Поліція закінчила розслідування у справі хабаря посадовцю Рівненської міської ради

Артур Денисюк встиг попрацювати на керівній посаді всього чотири місяці
Джерело
Фейсбук-сторінка Артура Денисюка

Начальника відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівнеради Артура Денисюка судитимуть за обвинуваченням в отриманні неправомірної вигоди у сумі 2 тисячі 500 доларів. Засідання заплановане на 10 серпня.

Про це «Четвертій владі» стало відомо з ухвал Рівненського міського суду.

Наприкінці грудня 2019-го Артура Денисюка призначили начальником відділу генплану та розвитку міста Управління містобудування та архітектури Рівнеради. На той час, як йдеться в ухвалах, він уже встиг домовитися про отримання неправомірної вигоди.

фф
Кошти, вилучені під час затримання Артура Денисюка. Фото: Прокуратура Рівненської області

За версією правоохоронців, Артур Денисюк отримав гроші у підприємця, який орендує нежитлове приміщення у ТОВ «Рівнефармація» хотів його реконструювати. Орендар приміщення хотів погодження дозвільної документації в міській раді. Його адреси та імені в судових документах не розголошують. 

З ухвали Рівненського міського суду відомо, що 19-го грудня 2019-го неподалік міської архітектури на вулиці Лермонтова, Денисюк зустрівся з підприємцем і  попросив передати йому 2 500 доларів США для себе особисто та інших службових осіб Рівненської міської ради.

На той момент Денисюк відповідно до декларації, працював головним спеціалістом відділу генплану та розвитку міста.

Прокурор Рівненської місцевої прокуратури Максим Лозинський, який здійснює процесуальний супровід у цій справі, каже, що попри те, що в ухвалі вказано, нібито кошти призначались для обвинуваченого і інших осіб, немає доказів причетності ще когось, крім Денисюка.

– По обвинувальному акту я скажу, що прізвищ теж конкретних інших осіб немає. Диспозиція статті за якою він притягнутий, дозволяє вказувати. Тобто не встановлено чіткий перелік осіб, але в ході слідства було визначено, що ряд таких осіб міг бути, оскільки ряд дій ця особа не мала компетенції вчинити. А до компетенції інших осіб належать ці повноваження. Тому фізично він без участі інших осіб не зміг би вчинити. Але доказів провини інших осіб встановлено не було. Тому  нікого іншого не притягнуто до відповідальності, – каже прокурор Рівненської місцевої прокуратури Максим Лозинський.

Заплативши хабар, підприємець планував отримати безперешкодне погодження документів: паспорту зовнішнього опорядження, укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста та зареєструвати Декларацію про готовність об'єкта до експлуатації.

Передача коштів відбулась під час двох зустрічей. Першу тисячу доларів Денисюк отримав 4-го березня, сидячи в автівці «Mitsubishi Colt» біля продуктового магазину на вулиці Степана Бандери.

У декларації Денисюка цього авто немає, хоч і користувався він ним мінімум двічі. Другу частину неправомірної вигоди – ще тисячу сто доларів,  він отримав, перебуваючи в тій же автівці 30-го квітня, близько 12-ї ранку. А вже через кілька хвилин Артура Денисюка затримала поліція.

фф
Затримання Артура Денисюка. Фото: Прокуратура Рівненської області

На місці також працювала Служба безпеки України та прокуратура Рівненської області. Обшуки провели у приміщеннях міської ради на Соборній та на Лермонтова. 

Ми про це писали: В Рівнераді і в «архітектурі» СБУ та поліція проводять обшуки за підозрою на хабар у 2500 доларів

Першого травня суд відсторонив Денисюка від роботи і обрав запобіжний захід у вигляді двох місяців тримання під вартою під 105 тисяч гривень застави.

– Він був звільнений [з під варти], це вимоги закону. Йому було обране тримання під вартою. Але, оскільки був визначений розмір застави, то його було звільнено під заставу, – каже прокурор Максим Лозинський. – Якщо особа не порушує і з'являється, застава лише раз застосована за весь період.

Того ж дня посадовцю повідомили про підозру у вчиненні двох злочинів: прийнятті пропозиції, обіцянки або одержанні службовою особою неправомірної вигоди для себе чи третьої особи (ч.1 ст. 368 КК України) та зловживанні впливом (ч.2 ст. 369-2 КК України). Йому загрожує або штраф (17-68 тисяч гривень), або позбавлення волі до 5-ти років.

Першого липня поліція завершила досудове розслідування і надала суду обвинувальний акт, розгляд перенесли на 11:00 10 серпня. Артура Денисюка відсторонили від роботи до 5-го вересня.

Ми намагатися поспілкуватися з Артуром Денисюком, утім за відомим нам номером телефону сконтактувати не вдалося, також ми намагалися отримати його позицію через адвоката обвинуваченого Миколи Федорчука. Втім він не надав жодних коментарів.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» за цим посиланням. Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте