Покарали за багатослів'я: здолбунівський «Голос» оскаржуватиме відмову в реєстрації

За словами представника партії «Голос» на Здолбунівщині Дмитра Сироти, 12 членів виборчої комісії голосували за відмову в реєстрації партії, а 4 були проти
Джерело
Скриншот з відео Олени Діденко

Здолбунівська міська територіальна виборча комісія (ТВК) відмовила місцевому осередку партії «Голос» в участі у виборах у міську раду. Бо їхня передвиборча програма задовга. Це технічна помилка.

Про це «Четвертій владі» розповів член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський.

«Серед документів, поданих на реєстрацію кандидатів у депутати міської ради, передвиборна програма Рівненської обласної територіальної організації партії «Голос» складається з 15 422 символів без пробілів. Відповідно до п.4.ч.1.ст. 222 Виборчого Кодексу України кількість друкованих знаків не має перевищувати 4 000», – йдеться у постанові про відмову в реєстрації.

Копія Постанови про відмову в реєстрації. Фото з сайту рівненської «Опори»

Таке обмеження передбачене Виборчим кодексом через те, що комісія виготовляє буклет партії з програмою, і кількість друкованих символів не може бути більше чотирьох тисяч, щоб усі партії були в рівних умовах.

Координатор партії «Голос» на Здолбунівщині Дмитро Сирота підтвердив «Четвертій владі» що подана програма була задовгою.

– Ми помилково подали розширений варіант програми, котрий перевищував норму в 4000 тисячі символів, – каже Дмитро Сирота. – Вчора ми подали клопотання про заміну помилково поданої програми, але нам відмовили. Хоча нас мали би повідомити про виявлені неточності, і дати добу на виправлення.

– Документи ми подали 23-го числа, відмовили нам вчора 24-го, під час засідання комісії. Але нам повідомили фактично рішенням, а об'єкт висування де-юре не був повідомлений вчора.

Член координаційної ради Громадянської мережі «Опора» Андрій Токарський також вважає що ТВК мала дати можливість партії виправити цю помилку, адже вона не є суттєвою. Виборчий кодекс дозволяє це зробити. 

– Процедура передбачає повідомлення про недолік, і якщо вони протягом наступного дня його не усунуть, ТВК приймає рішення про відмову в реєстрації. А тут, вони відразу відмовили, – звертає увагу експерт.

– Ніхто не забороняє партії прийняти програму на більше ніж на 4 тисячі символів. А потім скоротити і знову затвердити її конференцією. Процедура проведення такої конференції не потребує повідомлення ТВК взагалі, відповідно вони можуть це зробити в будь який час.

Дмитро Сирота каже, що партія оскаржуватиме цю відмову в реєстрації.

– Завтра будемо подавати в суд, і скаргу в ЦВК про відміну рішення ТВК, – каже політик.

«Четверта влада» намагалася поспілкуватися з головою Здолбунівської міської ТВК (її делегувала в комісію партія «Європейська солідарність», – ред.) Іриною Лук'янчук. Зателефонували і попросили пояснити чому не дали партії можливість виправити цю помилку. Ірина Лук'янчук сказала, що робочий день у неї вже закінчився, і всі пояснення вона даватиме лише з понеділка.

Нагадуємо, Здолбунівська ТВК також відмовила в реєстрації, через порушення гендерної квоти у списках, партіям «Наш край» та «Слуга народу». А рівненська партія «Рівне разом» намагалася сфальсифікувати свої списки, проголосовані на конференції.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте