Зачистка чиновників: скільки районних посадовців і хто саме втратить роботу на Рівненщині

Ідея не просто скоротити чиновників, а зробити держустанови більш ефективними. Як це втілять на практиці – побачимо
Джерело
Колаж «Четверта влада», на основі власних фото та фото Andrii Prepodobnyi

На Рівненщині 16 райдержадміністрацій. Скільки там має працювати людей, затверджували ще в 2005 році. Цьогоріч уряд скоротив 18,5 тисяч позицій у цих установах, зокрема, щоб не витрачати гроші марно і решті працівників підвищити зарплати. У Рівненській області скоротять 504 посади. Розповідаємо, де і які саме.

Скільки лишиться чиновників адміністрацій

Структура місцевих органів влади і кількість працівників в окремих підрозділах встановлені ще у 2005 році постановою Кабінету міністрів України.

31-го жовтня цього року міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет написав про скорочення на своїй сторінці у фейсбуці.

Він пояснив, що багато відділів в місцевих адміністраціях просто дублюють роботу інших органів, наприклад, адміністрацій об’єднаних територіальних громад, або застаріли, але отримують гроші з держбюджету.

Міністр Дмитро Дубілет: «Рішення про скорочення було непростим, але необхідним. Ми маємо суттєво підвищити ефективність роботи державних органів». Джерело dw.com

У листопаді цього року Кабмін видав постанову, яка визначає кількість працівників місцевих адміністрацій.

21 листопада голова Рівненської облдержадміністрації Віталій Коваль підписав відповідне розпорядження про кількість працівників у райдержадміністраціях області.

У Рівненській облдержадміністрації має бути максимум 566 працівників, з яких 104 в апараті ОДА. У всіх райдержадміністраціях Рівненської області максимум 1 тисяча 229 працівників, з яких 224 в апараті.

На адреси всіх місцевих адміністрацій Рівненщини ми надіслали інформаційний запит із запитаннями: які саме підрозділи закриють і скільки грошей на них витрачали у 2015-2019.

Не всі адміністрації дали вичерпні відповіді. Розповідаємо, що вдалося дізнатися.

Кого скорочують

У Гощанській, Дубровицькій, Володимирецькій та Корецькій адміністраціях скорочення має відбутися до 2-го лютого 2020 року. У Здолбунівській та Рокитнівській – до 9-го. У Костопільській – до 6 січня, у Млинівській – до кінця січня 2020 року.

Районна державна адміністрація Було працівників, одиниці Стане працівників, одиниці Скорочено, одиниці
Березнівська 119.75 87 32,75
Володимирецька 121,5 87 34,5
Гощанська 92,5 69 23,5
Демидівська 79,25 54 25,25
Дубенська 101,5 76 25,5
Дубровицька 117 83 34
Зарічненська 100,25 71 29,25
Здолбунівська 112,5 80 32,5
Корецька 93 66 27
Костопільська 115,5 80 35,5
Млинівська 103,5 66 37,5
Острозька 92,75 65 27,75
Радивилівська 96 63 33
Рівненська 125 92 33
Рокитнівська 114 84 30
Сарненська 149 106 43
Разом 1733 1229 504

У цій таблиці інформація, яку ми отримати у відповідь на запит до Рівненської обласної державної адміністрації.

У Березнівській адміністрації:

 • ліквідували відділ економічного розвитку і торгівлі (за 2015-2019 роки на нього витратили 1,38 мільйона гривень); 
 • відділ агропромислового розвитку перетворили на відділ економічного розвитку та природних ресурсів;
 • об’єднали відділ містобудування й архітектури та відділ з питань цивільного захисту населення, ЖКГ та інфраструктури в один;
 • скоротили працівників у відділі управління освіти, молоді та спорту.

У Володимирецькій адміністрації:

 • ліквідували відділ економічного та агропромислового розвитку – 9 штатних одиниць. За 2015-2019 роки на цей відділ витратили 2,64 мільйони гривень держфінансування.

У Гощанській адміністрації найменший штат і найменше втрат, але багато перетасувань. 

 • ліквідували управління економічного, агропромислового розвитку й цивільного захисту та відділ містобудування й архітектури – 9 штатних одиниць;
 • створили відділ регіонального розвитку й відділ містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства й цивільного захисту – 5 штатних одиниць. 
 • в один відділ об’єднують культуру, молодь, спорт і туризм – на все про все 2 штатні одиниці;
 • утворюють відділ освіти, 2 штатні одиниці.

Скільки коштів із державного бюджету витрачали на ліквідовані підрозділи, адміністрація не відповіла.

Демидівська адміністрація написала, що у них було 76, а не 79,25 штатних одиниць, як вказали у відповіді з облдержадміністрації. І що в кінці вересня цього року ліквідували відділ агропромислового розвитку з трьома штатними одиницями. На його функціонування за 2015-2019 роки витратили 1,67 мільйонів гривень.

У Дубенській адміністрації:

 • ліквідували відділ економіки та розвитку інфраструктури (за 2015-2019 роки на нього витратили 1,5 мільйона гривень),
 • відділ агропромислового розвитку (за 2015-2019 роки на нього витратили 2,3 мільйони гривень),
 • відділ культури і туризму (за 2015-2019 роки на нього витратили 1,8 мільйона гривень);
 • утворили відділ інфраструктури та захисту довкілля та відділ освіти, культури, молоді та спорту;
 • об’єднали відділ містобудування, архітектури та відділ житлово-комунального господарства.

У Дубровицькій адміністрації ліквідують:

 • відділ агропромислового розвитку (за 2015-2019 роки на нього витратили 1,6 мільйона гривень);
 • відділ економічного розвитку та торгівлі (за 2015-2019 роки на нього витратили 1,7 мільйона гривень);
 • окремі відділи апарату райдержадміністрації, а саме: відділ мобілізаційної роботи і відділ діловодства, контролю та роботи зі зверненнями громадян.

Скорочення штату зачепить управління освіти, молоді та спорту; фінансове управління; управління соціального захисту населення; відділ культури і туризму; апарат райдержадміністрації.

Зарічненська адміністрація ліквідує: 

 • відділ контролю, документообігу й звернень громадян;
 • відділ з питань організаційного забезпечення та інформаційної діяльності;
 • сектор у справах молоді і спорту (за 2015-2019 роки на нього витратили 821 тисячу гривень).

Здолбунівська адміністрація скоротить чотирьох начальників відділів, двох адміністраторів Центру надання адмінпослуг, двох спеціалістів відділів та одного сторожа. Також:

 • ліквідували управління промисловості (на нього витратили 4,24 мільйони за останні 5 років), інфраструктури та агропромислового розвитку райдержадміністрації;
 • об’єднали відділ освіти (за останні 5 років на нього пішло 1,67 мільйона гривень) й відділ культури і туризму (1,88 мільйона за останні 5 років) у відділ освіти і культури;   
 • перетворили відділ у справах молоді та спорту на відповідний сектор (в секторі менша кількість працівників – ред.);
 • перетворили відділ з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення та ЖКГ на сектор з питань цивільного захисту та захисту довкілля.

Корецька адміністрація ліквідує управління економіки, торгівлі та агропромислового розвитку.

З управління  освіти створюють відділ, а питаннями молоді, спорту і культури займатиметься новостворений сектор. Відділ містобудування, архітектури й ЖКГ забирає собі ще сфери інфраструктури, енергетики і захист довкілля. На утримання ліквідованого управління за 5 років пішло 3,1 мільйони гривень.

Костопільська адміністрація ліквідує:

 • сектор агропромислового розвитку (1,8 мільйона гривень за 2015-2019 роки);
 • сектор молоді і спорту (747,3 тисяч гривень за 2015-2019 роки).

У Млинівській адміністрації ліквідують управління агропромислового й економічного розвитку, інфраструктури і торгівлі. Його приєднають до відділу надзвичайних ситуацій і цивільного захисту. За останні п‘ять років управління «спожило» 4,1 мільйони гривень з державного бюджету.‬

В Острозькій адміністрації скоротили відділ економічного розвитку й торгівлі, відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів, сектор у справах молоді та спорту, відділ містобудування, архітектури й ЖКГ, сектор інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та публічної інформації;

 • Об’єднали сектор у справах молоді та спорту і відділ культури і туризму.
 • В один відділ увійдуть служба управління персоналом, організаційний відділ та загальний відділ. 
 • Також один відділ займатиметься питаннями містобудування, архітектури, ЖКГ, інфраструктури, агропромисловості й захисту довкілля.
 • Новостворений відділ фінансового забезпечення та правової роботи апарату об’єднає відділ фінансово-господарського забезпечення, посаду головного юриста й посаду головного спеціаліста з питань корупції.

Радивилівська адміністрація ліквідує відділ агропромислового та економічного розвитку районної державної адміністрації, 8 штатних одиниць. За останні п’ять років на його функціонування витратили майже 3,6 мільйони гривень.

У Рівненській райдержадміністрації ліквідували:

 • управління економіки, інфраструктури та інвестиційної діяльності,
 • відділи: охорони здоров’я, містобудування, архітектури й будівництва, з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту.

У відповіді з адміністрації написали, що функції цих підрозділів будуть виконувати новостворені, але не уточнили, які саме. Загалом на їхню діяльність у 2015-2019 роках з держбюджету витратили 6,7 мільйони гривень.

Рокитнівська адміністрація ліквідує 3 відділи: відділ молоді та спорту – 3 працівники, відділ агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів – 4 працівники, відділ економічного розвитку і торгівлі, 4 працівники. На фінансування цих відділів за останні п’ять років пішло трохи більше 4 мільйонів гривень.

Сарненська адміністрація залишається найчисельнішою за кількістю посад навіть після скорочення штату. Тут ліквідовують відділ агропромислового розвитку – 5,5 штатних одиниць та відділ економічного розвитку і торгівлі – 4 штатні одиниці. Їхнє утримання обійшлося платникам податків у майже 4,3 мільйони‬ гривень.

Крім того, закрили відділи організаційної роботи й зв’язків із громадськістю, загальний, юридичний, містобудування й архітектури, ЖКГ та екології, з обслуговування ЦНАПу, з питань державної реєстрації; сектори: управління персоналом; оборонної та режимно-секретної роботи; цивільного захисту. Усього 11 підрозділів. Натомість створили 4 відділи і 1 сектор.

Також повідомили, що не чіпали управління праці й соціального захисту, службу у справах дітей та архів.

Що буде із зарплатами

‬Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет також заявив, що завдяки скороченню неефективних відділів вдасться підвищити зарплати решті працівників.

На скорочені підрозділи районних держадміністрацій Рівненщини витратили щонайменше 52,8 мільйони гривень.

Але більшість райдержадміністрацій повідомляє, що нинішнє скорочення штату не вплине на доходи службовців, які продовжать працювати.

Оскільки їхня зарплата регулюється окремою постановою Кабінету міністрів України про посадові оклади, яка затверджується щороку у січні-лютому.


Якщо наша діяльність вам подобається, і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще. Зробити це можна ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі або на сторінку у фейсбуку.

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте