Забагато чоловіків: у Здолбунові «Слузі народу» та «Нашому краю» відмовили в участі у місцевих виборах

Голова Здолбунівської ТВК Ірина Лук'янчук поставила на голосування питання про відмову в реєстрації на вибори в міськраду двом партіям. Колеги підтримали це рішення
Джерело
Скриншот з відео Олени Діденко

24 вересня Здолбунівська міська територіальна виборча комісія (ТВК) відмовила партіям «Слуга народу» та «Наш край» у реєстрації їхніх кандидатів на виборах депутатів місцевої ради. Усе – через порушення гендерної квоти – в кожній п'ятірці кожного списку кандидатів мають бути одночасно мінімум два чоловіки і дві жінки.

Про це нам розповіла голова Здолбунівської ТВК Ірина Лук'янчук.

Також відео, із фрагментом засідання виборчої комісії, в якому видно як відмовляють у реєстрації партії «Слуга народу», оприлюднила рівненська журналістка Олена Діденко. 

Під час засідання голова Здолбунівської ТВК Ірина Лук'янчук звернула увагу що в першій п'ятірці списку – недостатня кількість жінок.

– Гендерна квота порушена, – каже про список «Слуги народу» під час засідання ТВК Ірина Лук'янчук. – У першій п'ятірці – чотири чоловіки, тільки одна – жінка.

Голова пропонує відмовити партії у реєстрації. Комісія одноголосно це підтримує.

Як розповіла Ірина Лук'янчук «Четвертій владі», подібна помилка була у списку партії «Наш край». В обох партіях такі помилки в єдиному виборчому списку.

Як уже писала «Четверта влада», за новими вимогами виборчого законодавства, під час формування єдиного та територіальних виборчих списків партія повинна забезпечити присутність у кожній п’ятірці (місцях з першого по п’яте, з шостого по десяте і так далі) кожного виборчого списку чоловіків і жінок (не менше двох кандидатів кожної статі).

Голова обласного осередку партії «Слуга народу» Юрій Ліпський визнає помилку.

– Юристи, які робили роботу, зробили помилку, – розповідає Юрій Липський «Четвертій владі». – Те подання, яке треба було зробити, вони зробили, ми на конференції його прийняли, і вони завантажили його на флешку.

– Була одна флешка робоча, а друга – для документів, які вони віддавали на ТВК. Вони роздрукували той матеріал, який у них був у робочому плані, тобто той де не було гендерної квоти. Все було поспіхом, швидко. І ми підписали й подали на Здолбунів.

– Комісія прийняла правильно, тому що помилився наш юрист. Юрист вибачався, писав доповідну що це його помилка. Помилки в кожного бувають. Вважаємо що це помилка організації. Ми хотіли вирішити це нормально, подати список той що затвердили, зробили витяг. Комісія має своє рішення прийняти. Яке рішення прийме – таке ми і приймемо.

– Голова комісії нам сказала, що відмовили в реєстрації, – журналістка.

– Значить відмовили. Юристи займаються цим питанням, я іншими питаннями займався. Я їм сказав що я рішення будь-яке прийму. Ми маємо прийняти це рішення.

– Шкода що так сталося?

– Звісно що шкода. Там люди, які теж хотіли йти з нами. Але що є по закону, те ми маємо приймати.

Дотелефонуватися до представника партії «Наш край», щоб почути його думку стосовно відмови в реєстрації, ми не змогли. Наявний в редакції номер телефону – поза зоною досяжності.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте