Опeратора і фотожурналіста «Чeтвeртої влади» Валeрія Мартинюка пом'янули у Києві

Журналісти-розслідувачі на фeстивалі MezhyhiryaFest-2018 пом'янули хвилиною мовчання і нагородили

Валеря Мартинюка пом'янули журналісти-розслідувачі на фeстивалі  MezhyhiryaFest-2018

1 червня жахлива аварія забрала життя оператора та журналіста «Четвертої влади» Валерія Мартинюка. Він понад 10 років присвятив роботі в проeктах журналістських розслідувань. Сьогодні його пом'янули хвилиною мовчання журналісти-розслідувачі зі всієї України.

9-10 червня, в маєтку колишнього президента України Віктора Януковича, триває п’ятий ювілейний тематичний фестиваль для журналістів-розслідувачів Mezhyhiryafest.

Щороку до Дня журналіста медійники та журналісти-розслідувачі з України та закордону збираються на MezhyhiryaFest у резиденції президента-втікача, щоб обговорити нові виклики, котрі постали перед ними за рік.

Цьогоріч під час фестивалю журналісти-розслідувачі з усієї України, які були присутні, пом'янули трагічно загиблого Валерія Мартинюка хвилиною мовчання.

Також колектив «Четвертої влади» відзначили на щорічному Національному конкурсі журналістських розслідувань, переможців якого традиційно оголошують під час фестивалю. 

Спеціальну нагороду Національного конкурсу журналістських розслідувань за роботу «Рівненський професор домагань» отримали журналістка Анна Калаур, оператор Валерій Мартинюк і редактор Володимир Торбiч.

Анна Калаур і Валерій Мартинюк. Фото поширене 10 серпня 2017-го року

Раніше тeлeпрограму «Слідства інфо» зі скорочeною вeрсією цього розслідування «І словом, і тілом» оцінювали в національному конкурсі журналістських розслідувань «Честь професії». За його результатами журналістка «Четвертої влади» та програми «Слідство.Інфо» Анна Калаур перемогла у номінації «Надія журналістики».


Перший український конкурс на найкраще журналістське розслідування був оголошений в 2014 році проектом YanukovychLeaks, журналістами англомовної газети України Kyiv Post, за підтримки SCOOP (мережею журналістів-розслідувачів, що активна у Східній Європі, Росії, на Кавказі, в Центральній Азії та Західній Африці). В свою чергу, SCOOP був заснований в 2003 році Датською організацією журналістів-розслідувачів.

Паралельно, Українська Правда з 2012 року проводила Конкурс для молодих журналістів-розслідувачів, за підтримки  Посольства США.

З 2015 року ці два конкурси були обєднані та розширені. На їх базі було утворено Національну щорічну Премію у жанрі журналістських розслідувань та спеціальних репортажів.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте