Як харчують у міській дитячій лікарні за 2 гривні (фоторепортаж)

Сніданок
Джерело
Фото порталу «Четверта влада»

У Рівненській міській дитячій лікарні у інфекційному відділенні №1, де лежать діти до трьох років, харчування передбачене лише дітям від 1 до 3 років. Довелося тиждень там полежати із сином.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Потреба в лінолеумі, умивальниках та кришці унітаза: побут Рівненської міської дитячої лікарні (фоторепортаж)

Що написано на стінах та дверях в інфекційному відділенні дитячої лікарні

Невідомо чому дискримінують саме дітей до року (звісно, що через економію коштів), вочевидь припускається, що ці діти виключно на грудному годуванні (хоча виключно грудне харчування практикується максимум до піврічного віку).

В аркуші паперу, що висить в палаті, зазначено: «особи, що доглядають за дітьми, харчування не отримують», а також: «діти у віці до року отримують індивідуальне харчування за кошти батьків».

Хоча поруч із приймальним відділенням лікарні висить старий (можливо ще радянських часів) плакат, на якому стверджується, що годуючі матері теж отримують харчування.

Оскільки я лежав із сином, якому ще немає три роки, то харчування на нього виділялося і він навіть їв цю їжу. Однак і я перепробував усі страви. Частково, щоб знати чим годують мою дитину, а частково, щоб власноруч (чи на власний язик) переконатись у тому, про що пишу далі.

Загальний висновок – від такого харчування з голоду не помреш, однак у ньому навряд чи є хоч якийсь баланс мінералів та вітамінів. Таке харчування було б дуже корисне тим, хто хоче швидко схуднути.

Після того, коли я довідався, за які кошти готують сніданок-обід-вечерю, то моє ставлення до меню змінилося. Я більше оцінив старання тих, хто готує ці харчі. Але про все по черзі.

Сніданок пропонують близько 9-ї ранку. Він завжди складається з трьох частин. Перша частина – шматок білого хліба. Друга – ймовірно – компот. Точніше це вода з кольором компоту. Я назвав його компот «дві сухі сливки на відро». Це забарвлена вода без цукру, тому якщо закрити очі і випити, то за смаком можна сказати, що це тепла вода з якимось незрозумілим присмаком.

Третя частина сніданку протягом тижня змінюється. Я застав такі варіанти:

1) манка (без цукру);

2) дві ложки білого кольору вермішелі і дві ложки вареного буряка (без солі);

3) три ложки пшеничної каші (січки або цільнозернистої) і дві ложки вареного буряка (без солі).

Перед обідом пропонують «полуднік», очевидно тому, що за якимись правилами дітям передбачено чотириразове харчування і його так намагаються дотриматись. Протягом тижня він незмінно складався із білого шматка хліба і води зафарбованої в колір компоту (детальніше ця вода описана в меню сніданку).

Ось полуднік:

Обід – найситніша частина загалом пісного лікарняного харчування. Він складається з чотирьох частин.

Незмінна скибка білого хліба. На «пєрвоє» – червоний борщ (звісно, що без м’яса та ще й без солі). Взагалі склалося враження, що солі і цукру в стравах взагалі не було (це при тому, що я люблю слабосолені страви). Як варіант – замість червоного борщу (з відвареним до рожевого буряком) були ще супи (з картоплею та пшеничною кашею).

На друге все та ж пшенична каша або вермішель із буряком, або з двома ложками перекрученого через м’ясорубку омлету (це єдина страва, в якій відчувається хоч щіпка солі). Компот в обід і справді більш менш схожий за смаком на компот із сухофруктів, тільки все одно дуже вже водянистий.

Варіанти обідів:

Вечеря, яка в лікарні протягом тижня чомусь оголошувалась в різний час: і о 18.00, і о 17.00, і о 16.30 – це той самий сніданок. На неї дають абсолютно ті ж страви, що й на сніданок, лише чергують зі сніданком.

Так якщо на сніданок була манка, то на вечерю каша (вермішель) з буряком. Якщо ж на сніданок каша, то на вечерю манка. Хоча одного разу на вечерю дали молочну пшеничну кашу:

Як розповіла журналістам інтернет-порталу 4vlada.com заступник начальника Рівненського міського управління охорони здоров’я Вікторія Покоєвчук, у 2010 році з міського бюджету на харчування дитини в міській дитячій лікарні було виділено 1 гривню 89 копійок (один ліжко-день).

З урахуванням додатково залучених коштів (вочевидь, добровільно-примусових внесків – ред.) на один ліжко-день (все ті ж сніданок-полуднік-обід-вечеря) виділено 2 гривні 3 копійки.

Для порівняння, в 2010 році для харчування дорослих в міській лікарні виділено 1,86 гривні (з урахуванням залучених коштів – 2,11 гривні в день).

У цьому ж, 2011 році, за перший квартал для харчування дітей в дитячій міській лікарні з міського бюджету рівненські депутати виділили 2 гривні 11 копійок (з урахуванням залучених коштів – 2,20). Для центральної міської лікарні – 2,26 на один ліжко день (з урахуванням залучених коштів – 2,42).

Усвідомивши, що 2,20 на день, це виходить 1 гривню за обід, по 55 копійок сніданок і вечеря і 10 копійок «полуднік» – я оцінив мужність лікарняних кухарів. Я навіть вдома за такий кошт не зможу приготувати.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте