Суд зупинив дію комунальних тарифів, але громаді Рівного про це не повідомили
Рівнянин Сергій Пінчук подав адміністративний позов до міського суду Рівного, у якому позивався до виконавчого комітету Рівненської міської ради, оскаржуючи рішення виконкому щодо встановлення тарифів на вивіз сміття, твердих побутових відходів та обслуговування прибудинкових територій.
Попри те, що формування тарифів і надання комунальних послуг викликає постійні нарікання мешканців міста, мало хто з них вдається до судового порядку відстоювання своїх інтересів.
Сергій Пінчук, який окрім того є експертом з моніторингу та контролю Програми розвитку ООН та очолює громадську організацію «Рівненський центр «Соціальне партнерство», як він сам зазначив, вичерпав усі способи врегулювання ситуації з комунальними тарифами.
Відтак, у суді вимагав визнати вищезазначені рішення неправомірними та скасувати їх.
Нагадаємо, йдеться про рішення:
- від 19.08.2011 року №139-р («Про встановлення вартості послуги з вивезення побутових відходів, яка надається КАТП 1728»,
- №140 -р («Про встановлення вартості послуги з вивезення твердих побутових відходів, яка надається ТзОВ «Санком-Рівне»,
- № 141-р («Про встановлення розмірів тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»).
Відповідно до цих рішень, з першого жовтня 2011 року вартість квартплати для рівнян повинна була зрости приблизно на 16 відсотків.
Однак, виявляється, як зазначив сам Сергій Пінчук, він не мав на меті власне скасувати нові тарифи. У судовому засіданні сторони досягли примирення, що Сергій Пінчук вважає більш відповідальним рішенням.
Оскільки інформації про цю знакову подію (у Рівному не так часто звертаються до суду з подібними позовами – авт.) громада міста не отримала жодної, ІА «Рівненське агентство журналістських розслідувань» звернулося до Сергія Пінчука за коментарями.
З його слів, він відмовився від позовних вимог, а саме – визнання нечинними та скасування рішень виконкому.
З боку виконкому міської ради поступка полягала у тому, що виконком визнав, що на момент прийняття рішень щодо тарифів не було враховано Постанову Кабміну №869 від 01.06.2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» і зобов’язався у тримісячний термін привести рішення у відповідність до вимог цієї постанови.
Ця постанова, зокрема, передбачає встановлення побудинково обрахованих тарифів, чого не зробили.
Чому міська рада Рівного не поінформувала громадськість про цей позов, нехтуючи суспільний інтерес до цієї теми, запитання залишається відкритим.
А от чому сам Сергій Пінчук не вважав за потрібне оприлюднювати цю інформацію, він пояснив доволі оригінально.
За його словами, має бути відповідальне ставлення до інформації. Бо, мовляв, як тільки рівняни дізнаються, що є такий судовий прецедент, то можуть одні кинутися у суди, а інші – перестати платити за комунальні послуги.
А це, на переконання Сергія Пінчука, може призвести до катастрофи у комунальній галузі. Тому інформувати про це рівнян він вважає необов’язковим.
Позиція ж Рівненського агентства журналістських розслідувань – не можна приховувати від громади суспільно-важливу інформацію.
Адже однією з умов поліпшення ситуації у житлово-комунальній галузі є якраз активна позиція громади міста щодо недоліків і зловживань у цій сфері та наведення порядку у формуванні тарифів.
Більше того, на забезпечення позову з 1-го по 7-е жовтня дію тарифів суд зупинив.
Тобто нові тарифи мали набути чинності не з 1-го а з 7-го жовтня. Чи знає про це громадськість міста? Вочевидь, ні, бо ані на сайті міської влади, ані у будь-який інший спосіб про це громаду не повідомили.
Водночас, Сергій Пінчук, коментуючи позов і його наслідки, зазначає:
– Не факт, що нові тарифи, ухвалені у відповідності до вищезгаданої Постанови, будуть нижчими. Питання у тому, як їх будуть рахувати. Вважаю, що міська влада має можливість застосувати певні важелі, аби не підвищувати тарифи. Є ресурси, які дозволяють знизити, або принаймні не підвищувати тарифи.
Зі слів Сергія Пінчука, він обстоює запровадження побудинкового обліку витрат коштів, які надходять від мешканців у вигляді квартплати. Причому, щоб звіти про ці витрати було вивішено на кожному будинку.
На тверде переконання Сергія Пінчука, в Рівному можна налагодити роботу ЖКП так, що люди матимуть з ними нормальні взаємини. Для цього, на його думку, слід зробити наступне:
- запровадити побудинковий тариф;
- ввести побудинковий облік витрат;
- оприлюднити графіки надання послуг (до речі, це передбачено розпорядженням міського голови №1578-р від 23.12.2009. «Про порядок проведення перерахунків тарифів квартирної плати у разі повного, або часткового ненадання послуг мешканцям житлового фонду»;
- запровадити механізм підписання мешканцями актів виконаних послуг; визначити критерії надання послуг з оприлюдненням їх широкому загалу.
Судовий позов він вважає першим кроком до запровадження такого механізму взаємин між ЖКП і мешканцями будинків.
Це, за словами Сергія Пінчука, дасть можливість споживачам комунальних послуг контролювати надання цих послуг, а відтак, і стимулюватиме до їх оплати.
Агентство звернулося також за коментарем до начальника міського управління житлово-комунального господарства Івана Геми. Він зазначив, що не знає, що коментувати, бо, мовляв, «Пінчук уже все розказав».
І додав, що все буде зроблено так, як про це йдеться в ухвалі суду – рішення буде приведено у відповідність до Постанови Кабміну «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».
Відтак, тримісячний термін, відведений судом на перегляд рішень спливає у середині січня 2012 року. Саме тоді рівнянам можливо слід очікувати нових тарифів на вивезення сміття і твердих побутових відходів та обслуговування прибудинкових територій.
А тим часом, вносячи квартплату за жовтень, не зайве поцікавитися у комунальників, чи не забули вони, що нинішні нові тарифи набувають чинності не 1-го, а 7-го жовтня.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти