Рівненській стоматологині, яка била пацієнтів, анулювали ліцензію, однак черги у її клініці – до кінця серпня

На одному з відео видно, як стоматологиня шарпає і залякує дівчинку-пацієнтку, на іншому вона б'є головою об кушетку хлопчика-пацієнта
Джерело
Скриншот з відео, яке оприлюднила Вікторія Мамотюк

15-го липня Міністерство охорони здоров'я анулювало ліцензію на провадження господарської діяльності з медичної практики стоматологині Інні Кравчук, її підозрюють у побитті дітей-пацієнтів. Однак, як з'ясувала «Четверта влада», у клініці стоматологині продовжують приймати пацієнтів.

Про анулювання ліцензії повідомила Рівненська обласна прокуратура.

За інформацією прокуратури, Міністерство охорони здоров’я позапланово перевірило, чи дотримується лікарка ліцензійних умов з медичної практики і стандартів. Вона порушення не усунула, тому під час повторної позапланової перевірки Міністерство охорони здоров'я видало наказ, щоб анулювати ліцензію. 

У наказі про анулювання ліцензії йдеться, що Міністерство охорони здоров'я звернулося до лікарки з вимогою надати документи для перевірки, однак Інна Кравчук цього не зробила. Це і стало причиною анулювання ліцензії.

Копія резулятивної частини наказу МОЗ щодо анулювання ліцензії

Аби перевірити, чи працює стоматологиня далі, ми навідались до клініки нібито записатись на прийом. Двері були зачиненими зсередини, але на наш стукіт їх відчинила Інна Кравчук.

– А до вас можна записатись на прийом? – журналістка.

– Дивіться, на жаль, зараз все розписано до кінця серпня.

– А нічого раніше немає?

– Ви можете звернутись до іншої стоматології.

Пізніше, уже як журналісти, ми зателефонували в клініку, щоб запитати, чому, попри анулювання ліцензії, клініка Інни Кравчук продовжує працювати. Однак в клініці сказали, що цю ситуацію не коментують. На запитання журналістки, з ким саме вона говорить, кинули слухавку.

У наказі МОЗ про анулювання ліцензії йдеться, що контролювати виконання наказу повинна заступниця міністра МОЗ Ірина Микичак.

Нагадаємо, що Інну Кравчук обвинувачують у нанесенні побоїв та умисних легких тілесних ушкоджень пацієнтам-дітям (частина 1 статті 125, частина 1 статті 126 Кримінального кодексу).

У лютому 2021 року журналістка Вікторія Мамотюк оприлюднила відео із камер спостереження у клініці, де раніше працювала Інна Кравчук. На відео видно, як стоматологиня під час прийому шарпає та б’є дітей-пацієнтів.

Кілька батьків потерпілих дітей звернулися до поліції із заявами. 10-го березня справу передали до суду.

Якщо провину Інни Кравчук доведуть, їй загрожує штраф до 850 гривень або ж громадські роботи до 200 годин. Крім того, статті 125 та 126 Кримінального кодексу передбачають і можливі виправні роботи до року.

Дивіться схожі матеріали:

На Рівненщині онкохворих пацієнтів протиправно позбавляють безоплатних обстежень на МРТ

Рівненський протипухлинний центр: брехня і побори на мільйони

Жодного вироку: як просуваються чотири справи з обвинуваченням у лікарській недбалості

У лікарки Краков’ян був місяць, щоб не допустити смерть дитини, – експертиза

«Думановського в цій справі не посадиш»: чому затягується суд щодо смерті п'ятирічного рівнянина

Синці «від падіння», спільні труси і зубні щітки: як живуть пацієнти Острозької психлікарні


Якщо наша діяльність вам подобається і ви вважаєте її важливою – підтримайте «Четверту владу». Завдяки підтримці ми зможемо працювати ще краще.

Підписуйтесь на канал «Четвертої влади» у телеграмі, сторінки в інстаграмі або у фейсбуці чи твітері. 

Якщо знайшли помилку - виділіть її і натисніть Ctrl+Enter.

Прокоментуйте