тисяча 750 доларів).

У липні 2014 року Юрій Осіпчук купив ділянку під садівництво площею 10 соток. В документах і деклараціях посадовця вказано, що це Великий Житин, але по факту це житловий масив поруч з вулицею Костромською у Рівному. Тим не менше, землею розпоряджається Великожитинська сільрада. Поруч – така ж ділянка дружини Ольги Осіпчук, право власності на яку зареєстрували у 2018-му, вартість – 79 388 гривень.

аа
Земельні ділянки чоловіка і дружини Осіпчуків. Скріншот: gisfile.com

Тепер тут два будинки. Перший 299.8 кв.м. З 2015-й по 2018-й Юрій Осіпчук декларував це як незавершене будівництво дачі. Він не вказав у деклараціях ані вартість будинку, ані ділянки. Тепер цей будинок в декларації став житловим.

Будинок, який Юрій Осіпчук побудував, працюючи начальником Управління охорони здоров'я
У жовтні 2019-го поліція повідомляла про закинуту на дах будинку депутата Осіпчука гранату
Наслідок вибуху гранати

Поруч трішки менший будинок Ольги Осіпчук – 214,9 кв.м. Вартість вказана така ж, як у ділянки, на якій він побудований, – 79 388 гривень. За документами це дача у Великому Житині. За документами, право власності на ділянку і будинок набуто у 2018 році.

Це дача поруч із вулицею Костромською у Рівному зі вказаною вартістю 79 388 гривень. Два будинки розташовані на одній території, за одним парканом

У вересні 2019-го року Ольга Осіпчук стала власницею п'яти земельних ділянок (площею близько 10 соток кожна) під будівництво житлового будинку у сусідньому з Рівним селі Городище.

Схема привласнення «богом даної» землі

аа
П'ять ділянок Ольги Осіпчук розтшовані в одному земельному масиві (виділені червоним). Скриншот з кадастрової карти 

У власності подружжя з 2012 і 2014 років були дві ділянки в Городищі, площею 9 та 9,93 сотки. Пізніше їх продали за 73 тисячі гривень.

Ділянки Ольги Осіпчук розташовані в новоствореному житловому масиві. Новоствореному, бо ще в лютому 2012 року цю землю, площею 47 гектарів, Рівненська ОДА віддала в оренду на 49 років Городищенській виправній колонії під ведення сільського господарства. Всього через два роки колонія добровільно відмовилася від оренди, про що свідчить Розпорядження голови Рівненської районної держадміністрації, свободівця Олексія Бучинського.

іі
Новий житловий масив під Городищем. Скриншот з Gis.file 

Майже всі земельні ділянки тут вже розкупили і серед новоспечених власників ми знайшли колег Юрія Осіпчука: депутата Рівнеради, свободівця Романа Петролюка та бізнес-партнера дружини Осіпчука Сергія Шевченка (має тут три ділянки), який у 2011-му був кандидатом в депутати від ВО «Свобода» до територіального виборчого округу №6 Рівненської районної ради.

Ользі Осіпчук вдалося купити тут землю за просто неймовірною знижкою: 8-9 тисяч гривень за 10 соток. При цьому через дорогу трохи менші ділянки продають за 5-10 тисяч доларів. А колега Осіпчука Роман Петролюк купив аналогічну ділянку за 24 тисячі 772 гривень.

Ця схема присвоєння землі аналогічна до тієї, в якій взяв участь інший свободівець Сергій Рибачок, коли очолював Рівненську облдержадміністрацію. Про це можна почитати в розслідуванні: У Рівному СБУ, за сприяння голови ОДА, «прихватизувала» гектар землі на мільйони гривень

Гасло ВО «Свобода». Вони попереджали про землю

Також Юрій Осіпчук має просторе нежитлове приміщення площею 126.5 кв.м. у житловому комплексі «Золота підкова», вартість – 420 тисяч гривень.

іі
На сайтах продажу нерухомості є інформація лише про продаж квартир у «Золотій підкові». Фото: dom.ria.biz

В кінці січня 2020-го Юрій Осіпчук придбав приміщення пральні площею 952,8 кв.м. за 810 тисяч гривень у фірми «Либідь», яка регулярно виконувала замовлення бюджетних установ, зокрема і лікарень.

Нещодавно посадовець переєстрував пральню на дружину. А на початку березня, згідно з витягом із Реєстру нерухомості, площа приміщення збільшилась до 1081.7 кв.м. Причина – висновок щодо можливості об'єднання об'єкта нерухомого майна, виданий Рівненським міським бюро технічної інвентаризації. Також на підставі наказу змінили адресу.

Приміщення пральні рошташоване на одній території з пунктом технічного обслуговування автомобілів, який Ольга Осіпчук придбала 17 березня 2020 року. Площа цього об'єкта 146,2 кв.м. Ціна – 310 тисяч гривень. Нині тут триває ремонт.

вв
 Об'єкти, які придбали Осіпчуки на перехресті вулиці Вишенського та бульвару Хмельницького

У декларації за 2019 рік Юрій Осіпчук декларує свою матір Олену Осіпчук, отже, вона зареєстрована із сім'єю.

Зовсім недавно –  25 лютого – вона стала власницею двокімнатної квартири площею 64,1 кв.м у комплексі «Театральний». Це один з найдорожчих житлових комплексів у Рівному. За інформацію з сайтів продажу нерухомості, вартість метра квадратного в 2-кімнатній квартирі у «Театральному» – 20 тисяч 350 гривень. Тобто вартість такої квартири  – від 1 мільйона 300 тисяч гривень.

При цьому жодних доходів 78-річної матері посадовець не декларує. 

фф
78-річна матір посадовця придбала в самому центрі Рівного квартиру в цьому житловому комплексі

Також у декларації за 2019 рік Осіпчук не вказав про іншу нерухомість матері: будинок у Новоград-Волинському і три ділянки: дві під ведення господарства і під садівництво. Нерухомість, відповідно до даних з реєстру нерухомості, зареєстровані у 2014-2019 роках.

вв
Нерухомість матері Юрія Осіпчука: три ділянки і будинок, який знаходиться на одній з них. Скриншот: Гісфайл

Автомобілі 

Юрій Осіпчук декларує право користування автомобілем Nissan Pathfinder 2013 року випуску, який належить його колезі, депутату Рівнеради Роману Петролюку.

Користується на підставі довіреності від січня 2016 року по січень 2021 року. Вартість авто, вказана в деклараціях, 148 тисяч 500 гривень. На сайтах продажу авто такі ж автівки продають за 18 тисяч доларів.

рр
Ілюстраційне фото Nissan Pathfinder 2013 року

При цьому сам Петролюк їздить на скромнішому Renault Kangoo 2009 року випуску, яку нібито придбав за 51 тисячу гривень.

Автомобіль, на якому пересувається Юрій Осіпчук, припаркований прямісінько біля пандусу в Управлінні охорони здоров'я. Допис з групи «Я паркуюсь як МУДAК ! - Рівне» у фейсбуці. Наліпка на автівці «Я люблю Інтербетон»

Також у власності Юрія Осіпчука є причіп для човнів, ПГМФ, придбаний у 2017 за 15 тисяч гривень. Ольга Осіпчук є власницею причепу TA-HO за 46 тисяч гривень. Чомусь у декларації за 2019-й Юрій Осіпчук про це не згадав.

Раніше дружна посадовця їздила на Peugeot NEW 2008 Pure Tech 110 2016 року випуску за 520 тисяч гривень. Автівка зникла з декларацій посадовця у 2019-му. 

Бізнес

У 2014 році Ольга Осіпчук стала співзасновницею рекламно-маркетингової компанії «НеоМарк», замінивши в складі співвласників Юрія Осіпчука.

З 2019 року вона володіє 94,8% від статутного капіталу підприємства: її внесок становить 1 мільйон 782 тисяч 475 гривень, заодно вона є директоркою компанії. Другий співвласник компанії Сергій Шевченко володіє 5,1% від статутного капіталу (97 290 грн). 

іі
Ілюстрація компанії НеоМарк у фейсбуці 

Фірма існує з жовтня 2008 року і надає широкий спектр послуг в сфері реклами: виготовлення вивісок, банерів, брендування маршруток та іншого транспорту, пропонує розмістити рекламу на Автовокзалі тощо.

«НеоМарк» розташована на Грушевського, 41 у Рівному. За цим приміщенням є новопридбані приміщення Юрія та Ольги Осіпчуків, в яких ми спостерегли ремонтні роботи. Можливо, сім'я хоче розширити бізнес.

Серед клієнтів «НеоМарк» чимало відомих у Рівному організацій. Її замовником також була Рівненська облрада.

Рік тому «НеоМарк» виготовила вивіску для приміщення Рівненської облради і ОДА

За даними аналітичної системи Youcontrol, у 2018-му активи компанії становили 2 мільйони 200 тисяч гривень.

Доходи

Дані з декларації за 2011 рік Юрія Осіпчука як кандидата в народні депутати. 

Юрій Осіпчук

 • 362 тисячі заробив від провадження підприємницької діяльності. 
 • 8 тисяч 647 гривень – зарплата (працював директором ТОВ «Телерадіокомпанія «Для вас»)

Ольга Осіпчук 

 • Заробила 17 тисяч 834 гривні.

Дані з декларації за 2015 рік

Юрій Осіпчук 

 • Заробив 34 тисячі гривень в Управлінні охорони здоров'я Рівненської обласної державної адміністрації.
 • 24 900 гривень – дохід від відчуження рухомого майна. 
 • Мав 3 мільйони 842 тисячі гривень готівки. 

Ольга Осіпчук.

 • 966 129 гривень – дохід від підприємницької діяльності. 
 • На той час внесок Ольги Осіпчук до статутного капіталу компанії «НеоМарк» становив 51 870 гривень.

Дані з декларації за 2016 рік

Юрій Осіпчук 

 • 70 668 гривень заробив в Управлінні охорони здоров'я Рівненської ОДА. 
 • Мав 2 мільйони 200 тисяч гривень готівки.

Ольга Осіпчук 

 • Мала 984 588 гривень доходу від зайняття підприємницькою діяльністю.
 • 11 тисяч доходу від продажу нерухомості 
 • Купила автомобіль  Peugeot NEW 2008 Pure Tech 110 за 2016 р.в. за 520 тисяч гривень. 
 • На той час внесок Ольги Осіпчук до статутного капіталу ТОВ «Рекламно-маркетингова компанія «НеоМарк» становив 51 870 гривень.

Дані з декларації за 2017 рік

Юрій Осіпчук

 • Заробив 110 тисяч 166 гривень в Управлінні охорони здоров'я Рівненської ОДА. 
 • Купив нежитлове приміщення площею 126.5 кв.м. у ЖК «Золота підкова» за 419 тисяч 628 гривень. 
 • Купив причіп за 15 200 гривень.
 • 1 мільйон 940 тисяч гривень тримав готівкою. 

Ольга Осіпчук 

 • 992 тисячі 729 гривень доходу (не прибутку) від підприємницької діяльності. 
 • 48 465 гривень доходу від продажу нерухомості. 
 • Купила ділянку за 48 тисяч 465 гривень. 
 • Купила причіп за 46 тисяч гривень. 
 • На той час внесок Ольги Осіпчук до статутного капіталу ТОВ «Рекламно-маркетингова компанія «НеоМарк» становив 51 870 гривень.

Дані з декларації за 2018 рік

Юрій Осіпчук

 • 177 299 гривень заробив в Управлінні охорони здоров'я Рівненської ОДА. 
 • 25 тисяч доходу від продажу нерухомого майна. 
 • У власності з'явилася ділянка у 10 соток та житловий будинок, який на ній побудований, при цьому вартість нерухомості в декларації не вказана.
 • Задекларував 846 тисяч гривень готівки.

Ольга Осіпчук  

 • 2 мільйони 515 тисячі 330 гривень доходу від підприємницької діяльності. 
 • 13 680 гривень заробила за викладання у Міжнародному економіко-гуманітерному університеті імені Степана Дем'янчука.
 • Отримала 107 тисяч поворотної фінансової допомоги від власної компанії ТОВ «Рекламно-маркетингова компанія «НеоМарк».
 • 32 500 гривень боргу повернув бізнес-партнер Сергій Шевченко.
 • У власності з'явилася ділянка у 10 соток та дачний будинок, який на ній побудований, при цьому вартість нерухомості в декларації не вказана. 
 • Внесок до статутного капіталу  ТОВ «Рекламно-маркетингова компанія «НеоМарк» зріс з 51 870 гривень до 782 тисяч 474 гривень. 

Дані з декларації за 2019 рік

Юрій Осіпчук 

 • Заробив 180 тисяч 491 гривню в Управлінні охорони здоров'я Рівненської ОДА. 
 • Подарунок від обласної ради за 1 282 гривень. 
 • 208 тисяч гривень тримав готівкою. 
 • На всіх банківських рахунках Юрій Осіпчук тримав 16 тисяч гривень.

Ольга Осіпчук 

 • 1 мільйон 372 тисячі гривень доходу від підприємницької діяльності. 
 • Дохід від продажу нерухомого майна становив 39 тисяч гривень. 
 • В новій декларації вказано вартість двохповерхового дачного будинку, площею 214,9 кв.м. (той, що на околиці Рівного) 79 тисяч 388 гривень. та аналогічну вартість ділянки, на якій він побудований. 
 • Придбала дві ділянки у Городищі по 8 тисяч гривень (площею 988 кв.м.) та три по 9 тисяч гривень (площею трохи більше 10 соток). 
 • Внесок до статутного капіталу ТОВ «Рекламно-маркетингова компанія «НеоМарк» зріс з 782 тисяч 474 гривень до 1 мільйона 782 тисяч 474 гривень.
 • На всіх банківських рахунках Ольга Осіпчук тримає 4 тисячі гривень.
 • У 2019-му Ольга Осіпчук отримала два кредити у Приватбанку і, відповідно до декларації її чоловіка, в кінці минулого року їй залишилось сплатити 36 тисяч гривень.

2020 рік – Форми змін до декларації

 • 21 січня Юрій Осіпчук придбав приміщення пральні за 810 тисяч гривень (952,8 кв.м.).
 • 28 лютого 2020 року Ольга Осіпчук за 310 тисяч гривень придбала приміщення, яке в документах з Реєстру нерухомості вказане як пункт технічного обслуговування автомобілів і знаходиться поруч з пральнею (146,2 кв.м.).

Стежити за матеріалами «Четвертої влади» за тегом Юрій Осіпчук


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте