Як виграють тендери фірми, пов’язані з депутатом Рівненської облради Петром Дубасом: аналітика

Джерело
Фото з nashigroshi.org

Керівник «Рівнегазу» Петро Дубас обурився, що «Наші Гроші» постійно згадують його прізвище у зв’язку з фірмами, які розігрують між собою тендери на сотні мільйонів.

Упродовж багатьох років будівельні тендери у Рівненській області із завидною регулярністю виграють фірми, так чи інакше пов’язані з керівником «Рівнеоблгазу», депутатом облради Петром Дубасом.

Зокрема «Наші Гроші» неодноразово згадували фірму «Опорядрембуд», засновану його дружиною Тамарою Дубас.

Після останньої публікації до нас надійшов лист від Петра Дубаса з вимогою вибачень і спростувань. Мовляв, його дружина більше не має жодного стосунку до цієї фірми, а згадка про нього самого – це, цитуємо, «пряме намагання дискримінувати мій імідж, як керівника, в Україні». Ми взяли свіжий витяг на фірму – власники насьогодні справді змінилися, і ми просимо вибачення за те, що не помітили цього вчасно.

І справді, є підстави припускати, що вихід пані Дубас із числа засновників «Опорядрембуду» викликаний саме іміджевими причинами.

Петро та Тамара Дубаси. Фото з ogo.ua

На такий висновок підштовхнуло інтерв’ю Петра Дубаса, у якому він так пояснив ситуацію:

«Так, вона трохи займалася бізнесом. А згадувати її прізвище часто у пресі почали після того як міський голова Володимир Хомко, йдучи на вибори до Верховної Ради, назвав моє прізвище як свого наступника на керівництво містом.

Щодо дружини, то нині вона непричетна до “Опорядрембуду”. Вийшла у квітні цього року із числа засновників через великий галас з цього приводу. Нині працює інженером на будівельному підприємстві.

Називати його не хочу, щоб увагу не привертати. Але це не “Опорядрембуд”», – розповів Дубас у липні виданню «Рівне Вечірнє».

Однак з цього пояснення впадає у вічі такий нюанс. Хомко балотувався до парламенту ще восени 2012 року, і саме тоді він назвав Дубаса своїм наступником. Але пані Дубас вийшла з бізнесу лише через півроку «великого галасу».

Та й згадувати про неї «Наші Гроші» почали задовго до виборів. Тому немає сенсу прив’язувати наші повідомлення про тендери «Опорядрембуду» до виборів. Це по-перше.

А по-друге, мусимо зазначити, що коли ми пишемо про ту чи іншу компанію, там точно не йдеться про чийсь імідж. Там йдеться про непрозорі процедури у сфері державних закупівель.

В цьому питанні у нас склалося враження, що офіційна присутність пані Дубас у складі засновників тієї чи іншої фірми з точки зору тендерів не має принципового значення. Зрештою, вона ж зараз працює інженером в іншій фірмі. Однак ми не будемо гадати, де саме лежить її трудова книжка. Нагадаємо, хто і як виграє будівельні тендери на Рівненщині.

З 2010 року в області було проведено тендери на будівництво та ремонти різних адмінбудівель та об’єктів соціальної сфери (школи, садки, лікарні, прокладання інженерних мереж, тощо) на загальну суму 750,75 мільйона гривень.

З цієї суми більше половини – а саме 429,46 мільйона гривень – припало на чотири фірми: ТОВ «Опорядрембуд», ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж» («РАСМ»), ТОВ «Теплопроектмонтаж» і МПП «Трансформатор». Розібратись із ними без згадки прізвища Дубаса – дуже складно.

Ближнє коло Дубасів станом на 2012 рік.

ТОВ «Опорядрембуд»

Останні дані про «Опорядрембуд»

Одним з перших засновників цієї компанії була Тамара Дубас. Разом з нею у 2006 р. фірму створювали Роман Мельник і Любов Ясельська.

Пізніше Мельник обзавівся ще одним партнером: у 2011р. він заснував ТОВ «Мисливське господарство «Любомирське» спільно з колегою Дубаса по Рівненській облраді та керівником Дубненського управління «Рівнегазу» Миколою Поліщуком. До слова, саме у Дубенському районі Дубас має дачу.

Також з історії «Рівнегазу» відомо, що за радянських часів головним інженером тут був Роман Ясельський.

Загалом з 2008 р. «Опорядрембуд» виграв тендерів 160,25 млн грн.

ТОВ «Рівнеагроспецмонтаж» («РАСМ»)

Останні дані про «РАСМ»

Раніше ця фірма існувала у вигляді акціонерного товариства, однак у 2009 р. її переоформили в ТОВ і власниками стали:

– вищезгаданий Роман Мельник;

– Петро Торгун, заступник Дубаса по «Рівнегазу», а також його партнер по ТОВ «Мисливське господарство «Корецьке». До складу співзасновників мисливської компанії увійшов і Федір Меленчук, директор з фінансових питань і перший заступник Дубаса по «Рівнегазу».

– Оксана Ляльчук, за останніми даними SMIDA вона входить до складу правління вищезгаданого «Рівнеоблгазу», а також обіймає там посаду головного бухгалтера;

– Валентин Олександрович і Віра Василівна Лопачуки.

За останні п’ять років ця фірма виграла тендерів на 220,95 млн грн.

ТОВ «Теплопроектмонтаж»

Останні дані про «ТПМ»

Цю фірму заснувала у 2002 р. низка фізосіб. Навесні 2009 р. до складу співвласників приєдналася вищезгадана Любов Ясельська. Компанія почала вигравати тендери, судячи з даних «ВДЗ», у березні 2011 р., отримавши підряди на 45,39 млн грн.

МПП «Трансформатор»

Останні дані про «Трансформатор»

Упродовж багатьох років власником і директором фірми був Віталій Климчук. Навесні 2011 р. фірму переоформили на головного інженера Здолбунівського управління «Рівнегазу» Олександра Климчука, а також Сергія Віталійовича Климчука та Ларису Володимирівну Климчук.

Маючи 150 грн. статутного капіталу, «Трансформатор» за останні п’ять років виграв тендерів на 23,12 млн грн.

Загалом ми нарахували 13 тендерів загальною вартістю 83,07 млн грн., у яких ці фірми брали участь разом. При чому вони або від початку були єдиними конкурентами одне одному, або лишалися такими після відхилення пропозицій інших фірм, подекуди суттєво дешевших.

Також ми додали до схеми тендери, в яких брало участь ТОВ «Реноме-Євробуд» екс-губернатора Рівненської області (2006-2010) та колишнього нардепа Віктора Матчука. Ця фірма була єдиним конкурентом «Опорядрембуду» і «РАСМу» на чотирьох тендерах на 57,19 млн грн.

Тендери після 2010 р, млн грн.

Отже цей «розклад» датується 2012 роком. За час, що минув, у складі співвласників «Опорядрембуду» та «РАСМу» сталися зміни.

Тамара Дубас і Любов Ясельська вийшли з числа засновників «Опорядрембуду». Натомість новими власницями фірми стали Ірина Максимчук і … Оксана Ляльчук, яка упродовж чотирьох років була співзасновницею «РАСМу».

З самого «РАСМу» зник Петро Торгун, однак власниками фірми і досі є Роман Мельник, який разом з колегою Дубаса заснував мисливську фірму «Любомирське», а також Валентин та Віра Лопачуки, які впродовж кількох років були зареєстровані по сусідству з подружжям Дубасів.

Також відзначимо, що «РАСМ» і «Опорядрембуд» і досі сидять в одному приміщенні по вул. Будівельників, 7 у Рівному. А з детального витягу на ці дві компанії виявилося, що вони крім офісу ще й телефон мають один на двох.

Далеко за прикладом тендерного симбіозу ходити не довелося. Вже після зміни засновників «РАСМ» отримав підряд від Управління Пенсійного фонду України в м. Рівне на реконструкцію недобудованого офісу вартістю 13,82 млн грн. А єдиним допущеним до участі у тендері конкурентом  був… «Опорядрембуд».

Як бачимо, незалежно від того, як перетасовувати засновників, схема участі в тендерах не змінюється, а просто доповнюється новими бульбашками з новими мільйонами.

Довідково: за останніми даними SMIDA, станом на початок 2013 року акціонерами ПАТ «Рівнегаз» були кіпрський офшор «Матерон лімітед», а також українські ПАТ «Газтек» Дмитра Фірташа, ПАТ «Агропромкомплект» та «Нафтогаз України».

Леся Іванова, Юрій Ніколов, «Наші Гроші»

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте