Рівненського полковника контррозвідки СБУ піймали п'яним за кермом

Його керівник каже, що прикривати підлеглого не буде

Полковник СБУ Юрій Жогло отримав протокол за водіння в стані сп'яніння. Він був за кермом Ленд ровера
Джерело
Використані фото з фейсбуку дружини полковника СБУ та сайту letgo.co.ua

Полковника СБУ, начальника відділу військової контррозвідки СБУ з місцем дислокації в місті Рівне Юрія Жогла 4-го травня, на його день народження, патрульні затримали в нетверезому стані за кермом Ленд ровера у Рівному. Контррозвідник отримав протокол, який незабаром розгляне Рівненський міський суд.

Про інцидент повідомив на своїй фейсбук-сторінці волонтер та блогер Роман Сініцин.

За словами Сініцина, Юрій Жогло був за кермом Land Rover Discovery на чорних номерах. Він пише, що тест на вміст алкоголю контррозвідник проходити відмовився і нібито намагався вирішити питання з поліцейськими, а тепер, натякає Роман Сініцин, і з судом.

«Але порішав він не надто продуктивно, бо копи таки складають на нього протокол по 130 статті Кодексу України про адміністративні правопорушення. Тест на вміст алкоголю Жогло проходити відмовляється. Так би ніхто й не знав про пригоди контразвєдчіка, в таких випадках обов'язково має повідомлятись УВБ (Управління внутрішньої безпеки – ред.) СБУ, кадрові інспекції, перегляд контрактів і все таке, але тепер от знатимуть», – пише Сініцин.

Інформацію про складений на Юрія Жогло протокол за Статтею 130 КУпАП нам підтвердили в Управлінні патрульної поліції Рівненської області. Втім там заперечили, що чоловік пропонував вирішити питання за гроші.

Такий протокол складають за керування у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

За інформацією з судового реєстру, розглянути протокол суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін мав ще 15-го травня, втім розгляд перенесли на 5 червня 2020 року.

За словами начальника 6-го управління Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України В'ячеслава Горьового, який є керівником Жогла, про протокол він дізнався не від свого підлеглого, хоча той мав про це доповісти. Завіряє, що «прикривати» Юрія Жогло ніхто не буде.

− Безпосередніх доповідей від нього не надходило. Тобто я взнав від інших людей. От, узнав, на жаль, трошки пізніше, ніж мав дізнатися як керівник. Я доповів вищому керівництву на Київ. За несвоєчасне надання доповіді до Жогла вжив заходи дисциплінарного впливу.

− Що це за заходи? − журналістка. 

− В статуті є там різне, це трохи така службова інформація. Це не звільнення. В мене нема таких повноважень, щоб приймати рішення про звільнення. (...) Співробітник знаходиться в довготривалому відрядженні.  (...) Я як керівник кажу, що ніхто його там прикривать не буде, з мого боку, повірте мені, чи з боку моїх підлеглих ніяких там прохань до чи до когось в зв'язку з вчиненням цього правопорушення абсолютно ніяких не буде.

− Моя позиція конкретна − я не потерплю сам такого, щоб мене, не те що б обманули, мені не доповіли як керівникові. Людина, можливо, зрозуміла, що він їде в відрядження і десь ці всі моменти там намагалася відтягнути. Ви знаєте, чим далі тим хвиля більше затихає, а тут все набуло резонансу.

За словами Горьового, Ленд ровер, на якому Жогла виявили патрульні, є його власністю. Номери на ньому чорні, бо це авто використовували для роботи під прикриттям.

Контакти самого Юрія Жогла знайти не вдалося.

Юрій Жогло може отримати штраф 10 200 гривень та залишитися без водійського посвідчення на рік. Якщо суд визнає його вину, керівництво військової контррозвідки прийматиме рішення щодо звільнення.

Читайте продовження теми: Рівненський полковник СБУ може уникнути штрафу за п'яне водіння, бо поїхав «стримувати збройну агресію»


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте