Депутати Рівнеради підтримали UA:Рівне зверненням до нардепів, Кабміну і Президента

За неповних десять місяців Суспільний мовник Рівненщини показав, що здатен втілювати реформу навіть попри перешкоди. Фото під час однієї з екскурсій на телерадіокомпанію
Джерело
Фото із Facebook сторінки Інни Білецької

Рівненська міська рада прийняла рішення звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабінету міністрів з проханням зберегти Суспільного мовника. Місцеві депутати просять передбачити у держбюджеті видатки на Суспільне мовлення у 2019-му році в повному обсязі. 

Відповідний проект рішення підготували депутат Олександр Курсик та ГО «Рада Реформ Рівного».

У тексті звернення, місцеві депутати зазначили, чим важливим Суспільний мовник на Рівненщині:

«Рівненська філія Суспільного мовлення оперативно та з максимальною повнотою інформує жителів області про важливі новини, окрім того, із залученням експертів допомагає аудиторії отримати інформацію про усі точки зору з тієї чи іншої теми».

Продюсерка UA:Рівне Інна Білецька розмістила проект рішення на своїй сторінці у Facebook.

– Це наша велика перемога – і депутатів, і Суспільного. Адже ми справді довели, що у нас немає заборонених тем і заборонених людей, довели, що ми майданчик для дискусій і для порозумінь, – написала Інна.

– Нам ніхто не прийде і не принесе грошей, шоб ми показували в ефірі те, що він хоче і так само ніхто нікого не замовить.

Про те, що Суспільний мовник може зникнути, розповів в ефірі «Українського радіо» голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, пише detector.media.

Народні депутати хочуть порушити закон і підірвати неконтрольованого Суспільного мовника.

Адже фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік згідно із Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» має становити 1 мільярд 816 мільйонів 933 тисячі гривень.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на понад 1 мільярд гривень.

Detector.media нагадує, що минулого року Верховна Рада заклала 776 мільйонів гривень для фінансування Суспільного мовника.

Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 мільярда.

Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте