Рівненський полковник СБУ може уникнути штрафу за п'яне водіння, бо поїхав «стримувати збройну агресію»

Суддя Святослав Рогозін переніс розгляд протоколу про водіння в нетверезому стані полковника СБУ
Джерело
«Четверта влада»

Сьогодні у Рівненському міському суді мали вирішити, чи штрафувати за «п'яне водіння» начальника відділу військової контррозвідки СБУ у Рівному Юрія Жогла.

Четвертого травня, в день свого народження він отримав протокол за керування авто в нетверезому стані. Втім суд вдруге перенесли, адже, як виявилось, полковник захищає Україну у відрядженні на Донеччині та Луганщині.

Справу розглядає суддя Рівненського міського суду Святослав Рогозін. На засіданні він зачитав причину перенесення:

– Надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Воно зареєстроване в канцелярії суду 2 червня 2020 року, – повідомив суддя.

А далі зачитав із клопотання: «12-го травня 2020 року відрядження зі складу сил і засобів здійснення заходів із здійснення національної безпеки і оборони і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій і Луганській областях. У зв'язку з викладеним, прошу перенести розгляд справи на іншу дату, про що мене повідомити».

За словами судді, справу переносять, оскільки «кожен громадянин має право на захист, забезпечене Декларацією з прав людини».

Засідання перенесли на 14 липня. Юрій Жогло може отримати штраф 10 200 гривень та залишитися без водійського посвідчення на рік. Якщо суд визнає його вину, керівництво військової контррозвідки вирішуватиме, чи його звільнити. Але поки що полковника відправили у відрядження.

Нагадаємо, про «п'яного за кермом» військового контррозвідника СБУ Юрія Жогла повідомив волонтер Роман Сініцин. З його слів, військовий був за кермом Land Rover Discovery на чорних номерах, тест на вміст алкоголю в крові контррозвідник проходити відмовився і нібито намагався вирішити питання з поліцейськими, а тепер, натякає Роман Сініцин, і з судом.

Щоправда, в Управлінні Патрульної поліції Рівненської області заперечили інформацію про те, що Жогло намагався вирішити питання за гроші.

вв
Полковник СБУ Юрій Жогло отримав протокол за водіння в стані сп'яніння. Він був за кермом Ленд ровера. Джерело: Використані фото з фейсбуку дружини полковника СБУ та сайту letgo.co.ua

Читайте детальніше: Рівненського полковника контррозвідки СБУ піймали п'яним за кермом

Начальник 6-го управління Головного управління військової контррозвідки Департаменту контррозвідки СБУ В'ячеслав Горьовий, який є керівником Жогла, розповів «Четвертій владі», що підлеглий не доповів йому про скоєне, і начебто сподівався, що розголосу справа не набуде.

Про протокол Горьовий дізнався від інших людей і прозвітував про це в Київ. У результаті Жогло отримав, за словами начальника, дисциплінарне покарання, щоправда яке саме, Горьовий нам не розповів, бо ця інформація нібито є службовою. Він сказав, що «прикривати» Юрія Жогла ніхто не буде.

Горьовий також сказав, що Юрій Жогло у тривалому відрядженні. Сьогодні ми зателефонували, аби дізнатися, як довго триватиме це відрядження, через яке перенесли суд.

– Це не має жодного відношення, скільки він у відрядженні і як, – відповідає В'ячеслав Горьовий.

Після цього відмовився спілкуватися, адже, на його думку, вже все розповів журналістам «Четвертої влади» і йому нічого додати.

Насправді тривалість відрядження значення має.

Протокол про адмінправопорушення суд має розглянути протягом трьох місяців з дня його вчинення або виявлення. Якщо суд не встигає − справу закривають.

Справу Юрія Жогла мають розглянути до 4 серпня. Тобто з дати наступного засідання (14 липня) в суду буде два тижні, аби прийняти рішення.

Відтягування розгляду справ, а саме термінові відрядження, лікарняні, через які постійно переносять суди, є поширеним способом уникнути відповідальності за водіння у нетверезому стані. Особливо якщо судді налаштовані підігрувати підозрюваному.

Наразі в Україні хочуть внести зміни до законів, аби визнати п’яне водіння авто кримінальним, а не адміністративним правопорушенням. Штраф має збільшитися від 10,2 тисяч гривень  до 17-34 тисяч гривень. А в разі повторного порушення новий штраф планують у 51 тисячу.

Крім штрафних санкцій, нововведення передбачають позбавлення прав на термін до 3-х років. Але поки що це лише в планах.

Продовження: Рівненського полковника СБУ суд покарав за п'яне водіння


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна за цим посиланням.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте