Про роботу розслідувального онлайн-медіа «Четверта влада» (відео)

В розслідувального онлайн-медіа «Четверта влада» за останній рік з'явилося чимало нових підписників на різних платформах у соцмережах. Припускаємо, багато хто з наших нових читачів/глядачів знає про нашу роботу дуже мало.

Нещодавно одна з міжнародних організацій, яка вже тривалий час підтримує роботу «Четвертої влади» – «Інтерньюз Нетворк» – запропонувала нам розповісти про себе, у вигляді невеликого відеоролику. Ми так і зробили, а розширену версію цього сюжету створили, щоб показати нашим новим підписникам і нагадати давнім шанувальника хто ми, чим займаємося та чому варто бути з нами. Хейтерам теж привіт :)

Редакція вже 17 років працює у Рівненській області. З трьох людей у 2006 році редакція виросла до 17 у 2023-му.

– Спочатку ми робили журналістські розслідування для інших медіа як продакшн, але неодноразово стикалися з цензурою, – розповідає головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч. – Ці медіа боялися реакції влади на наші викриття, або з інших причин не були зацікавлені поширювати розслідування, тому ми створили власне онлайн-медіа.

«Четверта влада» викриває корупцію, аналізує доброчесність посадовців та вивчає, як вони витрачають кошти платників податків. Також досліджує порушення прав людини.

Серед результатів роботи «Четвертої влади» – звільнення недобросовісних посадовців, відкриті кримінальні провадження, зупинення дерибану комунального майна та відновлені порушені права людей. Про ці результати можна детально почитати у звітах редакції, які ми оприлюднюємо щороку. 

– Усі теми, які ми досліджуємо, намагаємось доводити до логічного завершення, – каже керівниця проєктів «Четвертої влади» Антоніна Торбіч. – Ось нещодавно ми перемогли у Європейському суді з прав людини. Справа тягнулася 10 років і стосувалася посадовців та того, що вони намагалися приховати публічну інформацію.

Більше інформації про те, як працює «Четверта влада», дивіться у відеосюжеті на початку цього матеріалу.

А ось кілька фото з редакції із залаштунків зйомок сюжету:

Головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч з «мечем джедая» :)
Засновники «Четвертої влади» Антоніна та Володимир Торбічі
Працювати над створенням сюжету допомагала журналістка «Четвертої влади» Ольга Підгородецька. Фото зроблене ширококутовим об'єктивом
Відеограф Владислав Мартинчук знімає не лише ролик, а й те як Ольга Підгородецька допомагає Антоніні Торбіч підготуватися до зйомки
Ольга Підгородецька – не лише вправна журналістка, а й має добрі навички візажистки

This is a version of a video story “The work of investigative online-media «Fourth Estate»" with English subtitles:


Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське медіа – підтримайте «Четверту владу»

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграміютубі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері та на нашу імейл розсилку. Вдячні за ваші коментарі та поширення матеріалу.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте