Премії вищі за зарплати: платня, якій можуть позаздрити керівники держави

Як заробляє керівництво Рівненського медичного коледжу

Заступниця директора медколеджу Надія Дорощук заробляє більше за прем'єра, а директор медколеджу Ростислав Сабадишин вдвічі більше за державну платню президента
Джерело
«Четверта влада»

Рівненський державний базовий медичний коледж – заклад, який готує медперсонал середньої і низової ланки. Студенти та випускники розповідають, як платили тут за оцінки та вступ. Засуджені за хабарництво викладачі продовжують працювати. А керівники закладу – в лідерах серед колег по Україні за рівнем доходу, який вони собі призначають. На яких підставах керівники виписують собі премії, значно вищі за зарплати, у коледжі неправомірно приховують.

«Четверта влада» з'ясовувала за що і скільки отримують керівники державного закладу, в якому процвітає корупція.

Зарплаті директора медколеджу Ростислава Сабадишина та його заступників можуть позаздрити президент, голова уряду і Верховної ради. Адже на своїх посадах вони отримують значно менше:

 

У 2016-му році директор Рівненського медколеджу задекларував трохи менше 600 тисяч гривень. Відтак, на той час він посів друге місце за доходами ректорів медичних університетів по всій Україні та перше серед директорів медичних коледжів. 

У 2017-му році директор виривався у лідери. Тепер його дохід з зарплати – найбільший серед колег по Україні.

Чверть нарахувань – премії

У 2017 році Ростислав Сабадишин задекларував майже 820 тисяч гривень заробітної плати. Ось з чого складається його річний дохід у коледжі:

 

На рахунках у банку в Ростислава Сабадишина – 510 євро, 7 тисяч 650 американських доларів та 40 тисяч 877 гривень. 

У власності директора – чотири земельних ділянки у Рівному, ще дві – у Ізяславському районі та одна в Яремчі. У Тернополі Ростислав Сабадишин має квартиру.

Їздить керівник на TOYOTA AVALON 2008 року випуску. На дружину задекларований MERCEDES-BENZ GLK 220 CDI 4 MATIC 2015 р.в. Такі автівки на сайтах вживаних авто можна придбати за 12 та 35 тисяч доларів відповідно.

Однак. не лише Ростислав Сабадишин може потішитися своїми статками та заробітною платою. Це також можуть зробити і його заступники. Їх у директора п’ятеро. 

 

Більша частина їхньої зарплати – шестизначні суми премій та різні надбавки.

Половина доходу – премія

На першому місці серед заступників із доходом у майже 660 тисяч гривень – заступниця з економічних питань Надія Дорощук. Саме таку суму вона задекларувала за 2017 рік. З них майже половина – премія. У 2016-му році премія склала більше ніж половину усіх виплат:

 

У власності декларантки – квартира у Рівному та дві земельні ділянки у Гощанському районі. 

Їздить Надія Дорощук на RENAULT LAGUNA 2.0 1996-го року випуску:

З пенсією та зарплатою

Друге місце за доходами у Рівненському державному базовому медичному коледжі – у заступника директора з навчальної роботи Миколи Дашевського. За 2017 рік він задекларував 464 тисячі 916 гривень. До того ж заступник минулого року отримав 82 тисячі 404 гривні пенсії. 

У власності декларанта – три автомобілі – ВАЗ 2106, 1980 р.в., RENAULT LOGAN 2011 р.в., який коштував 140 тисяч 382 гривні, RENAULT DOKKER 2014 р.в. вартістю – 222 тисячі 898 гривень.

Заступник має квартиру у Рівному, земельну ділянку та садовий будинок у Рівненському районі, а також гараж. 

 

Не поскупився заклад і на премію своєму працівнику. Адже за минулий рік заступнику нарахували 161 тисячу 627 гривень.

Тримайте долари в готівці, якщо вони у вас є

Третій у цій п'ятірці – заступник з виробничої роботи Валерій Оксюта. У 2017 році йому нарахували 442 тисячі 264 гривні. На рахунку у банку він має трохи більше тисячі доларів. У декларанта – десять тисяч доларів готівки. 

Не обділили заступника і премією у закладі, адже у 2017 році Оскюта отримав – 173 тисячі 303 гривні. 

 

На дружину Валерія Оксюти задекларована квартира у Рівному, окрім цього він має земельну ділянку у Здолбунівському районі. 

У 2017 році Валерій Оксюта придбав новенький кросовер RENAULT DUSTER 2017 року випуску, який коштує – 459 тисяч 465 гривень. 

Непогане підвищення зарплати

Заступниця директора з виховної роботи Світлана Бухальська за рік отримала більше на 200 тисяч. У 2016 році задекларувала 290 тисяч 984 гривень, натомість за 2017 рік заробила – 419 тисяч 056 гривень. 

У декларації Світлана Бухальська вказала квартиру у спільній власності із дочкою. У її власності також є гараж.

Окрім того, заступниця за сумісництвом викладає у Рівненському обласному інституті післядипломної освіти, за що отримала 437 гривень.

У медколеджі наш запит щодо розшифрування виплат пані Бухальської, який ми відправили пізніше за інші, проігнорували. Спроби отримати його через усний запит телефоном юристка медколеджу теж проігнорувала. З цього приводу «Четверта влада» готує скаргу Уповноваженому з прав людини.

Найменше заробляє, але з двома квартирами

Найменше зі всіх заступників отримує заступник з адміністративно-господарської роботи Ростислав Кукурудза. За 2017 рік він задекларував 387 тисяч 593 гривні. 

У його власності – одна квартира, інша – у спільній власності із дружиною та сином. У Рівненському районі дружина заступника має земельну ділянку.

У Ростислава Кукурудзи є DAEWOO GENTRA 2014 р.в., вартістю 260 тисяч гривень та ЗАЗ-908 М005 1988 р.в. 

 

Декларант також отримує пенсію – 71 тисячу 53 гривні. В додаток Ростислав Кукурудза отримав 180 тисяч 411 гривень премії.

Чому нараховуються необмежені премії

Необмежені премії нараховуються не лише у комунальному медичному закладі, який отримує кошти з обласного і державного бюджету. Таке ж відбувається і у державних установах.

У статті «Реформа держслужби. Чи справді зарплати вирішують все» на сайті Реанімаційного пакету Реформ, голова Національного агентства України з питань державної служби Костянтин Ващенко розповідає, що нині працівник зачасту отримує 30% базових виплат, все інше – премії та бонуси. За його словами, така система робить підлеглого залежним від волі керівника.  

У 2019 році у силу має вступити закон, який регламентуватиме виплату заробітної плати та премій державним службовцям.

Згідно із цим законом, зарплата держслужбовців становитиме 70%, а премії – максимум 30%.

Менеджер групи РПР Сергій Сорока розповідає як це має діяти. 

Експерт РПР Сергій Сорока пояснив що зміниться з преміюванням держслужби у 2019 році. Фото із Facebook Сергія Сороки

– В цьому році в державній службі ввели систему оцінювання завдання, тобто кожен державний службовець отримав своє завдання від трьох до п'яти на рік, встановлені ключові показники ефективності. В кінці року буде оцінюватись наскільки він якісно та вчасно виконав ці завдання і по кожному завданню буде виставлена оцінка і буде виведений середній бал. Якщо оцінка негативна, то буде звільнений, якщо відмінна – премійований. Приблизно те саме має бути і в коледжі, – пояснює Сергій Сорока. 

– Державні підприємства є трохи інші, вони можуть бути комерційні, а якщо в них є такий прибуток то будь ласка, – додає експерт. 

Він впевнений, що іноді люди не працюють настільки ефективно, щоб платити їм щедрі премії. 

«Я таке питання задаю своєму заступнику з економіки чому в мене зарплата більша ніж в інших»

У медколеджі – своя система нарахувань. Заступниця директора рівненського медколеджу з економічних питань Надія Дорощук розповіла, що керівник має різні надбавки, втім вони не великі. 

– Директор має посадовий оклад, який підвищується від кількості учнів. Йому за кожні 800 учнів/слухачів підвищується на 5%. Це всі надбавки, вони в маленькому розмірі, якщо за професора це 33% від посадового окладу, якщо за докторське звання це 25%, якщо за заслуженого лікаря – ще 25%, якщо за престижність праці – це 20%, якщо за коледж – це 10% і за гуртожиток ще 10%, за стаж роботи 30%. Премія директора складає порядку 40% від його заробітної плати це не так багато, – каже Надія Дорощук. 

Директор Ростислав Сабадишин ніби й сам здивований своєю зарплатою. Принаймні публічно говорить таке:

– Колеги, я таке саме питання задаю своєму заступнику з економіки чому в мене зарплата більша ніж в інших. Вона каже, що це все перевіряється прокуратурою два рази в рік. Бо якщо прийде контрольно-ревізійне управління, то їй напишуть, що вона мені не заплатила за професора, – розповідає Ростислав Сабадишин.

«Четверта влада» спробувала з'ясувати детальніше, за які саме заслуги керівництво закладу отримало такі премії. 

Як йдеться у колективній трудовій угоді медколеджу, преміювання здійснюють з фонду преміювання та економії фонду оплати праці відповідно до положення.

Ми надіслали запит, щоб отримати копію цього положення. Однак коледж, порушуючи Закон «Про доступ до публічної інформації», нам не відповів. З цього приводу готуємо скаргу Уповноваженому з прав людини.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте