Помилочка на 800 тисяч: головлікар Острозької лікарні чекає фінансування, якого НСЗУ не збирається давати

Головний лікар Острозької лікарні Василь Веляник думає, що Національна служба здоров'я винна лікарні 807 тисяч гривень. Але Національна служба здоров'я так не думає...
Джерело
Четверта влада, архів

Працівники Острозької лікарні анонімно поскаржились у фейсбуці про затримку виплат за лікування хворих на коронавірусну інфекцію від Національної служби здоров'я України (НСЗУ) та на затримку виплати заробітної плати за декілька місяців.

Ми поцікавились у НСЗУ про фінансування лікарні та запитали у головного лікаря Василя Веляника, з чим пов'язані затримки виплат. У відповідях Служби та головлікаря є значні розбіжності.

Наприкінці липня до представниці руху «Будь як Ніна» звернулися працівники Острозької багатопрофільної лікарні. Вони поскаржились, що їм не заплатили за лікування хворих на коронавірусну інфекцію за травень та затримують зарплати за червень та липень.

Рух «Будь як Ніна» почався з флешмобу наприкінці 2019 року після відео медсестри з Київської області Ніни Козловської. Жінка розповіла, що не хоче міняти професію, але зарплатня медиків є неприйнятною. На неї «доводиться не жити, а виживати». Після цього медики з різних міст України почали ділитися власними історіями під хештегом #БудьЯкНіна.

Тимчасово виконувачка обов’язків заступника голови НСЗУ Тетяна Бойко пояснила, як розвивалися події:

– У квітні Острозька лікарня лікувала пацієнтів із коронавірусною хворобою, хоч і не відповідала всім умовам договору з НСЗУ – не мала достатньо анестезіологів. Проте оплату за надані послуги за квітень лікарня отримала – 554 тисячі гривень. Гроші виплатили після того, як уряд вніс відповідні зміни у порядок реалізації Програми медгарантій.

– У травні заклад уже відповідав усім вимогам НСЗУ, мав підписаний договір на лікування пацієнтів з коронавірусною інфекцією. Гроші за це отримав у повному обсязі – 3,2 мільйонів гривень, – додає Тетяна Бойко.

– З червня договір за цим напрямом НСЗУ укласти із Острозькою лікарнею не може, бо вона не водить у перелік закладів, де лікують хворих на коронавірусну хворобу.

Ми звернулись до головного лікаря Острозької лікарні Василя Веляника, проте він попросив нас написати запит, щоб він міг його вивчити та відповісти. По телефону на запитання спершу відповідати не захотів.

Ми надіслали запит в Острозьку лікарню другого серпня. За законом, відповідь на нього мали дати протягом п'яти робочих днів або ж протягом цього часу повідомити нас письмово, що для підготовки відповіді треба більше часу – до 20 днів.

Проте коли минув тиждень, а відповіді ми так і не отримали, Василь Веляник відповів на запитання телефоном, а також пообіцяв все-таки дати й письмову відповідь, яку ми отримали 12-го серпня.

У телефонній розмові він сказав, що заборгованості по зарплаті вже немає.

Пояснити, з чим була пов'язана затримка виплати зарплат, він не зміг.

– Ми не можемо пояснити, чому була затримка. Нам гроші надійшли від НСЗУ, ми відразу заборгованість виплатили. Була заборгованість виплати заробітної плати за червень та липень. У нас виплачується зарплата до 8-го числа місяця наступного за звітним. За липень фактично не було повної заборгованості. Аванс маємо платити до середини місяця. За липень виплатили разом зарплату і аванс, – каже Василь Веляник.

У відповіді на запит Василь Веляник повідомив, що фінансування від НСЗУ надійшло 4 і 5 серпня. Залишок заробітної плати за червень було виплачено 4 серпня, а заробітну плату за липень – 5 серпня.

Також головлікар каже, що частині працівників ще не виплатили доплату за роботу з хворими на коронавірусну інфекцію за травень. З його слів, «за квітень НСЗУ не виплатила гроші за лікування хворих на коронавірус у повному обсязі».

– Нам не заплатили те, що ми очікували. Там явно зменшена сума договору, бо ми очікували за квітень 3,2 мільйони гривень. Є постанова Кабміну 133, у якій передбачено, якщо заклад надає допомогу з COVID-19, має бути 4 команди. Ми розраховували оплату на 4 команди. У квітні пролікували 173 пацієнти з коронавірусом. Оплата по цих пацієнтах мала би бути 3,2 мільйони гривень. Але договір був на 1,3 мільйони гривень, з яких профінансували тільки 554 тисячі гривень, – розповідає головлікар Острозької лікарні.

Василь Веляник каже, що за квітень з працівниками вже розрахувалися.

– У нас були свої кошти, за квітень ми виплатили гроші, але за цей місяць нам не відшкодували кошти у повній мірі. Їх дали за травень, ми фактично ними виплатили за квітень, – пояснив керівник лікарні.

Однак НСЗУ не обіцяла лікарні 3,2 мільйони за лікування хворих на коронавірус у квітні.

За договором, лікарні могли виплатити 1,3 мільйони гривень, але в договорі вказана приблизно розрахована цифра. Самі ж фактичні виплати робляться на основі звітів, які подає лікарня в НСЗУ, і числа пролікованих пацієнтів, які у тих звітах є.

Тому, відповідно до отриманих від Острозької лікарні звітів, НСЗУ виплатила їй 554 тисячі гривень за квітень і більше нічого доплачувати за той період не буде. Так пояснила представниця пресслужби НСЗУ Христина Петрик.

Хоча Василь Веляник вважає, що за квітень НСЗУ має відшкодувати лікарні 807 тисяч гривень до вересня, ця інформація не відповідає тому, що кажуть представниці НСЗУ Тетяна Бойко та Христина Петрик. Так само розходяться показники щодо кількості пролікованих пацієнтів із коронавірусом у квітні: Василь Веляник нам каже, що їх було 173, а Христина Петрик – що 93.

– Ми вводили за квітень 173 пацієнти. Весь реєстр пацієнтів у нас є. Це якісь неточності, – каже Василь Веляник.


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте