Як син Януковича на джипі рівненським Поліссям їздив
Відомий літературний герой Остап Бендер понад вісімдесят років тому збирався «ударіть автопробєгом по бєздорожью і разгільдяйству». Син Віктора Януковича, який днями взяв участь в автопробігу по північних районах нашої області, мав змогу впевнитися — з часів Остапа Бендера у нас нічого не змінилося. Усе на місці — і «бєздорожьє», і »разгільдяйство».
Про це пише Влад Ісаєв для rivnepost.rv.ua
Близько двохсот позашляховиків і квадроциклів за тиждень промчали поліськими селами трьох областей, спалюючи щодня 15 тонн пального. Повз непрохідні в тих місцях болота та заповідники. Називався цей автопробіг міжнародними змаганнями «Ukraine Trophy 2011».
Для його учасників шукали місця, які б максимально ускладнювали перегони.
Найкращу таку природну трасу з численними перешкодами знайшли у трьох північних районах Рівненщини — на так званих дорогах місцевого значення від села Кам’яне Рокитнівського району до села Кухче на Зарічненщині.
Цей шлях власники повноприводних авто долали дві доби та називали цілковитим бездоріжжям.
Поліщуки дивувалися — такі перешкоди вони долають щодня, і зовсім не на джипах та квадроциклах.
Втім, до забаганок приїжджих ставилися поблажливо. Оглядали автомобілі та брали автографи, щоправда, найбільше — у сина Президента України Віктора Януковича, який, до речі, брав участь у перегонах на модифікованому автомобілі під назвою «Росомаха», в якому ніщо не нагадує базову модель ЛуАЗ-969 (в народі — «Волинянка»).
Андрій Цаплієнко, учасник автопробігу (з інтерв’ю «Телекритиці»):
— Ми проїхали цією трасою, коли прокладали її, й оглянули заповідники. Ми заїжджали в заповідники не досить глибоко. І я на власні очі бачив, яким варварським методом ведеться там вирубка лісів.
Перегони нині у центрі уваги, в тому числі й екологів. Вони справедливо побоюються, що гонка пройде через заповідники, хоча заявлено, що вона пройде краями таких територій.
Але протистояння організаторів гонки й екологів (та певних політичних сил) набуло такого некоректного характеру, що я починаю підозрювати найгірше: дехто просто не бажає, щоб телебачення зафіксувало вирубки, які ми бачили.
...Полісся вкрай занедбане. Це відокремлений шматок України — можливо, болотами, можливо, браком уваги. Люди там живуть дуже бідно і дуже відокремлено. І хочеться, щоби про ці регіони згадало телебачення — які люди там живуть і як вони розмовляють, про що думають.
Коли ми потрапили до села Глинного, я дізнався, що в цьому селі мешкає 425 матерів-героїнь на 2300, здається, жителів. Це жінки, які мають не по 5 дітей, а по 12 і навіть по 15: просто якийсь демографічний вибух на тлі скорочення населення України.
Незважаючи на бідність і складнощі, люди живуть, народжують дітей і виховують їх. І це не занедбані, а дуже розумні й виховані діти. І для них ці перегони — це теж якесь свято.
...Ця територія Полісся настільки багата бездоріжжям, що там, у принципі, можна проводити перегони світового рівня такого класу.
Юрій Карповець, голова Глиннівської сільської ради:
— Учасники змагань приїхали в Глинне в понеділок. Розбили наметове містечко в селі неподалік річки. Селяни поставились до такої делегації з особливою цікавістю, оскільки у нас не часто можна побачити позашляховики та квадроцикли. Навіть з сусідніх сіл прибігали діти подивитись на техніку.
Не знаю, чи була якась охорона, оскільки всі були в цивільному, а от міліції було достатньо. Хоча, як на мене, це було зайвим. Жодних ексцесів не виникало. Зрештою, й побоювання, що автопробіг пройде через територію заповідника, не справдились.
Їхній маршрут через заповідні місця не пролягав. З сином Президента я особисто не знайомився, та й він такого бажання не виявив. Наступного дня зранку учасники змагань згорнули містечко і поїхали далі за маршрутом.
Василь Бачук, директор Рівненського природного заповідника:
— Ще до початку автоперегонів у нас був затверджений план маршруту, яким мали проїхати учасники змагань. Шлях пролягав за два кілометри від території заповідника, тому жодної шкоди природі не завдав.
Хоча про всяк випадок ми виставили 12 своїх працівників на дорогах, що ведуть до заповідника. Звичайно, якби хтось намагався проїхати через заповідник, ми зробили б все, аби не пустити. Втім, кортеж з півтори сотні машин втримати було б дуже важко.
Про зрубані дерева, які нібито побачив на території заповіднику учасник змагань Андрій Цаплієнко, мені нічого не відомо. Але я впевнений, що він щось наплутав.
По-перше, жодна машина з цього кортежу в заповідник не заїжджала. Проїхали вони від території заповідника на такий відстані, що побачити, що робиться в самому заповіднику, просто неможливо.
Зрештою, я як директор можу запевнити, що заповідник у дуже хорошому стані і зрізаних дерев у ньому немає. Можливо, пан Цаплієнко побачив їх на території якогось лісового господарства.
Надія Федюшко, голова Зарічненської районної державної адміністрації:
— Все, що залежало від керівництва району, ми зробили. Наш район завжди славився своєю гостинністю. Жодних робочих питань під час зустрічі з сином Президента ми не вирішували.
Зустріли хлібом та сіллю, провели кілька показових виступів аматорських колективів. Місцеві мешканці брали автографи у сина Президента. Потім місцевих дітей він покатав на своєму автомобілі. Сподіваюся, всім сподобалось.
Руслан Брень, начальник Зарічненського районного відділу міліції:
— Окрім працівників нашого районного відділу міліції, до охорони громадського порядку були залучені і працівники спецпідрозділу «Беркут», працівники ВДСО, «Грифон». Усіх разом приблизно до півсотні осіб. Була в них і своя охорона, з якою ми співпрацювали.
Крім того, супроводжували учасників змагань і працівники прикордонної служби, оскільки маршрут пролягав під самим кордоном. У нас спочатку була оперативна інформація про можливі провокації, втім, вона не підтвердилась. Все пройшло досить спокійно і мирно.
Місцеві мешканці із захопленням зустріли учасників змагань. Діти фотографувались на квадроциклах. Особисто мені сподобалися ці змагання. Сам із задоволенням взяв би у них участь, але не маю такого джипа. Є службовий «УАЗ-Патріот», але було б неправильно його «вбити» на цьому бездоріжжі.
Юрій Проник, начальник служби автомобільних доріг Рівненської області:
— Ділянку траси у 22 кілометри, якою проїжджали учасники змагань «Україна Трофі», що веде на Старе Село у Рокитнівському районі, цього року ми закінчили. Нині вона в ідеальному стані.
Капітальний ремонт обійшовся у 30 мільйонів гривень. Щодо стану сільських та комунальних доріг, то це питання не до нас, а до тих, хто ці дороги обслуговує.
Прес-служба УНП у понеділок оприлюднила інформацію з такими подробицями:
«За словами активістів УНП з Рокитнівського району, прибувши о 19-й годині в село Глинне, вони були вражені неабияким розмахом організації гонок. Зокрема, спеціально для учасників авторалі в Глинне привезли біотуалети, душові кімнати та автономне обладнання для мийки автомобілів.
Щоб зустріти сина Януковича, до Глинного навіть прибув голова Рівненської облдержадміністрації Василь Берташ, а з районного будинку культури привезли цілий хор, який виступав на спеціально облаштованій для цього сцені. Усі ці заходи охороняли правоохоронці із спецпідрозділу «Беркут».
Як повідомило джерело з Зарічненської селищної ради, у вівторок кортеж із джипів та квадроциклів збирається ночувати в районному центрі на березі річки Стир.
І щоб відпочинок для «мажорів» запам’ятався надовго, селищному голові було наказано облаштувати на березі Стиру нову сцену для того, щоб о 20.00 годині на ній змогли виступити колективи з районного будинку культури, натомість у Зарічненському парку навіть на лавку не в змозі віднайти кошти.
Як було сказано, «усі повинні шуршати», щоб вечірня стоянка й відпочинок для «дорогих гостей» були організовані як цілий фестиваль.
Смажаться поросята, а з відбірної риби вариться запашна юшка.
Рівненська обласна організація УНП висловлює обурення з приводу того, що спортивні змагання швидше нагадують прогулянку мажорів під прикриттям місцевої влади та правоохоронців. Адже мандрівка на шаленій швидкості із супроводом міліції ралі аж ніяк не нагадує».
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти