«Надмірний формалізм»: рівненський окружний адмінсуд зобов'язав виборчу комісію зареєструвати партію «Голос»

Представники партії «Голос» в суді відстояли право бути обраними в Здолбунові
Джерело
Фото з фейсбук-групи «Рівненщина політична»

28-го вересня Рівненський окружний адміністративний суд скасував рішення Здолбунівської міської територіальної виборчої комісії (ТВК) і поставив вимогу допустити партію «Голос» до виборів у міську раду Здолбунівської ОТГ.

Про це стало відомо з рішення суду, копію якого «Четвертій владі» надали в рівненському «Голосі».

Нагадуємо, раніше Здолбунівська міська ТВК відмовила місцевому осередку партії «Голос» в участі у виборах в міську раду. Бо їхня передвиборча програма, яку подали в ТВК, була задовга.

Суд вирішив що це не проблема. Адже партія мала можливість виправити цю помилку, подавши коротший варіант програми.

Суд зауважує що:

«в ході розгляду справи повністю знайшли своє підтвердження ті обставини, що позивач склав та на конференції 17.09.2020 і затвердив передвиборчу програму кандидатів у депутати Здолбунівської міської ради, яка відповідає всім вимогам, які виставляються до неї чинним законодавством, зокрема і щодо кількості друкованих символів не більше 4 000 друкованих знаків,

однак помилково на реєстрацію подав більш розширену версію такої програми, яка призначалася для здійснення агітації та більш
ґрунтовного роз'яснення громадянам планів та цілей.

Така помилка не була перешкодою для розуміння змісту викладених відомостей та могла бути усунута у встановленому порядку.

Суд приходить до висновку, що рішення Здолбунівської міської ТВК про відмову в реєстрації кандидатів у депутати не відповідає критеріям правомірності, обґрунтованості, добросовісності та розсудливості.

Крім того, рішення відповідача не відповідає критеріям пропорційності, позаяк через надмірний формалізм комісією не було дотримано необхідного балансу між несприятливими наслідками для прав осіб бути обраними та цілями, на досягнення яких спрямоване оскаржуване рішення.

Оскільки основне покликання ТВК – забезпечувати реалізацію виборчих прав громадян України, то відповідно до цього, оспорюване рішення прийняте не з тією метою, з якою відповідні повноваження були надані», – йдеться в постанові суду.

Повністю постанову суду читайте тут: сторінка 1, 2-3, 4-5, 6-7, 8-9, 10-11.

За інформацією «Четвертої влади», на Рівненщині рішення про відмову в реєстрації також оскаржує партія «Пропозиція». Сарненська ТВК відмовилася реєструвати їхніх кандидатів на вибори до Сарненської міської ради, через порушення гендерних квот.

Подати позов обіцяють також в обласній партії «Батьківщина». Костопільська міська ТВК не затвердила її кандидатів до міської ради та відмовила у реєстрації її кандидату на голову ОТГ.

– 13 кандидатів в депутати не вказали свої зобов'язання відносно мандатів, які мають або не мають, це одне. Друге – гендерна рівність недотримана. І третє – порушення вимог Виборчого кодексу про повідомлення про проведення їхньої конференції, – пояснив рівненській філії Суспільного мовника голова Костопільської ТВК Микола Кособуцький причини відмови у реєстрації кандидатів від «Батьківщина».

За інформацією Суспільного, Костопільська ТВК відмовила у реєстрації кандидатам у депутати від партії «Наш край». Останні не змогли подати кандидатів у всі округи, а лише у два.

У Корецькій міській ТВК відмовили в реєстрації «Аграрній партії».

– У них мало б бути рішення місцевої конференції, підтверджене печаткою вищого органу. А в них рішення було конференції обласної, воно не співпадало з тим, що мало би подаватись, – сказала голова районної ТВК Галина Сорока філії Суспільного телебачення.

В Березнівській міській ТВК відмовили у реєстрації «Опозиційній платформі – За життя».

– Тому що повідомлення про проведення конференції було подано за три дні після проведення. Вони подали до суду, суд невідкладно розглядає, то, я думаю, що до середи буде, – повідомила голова ТВК Євгенія Волинець.

Порушення гендерних квот зафіксували також у здолбунівських списках «Слуги народу» та «Нашого краю». Цим партіям відмовили у реєстрації.

Проблеми з гендерними квотами виявили у рівненському списку «Рівне разом». Рішення по ньому обіцяють прийняти сьогодні, 29 вересня.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте