«Редакція не впливає на зміст блогів і не несе відповідальності за публікації блогерів»
Profile picture for user torbich
журналіст, редактор

Політтехнологія прихованої агітації «Зе», яка увійде в підручники

Чомусь автор такого «чудового і чесного» у ставленні до своїх читачів матеріалу на сайті «Рівне вечірнє» так поскромнічав, що не поставив під ним свого імені. Це, а також сам текст, містить ознаки «джинси» – прихованої реклами.

Матеріал нібито про концерт, а не політику. А в заголовку обман, який викривається в тексті

Мабуть історія із Зеленським увійде в курси політтехнологій. Як розвести людей і уникнути будь-якої відповідальності.

Звісно, що він не перший і не останній, хто займається оболванюванням елохторату. Здається, що всі вже мали б звикнути. Але, досі дуже багато людей ведеться на такий обман. А у Зеленського він ще й витончений – попри загалом старі прийоми.

«Концерт був соціальним – запрошення на нього безкоштовно отримали малозабезпечені рівняни: люди з особливими потребами, представники малозабезпечених родин, ветерани АТО, талановиті студенти тощо».

Чим не підкуп виборців від кандидата в президенти Володимира Зеленського?

По іншому – технологія гречки. Де продуктовий набір перед виборами замінено розвагами на халяву.

Продуктовий аналог безкоштовного сиру для виборців. У Зеленського свій продукт

«Тим часом «Квартал 95» традиційно багато жартував на політичну тематику, роздаючи гумористичні «копняки» Юлії Володимирівні, Порошенкові, Ляшкові», – пише «Рівне вечірнє».

І справді, хіба висміювання перед виборами в концертному турі інших кандидатів у президенти це агітація? :)

Передвиборна агітація – це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата на пост Президента України. Закон України «Про вибори президента України»

Передвиборна агітація може здійснюватися у будь-якій формі та будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.

Класична прихована агітація.

А якби ще промову президента Голобородька показали із серіалу «Слуга народу» – був би повний політтехнологічний оргазм. Власно його й показують. Наприклад в маршрутках Рівне-Київ-Рівне.

Лютий 2019-го. Володимир Зеленський у образі чесного президента Василя Голобородька бореться з продажними депутатами і чиновниками та олігархами. Довести що це агітація, а не просто фільм, за нормами українського законодавства малореально

Ну і на завершення, в цій непідписаній прихованій рекламі, «аналітичні» висновки матеріалу «про концерт».

Політикам дозволяють вводити в оману людей навіть ті ЗМІ, які прямо політикам не належать

Але, вочевидь, отримати перемогу в українській політиці по-чесному неможливо.

Відсутність критичного мислення та медіаграмотності у більшості виборців сприятиме й надалі тотальній брехні і маніпуляціям у ЗМІ.

P.S. 

Насправді такого типу «джинса» як за Зеленського так і проти нього у багатьох ЗМІ. Наприклад ось ті ж професійно зроблені фото і зовсім не журналістський текст на сайті «ВСЕ».

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)