Реакція рівненської поліції на репортаж з бурштинового клондайку

Волинські журналісти розслідувачі зняли коптером як на рівненському та волинському Поліссі досі миють бурштин
Джерело
sylapravdy.com

Головне управління Нацполіції Рівненської області запевняє, що вживає можливих заходів для попередження, виявлення та припинення незаконного видобутку бурштину, – пише «Сила правди».

Таким чином рівненська поліція відреагувала на звернення Центру журналістських розслідувань «Сила правди». Лист-відповідь датований 6-м липня 2020-го року.

У червні «Сила правди» звернулася до Національної поліції та Офісу Генерального прокурора України щодо незадовільної роботи правоохоронців у протидії нелегальному видобутку бурштину на клондайках Зарічненського району на Рівненщині.

Детальніше про ці клондайки дивіться тут: Бурштиновий промисел на паузі: репортаж із поліського клондайку на карантині

Прокуратура скерувала звернення до поліції, з поліції у Києві відповідь на звернення доручили надавати Головному управлінню Нацполіції у Рівненській області.

Рівненські поліцейські пишуть, що ситуація знаходиться у них «на постійному контролі».

Керівництво рівненської поліції стверджує, що вживає всіх заходів «щодо забезпечення охорони родовищ бурштину-сирцю, попередження його незаконного видобутку, зберігання, переробки та реалізації, посилення контролю за охороною родовищ по промисловому видобутку бурштину-сирцю, виявлення осіб, які займаються незаконним його видобутком, скупкою та перепродажем дорогоцінного каменю, а також виготовленням та реалізацією виробів з бурштину на території області…»

«Заходи, спрямовані на активізацію роботи підлеглих працівників, пов’язаних з незаконним видобуванням бурштину сирцю знаходяться на постійному контролі керівництва Головного управління», – йдеться у листі від правоохоронців.

Навесні «Сила правди» опублікувала репортаж із одного з найбільших місць нелегального видобутку бурштину на Рівненщині та Волині. Як виявилось, на час карантину «чорні» копачі дещо зменшили темпи своєї робити. Пов’язано це було із тимчасовим закриттям кордонів, спричиненими цим складнощами у реалізації дорогоцінного каміння та зниженням ціни на нього.

Про бурштиновий клондайк у селі Кухітська Воля став та основні правила, за якими працює незаконний бізнес, розповів місцевий житель. Він наголосив, що бурштин у цій місцевості миють незалежно від пори доби чи року і проблем із місцевою поліцією у копачів не виникає.

Його слова підтверджує і той факт, що на час вимушеної перерви «у роботі» копачі залишили своє обладнання просто на клондайках. І за весь час його, як мінімум, навіть не конфіскували працівники поліції.

Дивіться також: Поліські клондайки: 35 фото

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте