«Ти будеш трупом»: Бузинарський не вбачає злочину у погрозах сина продюсерці

Михайло Бузинарський наголошує на шпаринці в законодавстві, щоб його син уникнув кримінальної відповідальності за погрози журналістці
Джерело
«Четверта влада», Фейсбук-сторінка Інни Білецької

Справа про погрози продюсерці UA:Рівне Інні Білецькій – надумана. Так вважає керівник рівненської організації політичної партії «За життя!» Михайло Бузинарський, батько Андрія Бузинарського, який вчинив ДТП та погрожував журналістці.

За його словами,  у статті, яку інкримінують його сину, зазначено про відповідальність за погрози журналісту, а не продюсеру. Проте, медіа-юристи стверджують, що до цього закону відносяться і особи, які виконують функцію збору інформації. 

Детальніше у матеріалі «Четвертої влади». 

П'яні правопорушення сина політика

За останні п’ять місяців Андрія Бузинарського поліція затримувала чотири рази. Причина – керування автомобілем у нетверезому стані. Востаннє Андрія Бузинарського затримали на місці ДТП.  Як з’ясувалося, в момент ДТП він мав перебувати під домашнім арештом.

На ДТП, разом з колегами приїхала журналістка, продюсерка UA:Рівне Інна Білецька і спробувала поспілкуватися з винуватцем аварії, який регулярно порушує правила дорожнього руху.

Під час цієї розмови Андрій Бузинарський сказав, що «тобі башку сьогодні проламають або завтра і ти будеш як мінімум трупом, як максимум – інвалідом».

Детальніше на відео:

В Андрія Бузинарського щe минулого року вилучили наркотики. Тому суд зобовязав його з 22-ї до 7-ї ранку бути вдома. Оскільки він порушив цeй строк, суд розглянув заміну запобіжного заходу на більш суворий – тримання під вартою.

Михайло Бузинарський разом із сином чекають ухвалу суду. Архівне фото

За ухвалою судді Рівненського районного суду Рівненської області Сергія Коробова, молодшого Бузинарського взяли під варту на 60 діб. Проте вже наступного дня, Андрій Бузинарський опинився на волі. За нього внесли заставу у розмірі 147 тисяч 280 гривень.

Михайло Бузинарський, батько Андрія, називає кримінальне провадження щодо наркотиків політичною провокацією. Статтю, яку інкримінують його синові про погрози журналісту, теж називає політичною справою.

– Продюсер повинен відробляти. Це не просто журналіст, це керівник журналістів і він повинен ними керувати. Тобто якщо він буде керувати ними погано, тобто не давити опозицію, то його просто знімуть.

Тому вона вимушена це робити, – висловився Михайло Бузинарський, так і не пояснивши, що він мав на увазі під «вона вимушена це робити».

– А взагалі там ніякого злочину немає, я не виправдовую його, я як юрист зараз вам кажу, це взагалі різні професії. Тобто це також є надумана справа ну немає тут справи.

Це не журналіст, а стаття яка інкримінується 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста – ред), там чітко написано погроза журналісту, але не продюсеру, – вважає Михайло Бузинарський.

Після цього політик почав нарікати, що «госпожа Бєлєцкая» працювала на проросійському телеканалі «Інтер» і на цій підставі, за словами політика «вона політична» і саме тому стала продюсером. Жодних доказів на підтвердження свої слів пан Бузинарський не надав.

Водночас аналітики руху «Чесно» в своєму дослідженні стверджують, що політична партія «За життя», яку в Рівному очолює Михайло Бузинарський, займає нішу, яка з'явилася після розпаду «Партії регіонів». Ця ніша не була достатньо охоплена іншими проектами, такими як «Опозиційний блок», «Відродження», «Наш край».

Інна Білецька відчуває загрозу для життя. Фото з Фейсбук-сторінки

Продюсерка UA:Рівне Інна Білецька каже, що звинувачення Михайла Бузинарського повна дурниця.

– Це нісенітниця. Його син п'яний під наркотиками скоїв ДТП, його син мені погрожував. Його син через своїх знайомих намагається випитати про мене інформацію. Я відчуваю загрозу своєму життю, – каже Інна. 

– Я відчуваю загрозу і від його батька, судячи з того, які коментарі він дає про мене.

Обвинувальних вироків мало, але шанси є 

Медіа-юристка Інституту розвитку регіональної преси Людмила Панкратова розповідає, що зараз в Україні є багато справ про перешкоджання журналістам. Однак по цих справах мало обвинувальних актів.

Людмила Панкратова каже, що до журналістів можуть відноситися не тільки штатні журналісти (які працюють за трудовим договором).

Людмила Панкратова зазаначає, що у таких випадках треба мати адвоката і працювати для того, щоб справа була розслідувана і доведена до обвинувального вироку

– Продюсерка, яка діяла як журналіст, також попадає під захист статті 345-1 КК України. Проект змін, які пропонуються до Кримінального кодексу якраз вводить концепцію того, що всі особи, які діють як журналісти, повинні попадати під захист, передбачений для журналістів.

Критерій: особа повинна діяти як журналіст – збирати інформацію, яка є суспільно значимою з метою поширення через ЗМІ, – каже медіа-юристка. 

Вона вважає, що перспектива у цій справі є. Адже, погрози, які були висловлені, стосуються збору інформації – тобто саме журналістської діяльності.

– Інна Білецька діяла як журналістка, питання про те, чи показувала вона посвідчення та чи Бузинарський міг її ідентифікувати як журналістку. Але вона точно збирала суспільно-значиму інформацію, як це визначає стаття 29 Закону «Про Інформацію».

Інформація стосувалася неналежної поведінки особи, яка вчинила ДТП – тобто керувала автомобілем (джерелом підвищеної небезпеки), та створила аварійну ситуацію на дорозі.

Окрім того, погрози були достатньо реальними, думаю, що Інна могла їх сприйняти як реальні, – розповідає Людмила Панкратова. 

За словами медіа-юристки, у подібних справах потрібно встановити, що особа діяла як журналіст. Вона переконана, що у цьому випадку це очевидно.

Про те, що Андрій Бузинарський знав кому він погрожує він сам пізніше розповів у своєму Інстаграмі:

У поліції повідомили, що зараз у справі триває досудове розслідування.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте