Відповідь телеканалу «Рівне 1» на звинувачення у цензурі (з коментарем Рівненського агентства журналістських розслідувань)

Публікуємо відкриту відповідь телеканалу «Рівне 1» на відкритий лист журналістів Рівненського агентства журналістських розслідувань. Також публікуємо короткий коментар до листа.

Директор ТРК «Рівне 1» Віктор Данилов: «Цензури – немає, є емоції, яких завжди багато перед виборами»

Керівництво телеканалу «Рівне 1» відкидає звинувачення журналістів «Рівненського агентства журналістських розслідувань» у цензурі та тиску на свободу слова, висловлені у відкритому листі директору ТРК «Рівне 1» Віктору Данилову, що був оприлюднений на місцевому сайті «Четверта влада». На думку керівництва телеканалу, звинувачення авторів листа є емоційними та бездоказовими.

– Телевізійне розслідування «Гінекологічний рекет», про яке йдеться у відкритому листі, вийшло в ефірі телеканалу, – коментує директор ТРК «Рівне 1», депутат Рівненської обласної ради Віктор Данилов.

– Хоча зрозуміло: якби на «Рівне 1» дійсно існувала цензура, зокрема політична, як у багатьох інших ЗМІ, однієї вказівки директора було б достатньо, аби програму зняли з ефіру. Свого часу, коли молоді журналісти Рівненського агентства журналістських розслідувань звернулись до нас за підтримкою у вигляді гарантій надання ефірного часу та газетної площі для оприлюднення їхніх матеріалів, – гарантії було надано, і співпраця триває досі.

Вихід програми, про яку йдеться, – це доконаний факт. Усе інше – або внутрішня справа телеканалу, або ж припущення та емоції авторів відкритого листа.

– Ми не відмовляємось від співпраці з Рівненським агентством журналістських розслідувань і надалі, – наголошує Віктор Данилов. – Хоча, безперечно, прикро, коли власні емоційні судження безперечно талановиті журналісти роблять надбанням широкого загалу. Проте, я розумію, що працівникам ЗМІ, як творчим людям, часом властива певна вразливість і категоричність у думках. Тому не триматиму зла на молодих колег. Адже пройде якийсь місяць, закінчиться виборча кампанія – і про більшість емоційних звинувачень, яких чимало лунає цими днями на сторінках ЗМІ, мало хто згадає.

Не секрет, що подібні «відкриті листи» зазвичай з’являються саме під час різноманітних виборчих кампаній. Але час усе розставляє на свої місця. Довіра глядачів, завдяки якій телеканал «Рівне 1» ось уже 15 років несе звання Першого місцевого, – для нас понад усе. Закликаю колег-журналістів разом працювати задля зміцнення цієї довіри.

Прес-служба ТРК «Рівне 1».

Коментар Рівненського агентства журналістських розслідувань

ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» щиро вдячне Віктору Данилову та прес-службі телеканалу «Рівне 1» за таку оперативну та філософську відповідь мудрого політика.

Ми втішені тим, що описаний інцидент врегульовано, програми Агентства виходитимуть і надалі та не опинятимуться до публікації у фігурантів розслідувань. Прикро лише, що власне конкретної відповіді на жодну з висловлених претензій ми не почули. А звинувачення в бездоказовості наведених фактів при потребі спростуємо аудіо записами та свідченням свідків.

Незрозумілим для нас залишилося, чому у листі прес-служби каналу неодноразово наголошувалося на тому, що триває виборча кампанія, адже не відміну від пана Данилова, жоден із журналістів Агентства не балотується ні до місцевої, ні до обласної рад, більше того, навіть не входить до жодної з політичних партій. Тож до виборів журналісти Агентства мають такий самий стосунок, як і будь-який пересічний громадянин.

Ну і про «молодих журналістів»: звісно, авторам відкритого листа полестив цей епітет. Правда, скидається на те, що навмисне підкреслення віку журналістів мало на меті піддати сумнівам серйозність їх роботи і, відповідно, висловлених претензій. Але в такому разі керівництву медіа-холдингу варто переглянути свою кадрову політику, оскільки у порівнянні з працюючими там журналістами, репортерам Агентства вже час дбати про пенсію.

Щиро сподіваємося, що надалі ми зможемо співпрацювати без вимушених апеляцій до громадськості.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте