«Ми нечемні і непокірні»: Суспільне мовлення на Рівненщині може зникнути

Продюсерка «UA:Рівне» Інна Білецька прикро вражена свавільністю народних депутатів, які порушуючи закон планують знищити суспільного мовника

Якщо Верховна Рада України прийме бюджет на 2019-й рік, де фінансова підтримка на Національну суспільну телерадіокомпанію України становитиме менше 1-го мільярда гривень – доведеться закрити філії Суспільного. Рівняни виступили на захист мовника.

Про кризову ситуацію з фінансуванням Суспільного телебачення розповів в ефірі «Українського радіо» голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія, пише detector.media.

Народні депутати хочуть порушити закон і підірвати неконтрольованого Суспільного мовника.

Адже фінансова підтримка Національної суспільної телерадіокомпанії України на 2019 рік згідно із Законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» має становити 1 мільярд 816 мільйонів 933 тисячі гривень.

Раніше народні депутати Віктор Бондар та Антон Яценко (група «Партія Відродження») запропонували зменшити фінансову підтримку Національної суспільної телекомпанії України у 2019 році на понад 1 мільярд гривень.

Згідно з інформацією джерел detector.media у Верховній Раді України, 18 жовтня парламент частково підтримав пропозицію Бондаря/Яценка: видатки зменшено на 816 мільйонів 933 гривні.

Про цю ж проблему пише на своїй Фейсбук-сторінці продюсерка Рівненської філії НСТУ «UA:Рівне» Інна Білецька.

«І тепер дорослі дядьки, з міцними гаманцями, пройдисвіти і міцні господарники, реформатори і не дуже, учасники і не дуже революції гідності і ті, кого мали підняти на вилах в залі Парламенту вирішують, що топтатись по законодавству це ок.

Нас можна їхнім натиском на кнопку не фінансувати. Бо ми нечемні і непокірні. Вони не дають нам шансу стати тими, кому ви будете вірити найбільше.»

До підтримки Суспільного мовника долучилося і об'єднання громадських організацій Рада реформ Рівного. Об'єднання звернулося до Рівненської обласної та інших місцевих рад.

«Суспільне мовлення на Рівненщині – це канал UA: Рівне та Українське радіо Рівне, які за неповних десять місяців діяльності в умовах реформи показали, що здатні, попри суттєве недофінансування, втілювати реформу, дотримують цінностей незалежності, відкритості та просвітництва.

Рівненська філія Суспільного оперативно та з максимальною повнотою інформує жителів області про важливі новини, окрім того з залученням експертів, допомагає аудиторії отримати інформацію про усі точки зору і нюанси з тієї чи іншої теми», – йдеться у повідомленні.

Тож Рада реформ Рівного просить депутатів «проявити міцну державницьку і громадянську позицію і звернутися до Верховної ради, Президента, Кабінету міністрів з вимогою дофінансувати Суспільне мовлення у 2019 і тим самим зберегти місцевого суспільного мовника».

Ось текст звернення:

Депутати обласної ради розглянули це звернення сьогодні під час президії і включили до порядку денного позачергової сесії обласної ради питання щодо можливого закриття філій Суспільного мовлення в регіонах.

Detector.media нагадує, що минулого року Верховна Рада заклала 776 мільйонів гривень для фінансування Суспільного мовника.

Це вдвічі менше за передбачену законом «Про суспільне телебачення та радіомовлення України» суму, яка мала б у 2018 році становити не менше 0,2 % видатків загального фонду держбюджету України за попередній рік, що складає не менше 1,54 мільярда.

Недофінансування створило перешкоди не лише розвитку Суспільного мовника, але і щоденному його функціонуванню.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте