Як брали під варту чиновника Рівненської РДА, якого затримали на хабарі

Розмір застави під яку можуть відпустити Ігоря Грубого 281 тисяча. Натомість у декларації чиновника майже два мільйони готівки

Першому заступнику голови рівненської РДА Ігорю Грубому обрали запобіжний захід тримання під вартою на 60 діб з можливістю внесення застави розміром 281 тисяча 920 гривень. Його затримали на хабарі за вирішення земельного питання.

Першого заступника затримали 23 жовтня. Наступного дня йому оголосили підозру у вчиненні злочину – неправомірна вигода у великому розмірі або вчинена службовою особою, що займає відповідальне становище, або вчинена повторно чи поєднана з вимаганням (частина 3 статті 368 Кримінального кодексу України).

Йому загрожує позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з конфіскацією майна.

Ігоря Грубого підозрюють у вимаганні десяти тисяч доларів. За ці кошти він мав посприяти вирішенню земельного питання.

10 тисяч доларів за вирішення проблем

На початках своєї кар'єри Ігор Грубий обіймав керівні посади на приватних підприємствах.

Окрім того з 2002 по 2006 року обіймав посади начальника управління промисловості, енергетики, транспорту та зв’язку, начальника Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури Рівненській облдержадміністрації.

А з вересня 2006 по лютий 2008 року був першим заступником голови Костопільської райдержадміністрації.

У Рівненській РДА Ігор Грубий почав працювати у 2015 році. Тоді він очолював управління соціального захисту населення. Вже з квітня 2016 року Ігор Грубий був призначений на посаду першого заступника голови Рівненської РДА.

На період відсутності голови Рівненської РДА Ігор Грубий виконує його обов'язки. Окрім того він також організовує роботу кількох відділів. Зокрема й відділу містобудування, архітектури та будівництва районної адміністрації.

На початку 2018-го року до першого заступника звернувся Віктор Кушніренко з питанням зміни цільового призначення та виготовлення проекту землеустрою та погодження плану забудови земельної ділянки.

Після консультацій у відділі містобудування архітектури та будівництва РДА Віктор Кушніренко подав проект у адміністрацію. Однак, його не погодили.

Тоді він знову звернувся до Ігоря Грубого.

За версією слідства, під час зустрічі перший заступник поставив вимогу Кушніренку про 10 тисяч доларів. Мовляв, за ці кошти Ігор Грубий зможе посприяти у виготовленні всіх необхідних документів. 

Натомість у липні Кушніренко звернувся у поліцію із заявою про вимагання неправомірної вигоди Ігорем Грубим.

Під час судового засідання Ігор Грубий ховав під капюшоном обличчя або закривав його руками

Наступна зустріч чиновника та заявника відбулася 9-го жовтня. Тоді чиновник «попросив» прискорити процес передачі першої половини коштів коштів за сприяння. Віктор Кушніренко передав 5 тисяч доларів Ігорю Грубому. 

Іншу частину коштів потерпілий приніс вже 23 жовтня. Тоді й затримали Ігоря Грубого. Своєї вини він не визнає.

– В нього вилучили 6 тисяч 100 доларів. 1 тисяча 100 доларів була у гаманці Грубого від попередньої неправомірної вигоди, ще 5 тисяч доларів у шафі, – зачитує у судовому засіданні слідча обласного управління поліції Галина Самолюк.  

(Зліва-направо) Слідча обласного управління поліції Галина Самолюк.  Два прокурори Військової прокуратури Західного регіону України Максим Пандяк та Юрій Табака. Сторона обвинувачення клопотала про найсуворіший запобіжний захід до підозрюваного.

Під час судового засідання прокурори клопотали про запобіжний захід тримання під вартою з можливістю внесення застави розміром один мільйон гривень. 

Мільйон не відповідає матеріальним статкам сім'ї Грубого?

Адвокат підозрюваного Андрій Колесник вважає, що сума у десять тисяч доларів є перебільшеною та надумано. За його словами у протоколі відсутні дані про вилучення десяти тисяч доларів.

Окрім того він вважає, що однієї особи потерпілого недостатньо.

– Обвинувачення особи не може бути підкріплене показами заявника або потерпілого в даному випадку це одна особа, яка може бути зацікавлена в ході розслідування кримінального провадження, тобто це один заявник, – каже Андрій Колесник.

Він також вважає, що тримання під вартою це занадто сувора міра покарання для Ігоря Грубого. А мільйон застави невідповідає матеріальному забезпеченню сім'ї підозрюваного.

Дружина Ігоря Грубого – Таміла прийшла підтримати чоловіка під час судового засідання. Головний редактор «Четвертої влади» пригадує викладачку з філологічних і педагогічних дисциплін Тамілу Леонідівну з позитивного боку. Вона викладає ще з 90-х у Міжнародному економіко-гуманітарному університеті

Адвокат просив не застосовувати до підозрюваного тримання під вартою.

Адвокат Андрій Колесник відомий тим, що вже третій рік захищає підсудного екс-голову Обарова Івана Тимощука, більш відомого як Ваня-півмільйона. Екс-голову Обарова теж судять за хабар пов'язаний з вирішенням земельного питання. Не виключено, що й нинішня справа розтягнеться на роки

– У випадку запобіжного заходу обрання застави я просив би, щоб грошовий еквівалент розміру грошової застави відповідав вимогам закону і я просив би щоб це була відповідно до нижчої межі сума як це передбачено у відповідній статті, – каже адвокат.

На слова адвоката про велику заставу прокурор військової прокуратури Максим Пандяк відповів наступне:

– У декларації в нього та його дружини є великі грошові кошти та майно. Слідство надалі буде встановлювати звідки такі кошти у чиновника.

Перед тим як слідчий суддя Петро Денисюк мав оголошувати міру запобіжного заходу Ігорю Грубому, у суді зникло світло. Однак через кілька хвилин, засідання продовжилось

Після заслуховування сторін обвинувачення та захисту суд вирішив обрати Ігорю Грубому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою на 60 діб. Щоб не проводити цей час за гратами Ігор Грубий або члени його сім'ї можуть внести заставу розміром 281 тисяча 920 гривень.

За 2017 рік Ігор Грубий задекларував 400 тисяч гривень, 7 тисяч доларів та 5 тисяч євро. Окрім того, у декларації зазначено, що Ігор Грубий позичив третім особам 43 тисячі 500 доларів.

Час повертати борги?

Із майна у чиновника лише гараж, автомобіль та причіп

Якщо додати ці суми, то виходить що у 2017-му році держслужбовець мав майже два мільйони гривень готівкою.

У його дружини Таміли Грубої трохи більше мільйона коштів готівкою та у банку. А його син Леонід Грубий із серпня по грудень 2017-го року заробив 58 тисяч 788 гривень підприємництвом.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте