Поліція з'ясувала хто винен у загибелі рівненського оператора Валерія Мартинюка

Оператор, фотограф Валерій Мартинюк помер 2-го червня, через халатність водія таксі
Джерело
Фото Володимира Торбіча

1-го червня знімальна група «Четвертої влади» викликала таксі, щоб відзняти кілька кадрів, потрібних для монтажу телепрограми. Поїздка завершилася трагічно. Через ДТП загинув наш оператор Валерій Мартинюк. Минуло півроку, і водію автівки оголосили про підозру у вчиненні злочину.

Планується, що сьогодні, 13 грудня, водій автівки Едуард Голюх ознайомиться з матеріалами кримінального провадження, після цього йому вручать обвинувальний акт і справу передадуть до суду.

Водія підозрюють за ч.2 статті 286 Кримінального кодексу України: Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами, якщо вони спричинили смерть потерпілого.

Такий злочин карається позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

За версією слідства Едуард Голюх порушив правила дорожнього руху, на зайнявши правильне положення автівки для виконання розвороту. Водій не визнає свої вини.

– В одному напрямку є дві смуги руху. Водій рухався по крайній правій, а автобус [який їхав за ними] – по лівій, ближче до осьової розмітки, – пояснює слідчий Дмитро Дідик. – І він починає з правої смуги руху відразу розвертатися. 

– Тобто він повинен був з'їхати на ліву смугу руху, перелаштуватися, і там вже починати розвертатися. А він почав розвертатися з правої, що й викликало небезпечну ситуацію, – додає слідчий.

Валерій Мартинюк сидів на задньому сидінні за водієм

В поліції також з'ясували, що автобус, який зіштовхнувся з автівкою, їхав з перевищенням швидкості. Але підозру його водію не оголошували.

– Є пленум Верховного суду, який роз'яснює, що в разі порушення правил дорожнього руху двома водіями, визначається хто мав більшу можливість уникнути цього зіткнення, – каже Дмитро Дідик. – Тобто винним буде той хто саме створив цю небезпечну ситуацію. А саме дії Голюха спричинили це.

Тато загиблого, Валерій Мартинюк-старший має надію що суд прийме справедливий вирок, і водій отримає передбачений законом термін ув'язнення.

– За те що людина скоїла, має нести відповідальність, – з сумом каже Валерій Мартинюк-старший. – Це, звісно, не воскресить нам сина, але людина, яка вбиває через свою халатність, має нести за це покарання. Нехай суд винесе справедливе покарання. Оце моя позиція, принаймні поки що.

Батько загиблого каже що водій навіть не вибачився перед сім'єю за те що сталося.

Нагадуємо, у загиблого Валєри Мартинюка без батька залишилося троє малолітніх дітей.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)