Як комісія з фіктивною політичною громадськістю обирала керівника рівненської «швидкої»
До спеціально створеної конкурсної комісії з обрання керівника Обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф увійшли троє представників «громадськості». Це два депутати від партії «Свобода» та один лікар, пов'язаний з цією партією. Щоправда, лікар на комісію не прийшов. В конкурсі переміг свободівець Андрій Бортнік, який нині очолює медзаклад.
Ми спостерігали як це відбувалося.
Дивіться також: Конкурс під ялинку і фальшива «громадськість»: хто обиратиме керівника рівненської «швидкої»
30-го грудня відбулося засідання окремої конкурсної комісії для проведення конкурсу на зайняття посади директора Комунального підприємства «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Рівненської обласної ради.
З дев’яти членів комісії на засіданні присутні семеро.
Від обласної ради:
- Ігор Ясенюк – голова комісії, депутат Рівненської обласної ради від політичної партії «За Майбутнє», голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Рівненської обласної ради.
- Катерина Самардак – депутатка Рівненської обласної ради від політичної партії «Європейська Солідарність», керівниця адвокатського бюро «Катерини Самардак».
Від «громадськості»:
- Олександр Гомон – депутат Рівненської обласної ради від партії «Свобода», представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація».
- Євген Іванишин – представник громадської організації «Всеукраїнська люстрація», депутат міської ради від партії «Свобода», посадовець обласної ради.
Представники трудового колективу «швидкої»:
- Олександр Рудик – завідувач Єдиної оперативно-диспетчерської служби Центру екстреної меддопомоги.
- Лариса Яремчук – старша фельдшерка Сарненської станції екстреної медичної допомоги.
- Любов Волинець – старша лікарка Рівненської станції екстреної медичної допомоги.
Секретарка комісії Оксана Лозова відсутня, тому за згодою присутніх її функцію виконувала Любов Волинець.
На конкурс подалися троє працівників «швидкої»:
Для участі у конкурсі претенденти мали надати наступні документи у запечатаному вигляді:
- копію паспорта громадянина України;
- письмову згоду про участь у конкурсі із зазначенням основних мотивів для зайняття посади;
- резюме;
- автобіографію;
- копії документів про освіту, які підтверджують відповідність претендента кваліфікаційним вимогам до керівника закладу охорони здоров'я та копію трудової книжки або інших документів, що підтверджують досвід роботи;
- згоду на обробку персональних даних;
- конкурсну пропозицію (проєкт плану розвитку):
- довідку МВС про відсутність судимості;
- медичні довідки про стан здоров'я;
- попередження стосовно встановлених Законом України «Про запобігання корупції» вимог та обмежень підписане претендентом;
- заяву про відсутність у діях особи конфлікту інтересів;
- підтвердження подання декларації
Щоб очолювати медзаклад обласного рівня, потрібно мати 7 років керівного стажу. Така вимога передбачена у Довіднику кваліфікаційних характеристик професій працівників.
У Андрія Бортніка – 6 років стажу.
У Андрія Стахнюка – 6 місяців.
Єдиний, хто долає цей критерій – Олег Гикавчук.
На питання чому подався на конкурс, Андрій Стахнюк каже, що мотивований розвивати службу і знає як це зробити. Крім стажу, у нього бракує освіти за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров'я». Його не допускають до конкурсу.
А Євген Іванішин рекомендує Стахнюку «підтягнути» українську мову до наступних спроб.
– Якщо є маленький шанс, я подумав чому б і ні? Вирішив спробувати, підготуватися. Вже подав документи на двомісячні курси на спеціалізацію «Управління охороною здоров'я». Я згідний, що мої документи не відповідають, і українську мову я також буду вчити. Є тепер над чим працювати. Для мене сьогодні це вже старт до досягнення цілей у цьому напрямку, – ділиться з нами Андрій Стахнюк.
Попри нестачу стажу Андрія Бортніка допускають до конкурсу.
– У нього не вистачає трішки стажу, але 6 років у нього є, і плюс десь він по трудовому договору працював. Він надасть нам копію, ми розглянемо і приймемо рішення, – пояснює голова комісії.
– Якщо не буде вистачати одного року то ви відхилите його кандидатуру? – питаємо.
– Це залежить від комісії. Якщо у людини немає року, як у Стахнюка, і немає медичної освіти для цього профілю, то це одне. А коли там у людини не може пів року, то ми розглянемо чи допустити чи ні, чи вже принципово йти по букві закону.
Голова правління благодійної організації «Мережа 100 відсотків життя Рівне» Юрій Лазаревич, який у свій час теж претендував на посаду керівника медзакладу (тубдиспансеру), каже, що у постанові Кабінету Міністрів України №1094 чітко прописана підготовка до проведення конкурсу, яка не допускає порушення вимог на розсуд комісії.
– На мою думку, це ненормально. Комісія мала тих, хто не підходить по документах, не допускати. Немає такого поняття, що в конкурсі донести щось чи доробити. В постанові написано, що допускаються ті особи, які відповідають критеріям. Хто не відповідає – мають не допустити. А при потребі переоголосити конкурс.
– Це вже не по одному закладу так порушують вимоги законодавства.
Зрештою, шість членів комісії голосує за Андрія Бортніка. Катерина Самардак утрималася.
Оскільки порядок проведення конкурсу передбачає, зокрема, дотримання принципу політичної неупередженості, ми намагалися запитати у свободівців від «громадськості» чи не вбачають вони конфлікту інтересів під час голосування за однопартійця. Вдалося поспілкуватися лише з Євгеном Іванішним.
Ми запитали за яким принципом депутат голосував.
– Відповідно до постанови про конкурсну комісію ми оцінюємо дві речі. Це конкурсна пропозиція – головний документ другого засідання і особисті управлінські якості керівника-конкурсанта, які він представляє на засіданні. У одного із конкурсантів у пропозиції був проведений swot аналіз, визначені стратегічні цілі, є візія, місія закладу і є стратегія його подальшого розвитку. Відповідно на це я робив акцент.
– А як щодо приналежності до однієї політичної партії? – питаємо.
– Участь в політичних партіях, громадських організаціях є добровільною, і переслідування за це не може бути жодного. Ні, я приймав рішення неупереджено, оскільки дійсно опирався на конкурсні пропозиції.
Рішення цієї комісії має затвердити обласна рада.
Дивіться також: Операція «Б»: кримінал у рівненській «швидкій»
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти