Рівненська стоматологиня, яку підозрюють у побитті дітей-пацієнтів, продовжує працювати підпільно
Рівненську стоматологиню Інну Кравчук підозрюють у побитті дітей-пацієнтів. Ця історія почалася в лютому 2021 року, а влітку ми перевіряли, що лікарка і далі спокійно працює та має чергу на два тижні наперед. І це при тому, що Міністерство охорони здоров’я анулювало її ліцензію.
Від моменту нашої перевірки минуло п’ять місяців, і ми вирішили подивитися, чи продовжує стоматологиня працювати нелегально.
8-го лютого 2022 року журналістка «Четвертої влади» спробувала навідатись в офіс до лікарки Інни Кравчук.
Через скляні двері було видно, що всередині горіло світло. Однак двері були зачинені зсередини на ключ. Тривалий час на стукіт ніхто не реагував.
Згодом вийшла дівчина, років 25-ти. На питання журналістки, чи можна записатися на прийом, сказала телефонувати на номер, що був на табличці біля входу в стоматологію.
Крім номера телефону, на табличці було написано, що тут приймає ФОП Кравчук, та вказані години роботи.
Журналістка подзвонила за номером з оголошення. Ось уривок розмови з людиною, яка взяла слухавку:
– Добрий день! Це Інна Кравчук? – журналістка.
– Да, добрий день!
– А можна записати дитину на прийом?
– А ви вже в нас раніше були?
– Ні, не була.
– А вам хтось нас порадив, звідки в вас номер?
– Я приходила до вас під кабінет і мені сказали телефонувати на той номер, що на табличці.
– Я зрозуміла, добренько. Зараз через декілька хвилин вас наберу.
Однак лікарка не перетелефонувала, а коли дзвонили ми, лінія була постійно зайнята. Про закінчення розмови повідомлення нам не приходили.
Також журналістці прийшло сповіщення із мобільного додатку Getcontact, що її номер телефону перевіряли. У цьому додатку було вказано, що це номер журналістки «Четвертої влади».
Схоже, дізнавшись, що із нею говорила журналістка, стоматологиня додала номер її номер до «чорного списку».
Нині Інна Кравчук оскаржує наказ МОЗ про скасування ліценції у Рівненському окружному суді. У Рівненській обласній прокуратурі нам повідомили, що через це наказ про позбавлення ліцензії призупинили. Однак ми знайшли рішення Рівненського окружного суду, де їй у призупиненні наказу відмовили.
У прокуратурі сказали, що рішення оскаржують в апеляції. Однак інформації про апеляцію на сайті «Судової влади» та у реєстрі судових рішень немає.
Оскільки Інна Кравчук не відповідає на дзвінки журналістки, ми запитали у її адвоката Сергія Меркулова про анульовану ліцензію і нинішню роботу.
– Мені про цю обставину нічого абсолютно не відомо. Я не маю звички коментувати дії або справи, у яких я здійснюю захист, і персони своїх клієнтів, вибачте, – відповів адвокат.
Нагадаємо, Інну Кравчук обвинувачують у нанесенні побоїв та умисних легких тілесних ушкоджень пацієнтам-дітям (частина 1 статті 125, частина 1 статті 126 Кримінального кодексу).
У лютому 2021 року журналістка Вікторія Мамотюк оприлюднила відео із камер спостереження у клініці, де раніше працювала Інна Кравчук. На відео видно, як стоматологиня під час прийому шарпає та б’є дітей-пацієнтів.
Кілька батьків потерпілих дітей звернулися до поліції із заявами. 10-го березня справу передали до суду.
Останнє засідання, за інформацією з судового реєстру, відбулось 24 червня. На ньому Кравчук продовжили запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання з 24 червня до 23 серпня. Також поклали обов'язки прибувати за викликом прокурора та суду, не виїжджати з Рівного без дозволу, повідомляти про зміну місця проживання та здати український і закордонний паспорти.
Однак прессекретарка обласної прокуратури Оксана Жужельська каже, що засідання було ще у вересні. Тоді досліджували письмові докази.
– Така перерва між засіданнями не з нашої вини. Спочатку суддя був 45 днів у відпустці, потім було засідання у вересні, а пізніше знову ж суддя пішов на лікарняний на кілька місяців. На січень було заплановано два судові засідання, але їх перенесли у зв'язку з хворобою представника потерпілих. Найближче засідання призначене на 24 лютого [об 11:00], – повідомила прессекретарка.
Якщо провину Інни Кравчук доведуть, їй загрожує штраф до 850 гривень або ж громадські роботи до 200 годин. Також статті 125 та 126 Кримінального кодексу передбачають і можливі виправні роботи до року.
Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу» на donate.4vlada.com
Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері.
Коментарі
Прокоментуйте
Щоб залишити коментар необхідно увійти