Покращення чи знищення: чому рівненські журналісти «Суспільного» переймаються майбутнім філії
«Замість стратегії – оптимізація?», «Захисти "Суспільне"!», «Не допустимо знищення "Суспільного" в Україні!» – із такими гаслами на аркушах паперу 25-го лютого частина працівників Рівненської та ще сімох регіональних філій «Суспільного» вийшли на акції.
Причина – нова концепція регіонального мовлення, яку керівництво «Суспільного» схвалило наприкінці минулого року. Штат філій мають скоротити, а контент змінити: за версію працівників філій – знищити, за версією керівництва компанії – оптимізувати.
Зокрема, замість новин і програми «Тема дня», які виходять наразі на кожній філії, буде одна інформаційна година в ефірі, а ранкового шоу по регіонах не буде взагалі – воно трансформується в одне загальнонаціональне.
Згідно з концепцією, від вересня 2020 року філії НСТУ вироблятимуть близько однієї години власного контенту і 2,5 години – міжрегіонального, заради якого філії об'єднуватимуть зусилля. Частину проєктів для регіональних телеканалів робитимуть сторонні виробники.
Решта контенту буде загальноукраїнською. До створення одного для всіх регіонів ранкового шоу долучатимуться команди всіх філій.
Частина працівників Рівненської філії непокоїться, що такі зміни нищать «Суспільне» у регіонах.
Переживань два: що скоротять ефір та працівників.
– Нам значно скорочують години в ефірі. Ми лише почали завойовувати свою аудиторію та бачити зворотній зв'язок. Все це обламати – дуже прикро. Це не трансформація чи покращення, а навпаки знищення, – каже ініціаторка акції, редакторка Українського радіо Рівне Ольга Шевчук.
У січні центральна дирекція скерувала у філії телерадіокомпанії новий штатний розпис. У деяких філіях планують скоротити до 50% працівників.
Коли станеться трансформація, наразі невідомо. Попередньо це має відбутися вже у квітні. За словами Ольги Шевчук, зміни, ймовірно, відтермінують.
– Ми хочемо, щоб наш контент лишили у тій кількості, яка є зараз. І навпаки його розвивали. У нас є і технічна база, і люди, які можуть все робити, натомість сторонніх продакшинів, які б виробляли для філії контент, у нашому регіоні немає, – каже Ольга Шевчук.
Натомість менеджери та продюсери філій запевняють, що зміни мають поліпшити контент «Суспільного».
– Жоден із 24-х регіональних каналів не зникає. По-перше, ми створили діджитал-команди в кожному регіоні, адже за діджиталом – майбутнє, ми повинні бути гнучкими і працювати в цьому напрямку. По-друге, посилюємо радіо там, де нас краще слухають, і прибираємо там, де гірше. По-третє, бюджет виробництва у цьому році для регіональних філій зріс у 10 разів, – цитує члена правління «НСТУ» Миколу Чернотицького «UA:Рівне».
Продюсер «UA:Рівне» Михайло Чубай пояснює, чому частина колективу «в силу обставин» не готова до змін:
– Працівники вбачають у цих змінах ризики. Але щоб зрозуміти, чи ці ризики існують, зміни мають відбутися. Наразі ж вони навіть не почалися, – додає Михайло Чубай.
За його словами, концепція переформатує роботу за принципом «філія посилює філію».
– Ранкове шоу не зникає, просто буде міжрегіональною програмою. Так само планується запуск суспільної студії – це формат ток-шоу на суспільно важливі теми. Але наразі немає скорочення ні ефіру, ні людей.
Схожі акції відбулися також у Луцьку, Житомирі, Івано-Франківську, Херсоні, Миколаєві, Ужгороді, Запоріжжі.
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти