Пийте вдома: рівненські патрульні штрафують заклади, які порушують карантин

Впродовж минулої доби на Рівненщині поліцейські склали дев’ять протоколів щодо порушення карантину. Фото патрульної поліції Рівненської області
Джерело
Патрульна поліція Рівненської області

Сьогодні станом на 11 ранку поліцейські склали два протоколи, що стосуються порушень правил карантину у Рівному. А це від 17 тисяч штрафу.

Зокрема, на вулиці Богоявленській працювала мобільна кав’ярня.

Мобільна кав’ярня, попри заборону, працювала. Фото патрульної поліції Рівненської області.

На 22-річну власницю кав’ярні патрульні склали протокол за статтею 44-3 Кодексу про адміністративні правопорушення, а саме порушення правил щодо карантину людей.

Адвокат Роман Заматов, до якого ми звернулися з проханням прокоментувати ситуацію, сказав, що такі дії поліції правомірні, адже кав’ярня працювала під час карантину, постановою Кабміну заборонено працювати таким закладам.

Йде мова про зміни до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусу.

– Кав’ярню зачинили для того, щоб вона не порушувала закон на час карантину. Вона не є виключенням. Навіть ті заклади, які можуть працювати мають мати відповідний захист: маски, рукавички, можливо, навіть комбінезони, – говорить адвокат.

Роман Заматов каже, що подібні порушення правил карантину тягнуть за собою накладання штрафу від 17 до 34 тисяч гривень. Точну суму вже вирішить суд.

Рівненські патрульні нагадують про штрафи, які несе за собою порушення правил карантину:

  • За порушення правил і норм карантину буде встановлений штраф на громадян – від 17 до 34 тисяч гривень, а на посадових осіб — від 34 до 170 тисяч гривень.
  • Якщо такі дії призвели або могли призвести до поширення хвороби – арешт на 6 місяців або обмеження чи позбавлення волі на 3 роки.
  • Якщо порушення правил обсервації спричинило смерть або інші тяжкі наслідки – порушнику передбачено від 5 до 8 років ув’язнення.
На карантині кафе-барам працювати заборонили. Штраф власникам від 17-ти до 34-х тисяч

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте