Прокляла журналіста і помолилася: як обвинувачена в хабарництві податківиця відреагувала на статтю про себе

«Ні, я вище цього бруду, я не буду йти на «поводку» корумпованого суспільства, я не буду мислити однобоко та грати в «одні ворота», я не дозволю бачити «одну сторону медалі», я повстану із пекла», – з листа підсудної експодатковиці
Джерело
Фейсбук-сторінка Руслани Мички

У розслідуванні «Четвертої влади» про те, як податківці брали хабарі у підприємців-порушників, ми розповіли про одну із корупційних схем на основі історії працівниці податкової, яку спіймали із п'ятистами доларів і вже три роки судять з обвинуваченням у вимаганні хабаря. Через кілька днів після публікації податковиця написала головному редактору лист-прокляття.

Сказала, що майже 30 років чесно працювала в податковій, назвалася простою сільською дівчиною, обізвала редактора, побажала сліз йому і його дітям та, сподіваючись на божу кару, процитувала біблійний псалом...

З фейсбук-акаунту, який ми верифікували як той, що належить ексзаступниці начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області Руслані Мичці, у приватні повідомлення головному редактору «Четвертої влади» надійшов лист.

Оскільки під час підготовки попереднього матеріалу експодатковиця не була настільки багатослівною і не захотіла детально розповісти свою версію подій, вважаємо, що цей лист – її позиція. Хоча конкретики у цій справі там практично не має. Також цей допис певним чином характеризує підсудну.

Оскільки пані Мичка так і не зголосилася протягом тижня до розмови, з відповідями на конкретні питання у її справі – подаємо зміст листа повністю (виправили лише граматичні помилки і розділили абзаци). Також подаємо повну відповідь головного редактора на цей лист.

Момент затримання Руслани Мички із 500 доларів у сумці, які, як стверджує свідок у справі, він дав їй за лояльне ставлення до торгівлі підакцизним товаром без ліцензії, зафіксували журналісти «Суспільного Рівне» 8 травня 2019 року.

«Спочатку думала приїхати і глянути вам в очі, але ні – я у них уже глянула. Нічого людяного там не побачила. Ви прихильник цифровізації, тому пишу онлайн…

Я – Руслана Мичка. Я жінка, мати, дочка та дружина. Я та, якій ви своєю «жовтою пресою» зруйнували життя!!! Я та, яка більше 28 років працювала в податковій, пройшовши з випробного терміну до посад керівника. Та, яка заробила своє чесне ім’я роками. Я та, якій плюють в спину, а я йду попереду. Та, яку розтоптали, покалічили, плюнули, принизили, вирвали серце та душу – не ворожі кулі окупанта, а ваша «бульварна преса» та корумпована влада.

Я та, яка не буде мститися ідіотам, витрачаючи свій ресурс – залишу це Богу. Та, яка не схожа на вас! Та, яка дорожить свої життям та мовчить, не маючи захисту від держави.

Та, яка поховавши батька та вийшовши на роботу, ще не оговтавшись, запитує себе, починаючи з 2019 року – за що? І щодня даючи собі відповідь, відповідаю: за віддану та сумлінну працю державі майже 30 років, за чуйне і щире серце та відкриту душу, за свою правильність і за відкритість, за свою СПРАВЕДЛИВІСТЬ.

Та, яка задаючи собі запитання: «невже я проста сільська дівчина, яку зробили злочинницею, не дочекавшись кінця судового процесу – стала найзліснішим «хабарником» про яку навіть мураха знає»?

Ні, я вище цього бруду, я не буду йти на «поводку» корумпованого суспільства, я не буду мислити однобоко та грати в «одні ворота», я не дозволю бачити «одну сторону медалі», я повстану із пекла.

А чи очиститесь ви, чи очистяться ваші діти та ваша сім’я!? Чи не впадете низько, сильно вдаряючись? Чи спокійно спатимете, радіючи сльозам та горю беззахисної жінки, яка пішла проти системи одна (не маючи ресурсу та підтримки)?

Я та, яка вам хоче сьогодні побажати: нехай та радість людей, яких ви зробили щасливими, пишучи про них і ламаючи їхні долі й долі їхніх сімей, вертається вам СТОРИЦЕЮ! Нехай ті сльози щастя ллються щодня з ваших очей та очей ваших дітей. А робота приносить таке матеріальне задоволення, як мої достатки!

Бажаю вам, з ями, в яку ви впадете, піднятися і очиститися від корумпованого бруду! Слава Україні!

1 Боже слави моєї, не будь мовчазливий,

1. Бо мої вороги порозкривали на мене уста нечестиві та пельки лукаві, язиком неправдивим говорять зо мною!

2. І вони оточили мене словами ненависти, і без причини на мене воюють,

3. Обмовляють мене за любов мою, а я молюся за них,

4. Вони віддають мені злом за добро, і ненавистю за любов мою!

5. Постав же над ним нечестивого, і по правиці його сатана нехай стане!

6. Поможи мені, Господи, Боже мій, за Своїм милосердям спаси Ти мене! Хай зодягнуться ганьбою ті, хто мене обмовляє, і хай вони сором свій вдягнуть, як шату!

...Псалом 108.

Момент вилучення в Руслани Мички мічених купюр. Фото Державного бюро розслідувань

Відповідь, яку надіслав Руслані Мичці головний редактор «Четвертої влади» Володимир Торбіч:

«Пані Руслано, доброго часу доби.

На жаль, ні в цьому зверненні-проклятті, ні тоді, коли журналістка зверталася до вас, щоб ви розповіли свій варіант що відбулося, і як 500 мічених доларів опинилися у вас, ви не захотіли детально про це розповісти.

Якщо ви після цього себе називаєте чесною людиною і, судячи з того, що цитуєте псалом, ще й богобоязною, то мабуть у нас з вами різне уявлення про чесність і професійну честь. Тому буду вдячний, якщо ви залишите цей словесний пафос наївнішим людям і дасте відповіді на конкретні питання:

1. Яким чином мічені долари опинилися у вашому портфелі?

2. Яка роль інших керівників та працівників фіскальної служби у цій історії? Назвіть хоча б їхні посади, якщо не імена.

3. Чи відомо вам за 28 років служби в податковій про корупцію в цій структурі і прізвища корупціонерів (не за рішенням суду, а за фактами корупції і хабарництва серед ваших колег)?

4. Чи брали ви, за 28 років служби, участь у протизаконних діях під час роботи в органах податкової?

Також, без проблем, можете приїхати подивитися мені в очі і розповісти всі деталі як так трапилося, що чесна заступниця начальника управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів Головного управління Державної фіскальної служби, з таким досвідом роботи в податкових органах, втрапила у корупційну історію.

Цікаво буде послухати і побачити наскільки ви щира. Закінчувати молитвою не буду. Не люблю лицемірства».


Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Підтримайте ЗСУ

Якщо підтримали ЗСУ і маєте змогу підтримати незалежне рівненське ЗМІ – підтримайте «Четверту владу»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте