Розслідування «Четвертої влади» про зловживання в лікарні – у фіналі конкурсу «Честь професії 2022» 

Антоніна Торбіч, Анна Хіночик, Влад Мартинчук
Джерело
«Четверта влада», Володимир Торбіч

Розслідування «Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції» відібрали у список фіналістів на отримання спецпризу «Найкраще розслідування у локальному медіа» Національного журналістського конкурсу «Честь професії 2022».

Це розслідування для проєкту «Створюй із Суспільним. Розслідування» підготували журналістка Анна Хіночик, продюсерка Антоніна Торбіч та відеограф Влад Мартинчук.

У розслідуванні показано, як порушують права пацієнтів у Центральній міській лікарні Рівного.

Історія героя матеріалу, рівнянина Станіслава Домащука, про те, як у Центральній міській лікарні Рівного з пацієнтів беруть гроші за безоплатні послуги. Зокрема, родина Станіслава заплатила за знеболення, розхідні матеріали для операції та ліки.

Позиція лікарні: грошей від Національної служби здоров’я їм бракує, тому змушені просити пацієнтів купляти необхідне. От тільки докуповувати скеровують до конкретного, не випадкового, підприємця.

Брат цього підприємця працює в лікарні травматологом, а мати – медсестрою у травматологічному відділенні. Головний лікар Євген Кучерук вдає, що нічого не знає про зв’язок бізнесмена з працівниками лікарні.

Більше про цю історію – у розслідуванні «Чорна скринька: чому пацієнти у Рівному платять за операції».

Авторка Анна Хіночик каже, що розслідування показує цинічну схему лікарняного здирництва, в якому задіяні не лише лікарі, а й їхні родичі.

– І це не одиничний випадок. Про змову лікарів і приватних підприємців у нас було ще два розслідування у 2021 та 2022 роках, – додає Анна.

Анна каже, що конкурси на кшталт «Честі професії» – це «визнання фаховості і підтвердження важливості» її роботи й «дуже хороша підзарядка для подальшої якісної праці».

– Коли пишеш матеріал за матеріалом, можна загубитися у процесі, у втомі, у кількості запитів, у пошуку суперечностей і брехні. Так багато всього, що забуваєш зупинитися, роздивитися та оцінити свої зусилля. А коли мою роботу оцінило авторитетне журі – це чудова нагорода.

Раніше журналісти «Четвертої влади» вже отримували відзнаки у Національному журналістському конкурсі «Честь професії».

Розслідування Ганни Калаур і Вікторії Журавель про те як більшість рівненських ЗМІ продаються або готові продаватися, отримало спеціальну відзнаку на конкурсі «Честь професії-2020», як найкраще розслідування 2019-го року у локальному медіа.

Ганна Калаур також перемогла у конкурсі «Честь Професії 2018» у номінації «Надія журналістики». За телевізійне розслідування про сексуальні домагання професора Рівненського державного гуманітарного університету «І словом, і тілом».

Дмитро Бондар став переможцем конкурсу «Честь Професії 2017» у номінації «Надія журналістики» за телевізійне розслідування «Бурштинові діти».

Також два розслідування журналістів Володимира Торбіча та Тетяни Закордонець увійшли до п’ятірки фіналістів у номінації «Краще журналістське розслідування» в конкурсі «Честь професії 2011». Це телевізійні розслідування «Сила прокурорських погонів», про уникнення прокурором відповідальності за скоєне смертельне ДТП та «Паспортні присоски», про схему державного шахрайства під час виготовлення закордонного паспорта.

Крім того, наші матеріали відзначали і в інших конкурсах, повний перелік яких можна знайти за посиланням.

«Четверта влада» також вітає колег з Рівного Інну Білецьку, Дмитра Бондаря, Аллу Садовник, Олександра Стратонова, які працюють/працювали у відділі розслідувань «Суспільного».

Їхні фільми-розслідування потрапили до п'ятірок фіналістів у номінаціях «Найкраща аналітика» («Торговці мріями: як працює сурогатне материнство в Україні») та «Найкраще розслідування» («Поки Бог не бачить»: вбивства, трудова експлуатація та знущання).

Вітаємо також і колег з дружнього нам центру журналістських розслідувань «Сила правди» з Волині, які теж у фіналі на отримання спецпризу «Найкраще розслідування у локальному медіа».

Дивіться також: Розслідування про побори в міській лікарні Рівного відзначили у Національному конкурсі професійної журналістики


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте