Рівненського полковника СБУ суд покарав за п'яне водіння

Джерело
Фото полковника із фейсбук-сторінки Романа Сініцина, фото автомобіля ілюстраційне із auto.ria.com

Начальника відділу військової контррозвідки СБУ з дислокацією у Рівному Юрія Жогла спіймали п'яним за кермом «Land Rover Defender» на чорних номерах у день народження. Після кількох відкладених засідань, суд все ж визнав винним Юрія Жогла.

Ми запитали у адвокатки полковника СБУ, чи буде апеляція та у його керівника, чи звільнять чоловіка.

У реєстрі судових рішень є постанова у справі Юрія Жогла. 14 липня суд покарав його штрафом 10 тисяч 200 гривень, стягнув з нього судовий збір 420 гривень та позбавив водійських прав на рік.

Протокол, який виписували патрульні полковнику 4 травня, суддя повинен був розглянути 15-го травня. Розгляд перенесли на 5 червня, а згодом на 14 липня. Рішення у справі не виносили, бо полковник у відрядженні «стримував збройну агресію Російської Федерації» на сході країни.

14-го липня адвокатка Юрія Жогла просила вкотре перенести суд з того ж приводу. Але суддя Святослав Рогозін відмовив, як вказано в постанові, через те, що «подальше відкладення судових засідань може призвести до закінчення терміну притягнення особи до адміністративної відповідальності». Тому справу розглянули без полковника.

У судовому документі вказано, що Жогла зупинили на вулиці Київській, 21 у Рівному 4-го травня, близько 20-ї години. Він був із явними ознаками алкогольного сп'яніння: запах алкоголю з рота, порушення мови, виражене тремтіння пальців рук. Від визначення стану сп'яніння на місці чоловік відмовився у присутності двох свідків.

Адвокатка Юрія Жогла Оксана Добродій нам розповіла, що її підзахисний вину не визнав і буде подавати апеляційну скаргу.

Аргументація, яку використовувала адвокатка під час захисту, спиралася на так звану «помилку Зеленського» – ситуацію, коли президент Володимир Зеленський невчасно підписав закон, який скасовував настання кримінальної відповідальності за п'яне водіння з 1-го липня 2020-го. Внаслідок чого значна частина правопорушників, пійманих п'яними за кермом, може уникнути відповідальності і покарання.

Начальник 6-го управління Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки Служби безпеки України В'ячеслав Горьовий, який є керівником Жогла, сказав, що полковник досі в зоні операції об'єднаних сил, звільняти його Горьовий повноважень не має. На інші питання відповідати відмовився.

Нагадаємо, про затримання Юрія Жогла повідомив блогер Роман Сініцин на своїй фейсбук-сторінці. За його інформацією, полковник СБУ намагався «порішати» питання з патрульними, коли ті його зупиняли, але у поліції це нам не підтвердили. Окрім того, блогер вказував, що і своє непритягнення до відповідальності за п'яну їзду Юрій Жогло теж намагався вирішити в суді.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте

Підпишіться на нашу розсилку

(найважливіші новини двічі на місяць)